Şimdi Ara

Netflix aylık üyelik ücretini yükseltiyor (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
0
Favori
1.188
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Aniveum

quote:

Orijinalden alıntı: game07

Hd olmayan paketleri kaldırsınlar bi zahmet. 2016da para verip 480p dizi mi izlenir?

HD için 5mbps download hızı gerekiyor, Ülkemizde AKKden sonraki hız 3mbps o yüzden kaldırmamışlardır.

Öncelikle 3Mbps de 720p görüntü alıyorsunuz rahat rahat sorunsuz.

Sadece 720p, 1080p ve 4K verecek olursa kafayı yersiniz izlerken saçınızı başınızı yolarsınız :) Sebebi ise şu, Netflix internet hızınızdadaki dalgalanmalara göre arka planda akışı ayarlıyor, 192p den 4K ya kadar hızınıza göre inip çıkabiliyor. Ama bu sayede yayın kesilmemiş oluyor, bekleme donma vs olmuyor. Sadece 720p ve üzeri içerik eklediğini düşünürseniz bu durumda ekranda sürekli dönen cache ekranıyla karşılaşmanız lazım, hızınız iyi olmadığında beklemekten bıkarsınız. Böyle bir şey Netflix'te asla olmuyor çünkü dediğim gibi hızınızın o anki durumuna göre en uygun kalite neyse onu ekrana getirip filminizi dizinizi bölmüyor sizi bekletmiyor..

@game07

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chaturanga -- 21 Nisan 2016; 9:21:48 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Tekno moomce

Çamur gibi 1080P İzlemek iyi miş.

Düşük bitret çamur görüntü bir de onca para bayıldıktan sonra

Çamur mu :) Yani öyle bir hava var ki burda insanların gözleri radar gibi ekranda pixel sayıyor, bitrate ölçüyor anaaam bitrate düştü başım dönmeye başladı...

Netflix'i denemesi bedava ama denemeden çamur falan demek çok anlamlı değil. Gayet memnunuz oysa izleyenler..

@boris234
  • quote:

Orijinalden alıntı: chaturanga

quote:

Çamur mu :) Yani öyle bir hava var ki burda insanların gözleri radar gibi ekranda pixel sayıyor, bitrate ölçüyor anaaam bitrate düştü başım dönmeye başladı...

Netflix'i denemesi bedava ama denemeden çamur falan demek çok anlamlı değil. Gayet memnunuz oysa izleyenler..

@boris234

He valla hocam. Millet izlediği içerikten çok pixellere, bitratelere takılıyor.

Hadi hizmet kötü olsun eleştirirsin ama Netflix'te bir sorun ve kötülük yok. Bak mesela ben Amazon Prime ve Hbo Now falan da kullandım. İçlerinde açık ara en iyi ve net görüntüyü veren Netflix oldu.

Bak mesela bir kanal platformu olan Hbo Now'u eleştirirsen eleştir. Daha tarayıcıyı kastıran bir Player'a sahip ve ne Windows' ta nede konsollarda doğru dürüst uygulaması bile yok. Uygulama olmadığı için Tv'den seyredilmiyor. Görüntü 480p'den yukarısını nadir görüyor. Ve içerik olarak bakarsak Netflix'in yanında çöp. Ve istediği ücret Netflixden daha fazla...

• quote:

Orijinalden alıntı: boris234

quote:

quote:

@boris234

He valla hocam. Millet izlediği içerikten çok pixellere, bitratelere takılıyor.

Hadi hizmet kötü olsun eleştirirsin ama Netflix'te bir sorun ve kötülük yok. Bak mesela ben Amazon Prime ve Hbo Now falan da kullandım. İçlerinde açık ara en iyi ve net görüntüyü veren Netflix oldu.

Bak mesela bir kanal platformu olan Hbo Now'u eleştirirsen eleştir. Daha tarayıcıyı kastıran bir Player'a sahip ve ne Windows' ta nede konsollarda doğru dürüst uygulaması bile yok. Uygulama olmadığı için Tv'den seyredilmiyor. Görüntü 480p'den yukarısını nadir görüyor. Ve içerik olarak bakarsak Netflix'in yanında çöp. Ve istediği ücret Netflixden daha fazla...

Evet bende isterim herşey dört dörtlük olsun ama işte öyle bir dünya yok. Herşey 4K ve en üst bitratte olsun adamın hücrelerini görmem lazım diye bir düşüncesi olan varsa ona göre o zaman evine alır 1Gbps fiber, 4K son model TV ve sonra da indirir 60-70 GB yer kaplayan tek film ve izler. Çözüm var onada yani :) Neticede 3Mbps de alacağım 720p lik bir görüntü de bir çok insan için yeterlidir.

Netflix'in eleştirilmesi gereken konu görüntü hizmetini düzgün sunması değil o işi gayet başarılı yapıyor hızınıza göre alabileceğiniz en iyi görüntüyü veriyor. Yüklemeyi bekleme, saçma sapan web sayfalarında saçma sapan reklam linkleriyle uğraşma derdiniz olmuyor düzgün bir izleme deneyimi sağlıyor. Netflix'i içeriklerin azlığı konusunda eleştirelim, yazalım bilgi verelim adamlar talebi görüp ABD içeriğini açsınlar tamamen bize o zaman çok daha güzel olacak.

Fiyat konusuna gelince 4 kişi bir araya gelerek abonelik açılabilir. Aylık 10 TL ye geliyor. Netflix farklı IP lerden girilmesine bir şey demiyor yani bunu biliyor ve izin veriyor (4 kişinin ortak hesabı kullanmasına izin vererek zaten bu şekildeki hesap paylaşımlarını görmezden geliyor).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chaturanga -- 21 Nisan 2016; 10:38:41 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: zwanzig

Ülkemizde AKK olduğu sürece pek bir anlam ifade etmiyor.Zaten alabildiğimiz hızlar da ortada.Fiyatını yarıya düşürseler bile çok fazla insana ulaşamazlar ülkemizde.

