Şimdi Ara

Netspeed Türknet Dsmart Türktelekom deneyimlerim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.452
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu konuyu bu firmalari dusunen arkadaslara önbilgi olmasi için açtim.

Öncelikle ilk kullandigim firma turktelekom internetsiz ev kalmasin 29 tl 4 mbps 20 gb kota bitince hiz dusmuyodu yanilmiyorsam 6 ay surdu.
    Daha sonra 20 gb dolunca 1 mbps hiza dusurmeye basladir. Ay sonuna kadar bu yavaş internet çok can sıkıci olmaktaydi. Aradigimda cayma bedeli icin yuksek rakamlar istediler. O zamanlar 16 mbps 50 gb vardi yukseltmek istedigimde 80 kusur tl istediler disardan gelenler 59 liraya aliyordu. Senin mahkum oldugunu bildikleri için çok guzel bi taktik :) Bende internet ihtiyaci olan bir arkadaşa paketi yukseltip devrettim kurtuldum.

Daha sonra 40 tl 8 mbps limitsiz netspeed e gectim evraklari kargo ile gonderdim aradilar senmisin dediler evet dedim. 2 gun sonra turktelekom ekibi binaya geldi abi ilk defa duydum bu firmayi nerden buldun dedi :)
    Daha sonra diskapinin ordaki kutudan 2 kablo cikarip abi bu kabloyu modeme cekeceksin dedi .
    peki kardesim 100 tl kurulum ucreti kesiyolar kurulumu ben yapacaksam bu para neden aliniyor. Tr'de isler bu sekilde malesef.
    Akşama tele kullanici adi sifre geldi modem ayarini yaparak bagladim 7.3 mbps hizla 1.5 sene kullandim şu an 58 tl oldu tarife fiyati.
    Musteri hizmetlerine baglanmak bazen 5 dk bulabiliyor.
    Son bi kaç aydir hem fiyat yuksekliginden ziyade internette donmalar başladi cogu aksam video izlerken donmalar kabak tadi vermeye başlamisti.

Turknete gecme karari aldim. Bu firmalari tercih etme sebeblerimden biride taahhut olmamasi
    Gecis sirasinda netspeed gayet yardimci oldu yine bekleriz diye sonlandirdi. 3.40 tl bi fatura cikarip islemi kapatti. Fatura odemekte bazen ugrastiriyordu kendi sitelerinde kart bilgileri gir sifre vs vs. Benim cikacagim ay otomatik odeme sistemi gelmişti :)

internet ve tv paketi beraber uygun fiyatta baktigim için turknette fazla durmadim.
    75 tl 35 mbps ama bizim alt yapi en fazla 12 destekliyor. Eve gelen 7.50
    Turknette musteri hizmetleri yok :)
    Arasan karsinda muhattap yok
    Diyorlarki karsina cikacak temsilci senin sikayetini saha elamanlarina mesaj atiyor.
    Online islemden mesajini kendin at hem saha elemanina cozum merkezine cabuk ulassin hemde biz musteri temsilcileri fazladan para vermeyelim. Kendilerine gore haklilar.
    Online islemden bir cok mesaj attim 4/5 saat icinde cozum odakli mesajlar geliyor. Ve çozuyorlarda Ama herkes online islem kullanmasini bilmiyor.
    Online islem kullanmasini bilmiyorsaniz bide arizaniz var ise :)
    Arayip ulasabileceginiz bir temsilci yok.

Turknete iptal dilekcesi faxladim kimlik resmi okunaksiz tekrar gonderin diye mesaj geldi. Sonra ikna icin temsilci aradi ben onu ikna ettim :)
    Dilekceyi kargo yoluyla tekrar gonderdim.

D-smart 10 mbps limitsiz + go film dizi paketi cep tablet ve pc den izlenebilen 79 tl.
    Bunu almaya karar verdim.
    Turknet iptal olmadan dsmart gelip farkli bi porttan interneti baglamis hemen mesaj geldi aboneliginiz aktif diye gece aradim dedim ne ara aktif oldu hic arayan soran olmadi.
    Aktif gorunuyo dediler gece saat 1 asagi inip kutuya baktim eleman gelip kabloyu cikarmis adimida yazmis :) yahu arkadas sen bari ara soyle hadi firma bilgilendirmiyor. online islemden kullanici adi sifreyi alip modeme girdim kullanmaya basadim. Pazar Gecesi bile arasan aninda temsilci cikiyor.
    Dsmartta hersey mukemmel isliyor. Tek dezavantaji bu firmadan ayrilmak istemeyeceksiniz cunku bu karari aldiginiz an farkli bir yuzle karsilasiyorsunuz :( Cezai bedel sordum tel kapandi :) ikinci defa aradim daha 1 ay olmus modem yada tv cihazida almadigim halde 500 kusur tl dedi :)
    265 tl aktivasyon ucreti hediye bilmen kac tl lik kurulum hediye 24 ay icinde caymak istersen hediyeleri misliyle geri istiyorlar :)
    Sana sundugu paket 150 tl imis 100 tl indirim yapiyomus yani 12. Ayda caymak istersen 1700 tl bi rakamla karsi karsiya kalabiliyosun.
    Modem fln almissan 1000/2000 tl cayma bedelleri çok agir.
    Bu firmada ayrilik yok :) ya benimsin ya topragin.
    Ama hizmet guzel hizim 6.50 gecmiyo taahhut ettiniz hizi verin diye online islemden mesaj attim. 3/5 defa aradilar. ilk defa 9.80 mbps hiz aldim dairemde. Şuanlik memnunum. iss lerle yaşadiklarim bu kadar.
    Bitirmeden firmalarin sattigi 4 mbps kotali internet paketlerinin kotasiz ve limitsiz olmasina dikkat edin. Kota bitiminde 1 mbps dusuyor ve çekilmez hale geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi farkeyledim -- 2 Ocak 2020; 2:45:47 >

• Netspeed Türknet Dsmart Türktelekom deneyimlerim
  • digiturk+internet kalmis bi. onuda bi arkadas yazsa faydalansak deneyimlerden
  • tayfunak T kullanıcısına yanıt
    Onuda gordum
    Ailenin yildizi + 16 mbps internet 64 tl diye hatirliyorum
    Goknet diye bi firmadan aliyor sanirim interneti
    Gunduz 16 mbps aksam 19 dan 24 e kadar 6 mbps işte tam tv izlenecek saatte 6 mbps dusuyor.
    Aslinda fena degil ama ailenin yildizi paketini veriyor.
    Sadece canli tv kanallari olan bi paket icinde film dizi paketini vermiyor.
    Başka internet + tv secenegi yok digiturkte iss lerle olan anlasmalari bitmisti benim aradigimda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi farkeyledim -- 2 Ocak 2020; 19:0:1 >
  • Umarım sorunsuz kullanırsınız.
    Dsmart Net kullanan birisi ile uzun zamandır karşılaşmamıştım.
    Rica etsem şu komutları çalıştırıp sonuçları paylaşabilir misiniz?

tracert 1.1.1.1
    tracert 18.194.0.252
    tracert vie.valve.net
    tracert 54.36.114.168
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.