Şimdi Ara

Netmaster CBW-383Z4 modem ile SoRuN mu Yaşıyorsunuz, Çözüm... (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
185
Cevap
18
Favori
22.676
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Arkadaşlar bir soru sormak istiyorum , bu modem de çok sık kopmalar yaşadığımdan tp link wr841n modelinde router aldım . şimdi ben bu router cihazını netmaster modemini bridge mode a almadan direk netmaster a kablo ile taksam kesilmelerin önüne geçmiş olur muyum yoksa illa netmaster modemi bridge mode a alıp daha sonra tp link router dan mı bağlanmalyım ?
    Bu konuda ciddi anlamda yardımlarınıza ihtiyacım olacak arkadaşlar , netmaster modem i bridge mode a almadan tp link cihazı kablo ile tanıttığımda internet hızım 23 mb civarında iken ; netmaster modemi bridge mode a alıp router üzerinden net aldığım zaman bu 18 - 19 mb lere düşmekte.
    Yapmış olduğum işlem
    1 - Netmaster modemi bridge mode a aldım
    2- Tp link WR841N routerdan internet alıyorum .
    Bu yapmış olduğum işlemler doğru mu acaba ?
  • Bence ana modemi bridge konumundan ziyade router konumuna almanız daha etkin olacaktır.
    Bu durumda hem ana modemi hem router cihazını istediğiniz şekilde dönüşümlü olarak kullanabilirsiniz.
    Çünkü bazen router ama çoğunlukla da modem hız kaybı yaşatıyor..
    Ben uzun zamandan beri Z4 modelini kullanmıyorum..
    ZN modelinde yaptığım ve aşağıda görselini verdiğim ayarları bir deneyin isterseniz..
    Bu şekilde bağlantı hızımın tamamına yakınını kullandığımı söylemeliyim.
    Bu mesaja eklenen görseller:

Netmaster CBW-383Z4 modem ile SoRuN mu Yaşıyorsunuz, Çözüm...

• besiktasjk87 kullanıcısına yanıt
    aynı sorun bende de var ben routerdan kaynaklı olduğunu düşünüyorum benim router'ım baya eski tabi
  • quote:

Orijinalden alıntı: besiktasjk87

Arkadaşlar bir soru sormak istiyorum , bu modem de çok sık kopmalar yaşadığımdan tp link wr841n modelinde router aldım . şimdi ben bu router cihazını netmaster modemini bridge mode a almadan direk netmaster a kablo ile taksam kesilmelerin önüne geçmiş olur muyum yoksa illa netmaster modemi bridge mode a alıp daha sonra tp link router dan mı bağlanmalyım ?
    Bu konuda ciddi anlamda yardımlarınıza ihtiyacım olacak arkadaşlar , netmaster modem i bridge mode a almadan tp link cihazı kablo ile tanıttığımda internet hızım 23 mb civarında iken ; netmaster modemi bridge mode a alıp router üzerinden net aldığım zaman bu 18 - 19 mb lere düşmekte.
    Yapmış olduğum işlem
    1 - Netmaster modemi bridge mode a aldım
    2- Tp link WR841N routerdan internet alıyorum .
    Bu yapmış olduğum işlemler doğru mu acaba ?

ben eski adsl modemimi direkt netmaster'a kabloyla bağladığımda sinyali yaymaya başlıyor. direkt takıp denemenizi tavsiye ederim

• Bu modemde youtubeyi engelleme şansımız var mı?
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.