Netflixte AKK dan sonra 3Mbps ile de 720P görüntü veriyor, bazen 1080p de alabiliyorum 3Mbpsle. Yani gayet güzel izleniyor sorun yok. Abonelik konusuna gelince, 4 kişi beraber bir hesap alabilirsiniz, ayda 10TL düşer kişi başına.

@zwanzig

4 kişi 1 hesap alıp kullanmak bence ahlaki açıdan yanlıştır.Ancak yapılırsa evet daha ucuza aynı hizmeti kullanabilirsiniz. İnterneti alıp tüm komşulara dağıtmakla aynı şey.Eğer fiyatlar erişilebilir olursa böyle şeylere gerek kalmaz.

3 Mbit ile 720p izlenebilir hatta 1080p de izlersiniz ancak bitrate düşük olur.Bitrate düşük olunca filmin kalitesi düşer.Ben para verdiğim bir hizmet ile düşük kaliteli film izlemek istemiyorum.Bu devirde vcd - dvd kalitesinde film için değil blu-ray kalitesinde film için para verilir.En azından 10 gb civarında olan filmleri izlemesi detay anlamında tat verir.Yoksa rip filmler 2 gb civarında oluyor ancak görüntüleri ancak idare eder seviyesinde kalıyor.

• quote:

quote:

quote:

Ülkemizde AKK olduğu sürece pek bir anlam ifade etmiyor.Zaten alabildiğimiz hızlar da ortada.Fiyatını yarıya düşürseler bile çok fazla insana ulaşamazlar ülkemizde.

Netflixte AKK dan sonra 3Mbps ile de 720P görüntü veriyor, bazen 1080p de alabiliyorum 3Mbpsle. Yani gayet güzel izleniyor sorun yok. Abonelik konusuna gelince, 4 kişi beraber bir hesap alabilirsiniz, ayda 10TL düşer kişi başına.

@zwanzig

4 kişi 1 hesap alıp kullanmak bence ahlaki açıdan yanlıştır.Ancak yapılırsa evet daha ucuza aynı hizmeti kullanabilirsiniz. İnterneti alıp tüm komşulara dağıtmakla aynı şey.Eğer fiyatlar erişilebilir olursa böyle şeylere gerek kalmaz.

3 Mbit ile 720p izlenebilir hatta 1080p de izlersiniz ancak bitrate düşük olur.Bitrate düşük olunca filmin kalitesi düşer.Ben para verdiğim bir hizmet ile düşük kaliteli film izlemek istemiyorum.Bu devirde vcd - dvd kalitesinde film için değil blu-ray kalitesinde film için para verilir.En azından 10 gb civarında olan filmleri izlemesi detay anlamında tat verir.Yoksa rip filmler 2 gb civarında oluyor ancak görüntüleri ancak idare eder seviyesinde kalıyor.

Film kalitesinin tatmin edip etmemesi kişiye göre değişiyor benim için gayet yeterli, tabi sizde kendinize göre yetersiz görebilirsiniz ama denemediyseniz ücretsiz olarak 1 ay denemeniz iyi olabilir.

Hesabın 4 kişiyle kullanılması konusuna gelince, Netflix 3 paket satıyor ve bu paketlerde zaten buna izin verdiği apaçık görülüyor.

- Aynı anda tek bir ekrandan izlenebilecek olan paket (7.99 Euro/Aylık), bu hesapta HD ve Ultra HD yok
    - Aynı anda 2 ekranda izlenebilecek paket (9.99 Euro) Bu pakette HD var Ultra HD yok
    - Aynı anda 4 ekranda izlenebilecek paket (11.99 Euro) Bu pakette HD ve Ultra HD var.

Paketlerden görüleceği üzere Netflix zaten 2 kişinin yada 4 kişinin aynı anda kullanacağı hesapları bu sayılara izin vererek paket olarak satıyor. (Ekleme: Hatta paylaşımlı paketi teşvik ettiğini bile düşünüyorum, çünkü tek kişinin kullanacağı hesapta HD bile yok, en iyi paket 4 kişinin kullanabileceği paket :) Aynı zamanda Netflix kullanım şartnamesini okursanız, adamlar asla, kat'a paylaşamazsınız aileniz dışında kimseye veremezsiniz falan dememişler, hesabı paylaşmayın ibaresi bile geçmiyor. Sadece hesapla ilgili ödeme yapılan kart ve PayPal hesabı kullanılıyorsa PayPal hesabının mail bilgisinin paylaşılmaması gerektiğini söylüyor. Yani bunu da muhtemelen olurda bir sorun olursa, paylaşılan bir hesapta birisi hesap bilgilerini de verirse başımız ağrımasın diye yazmışlar, yani kendilerini korumaya almışlar ve sorumluluğu kullanıcıya vermişler.https://help.netflix.com/legal/termsofuse?locale=en&docType=termsofuse) Netflix CEO su Reed Hastings bu yıl yaptığı açıklamada şunu diyor:

"We love people sharing Netflix," said company CEO Reed Hastings at the Consumer Electronics Show 2016, in Las Vegas. "That's a positive thing, not a negative thing." yani insanların Netflix'i paylaşması olumlu bir şey, olumsuz bir şey değil. Neden? Çünkü neticede adam sürümden kazanıyor. 4 kişinin hiç biri abone olmayacağına, 1 tane abone çıkması adamlar için kâr, zaten olayın başlangıcında tek hesap varmış. Ancak insanların bu hesapları paylaştığı besbelli olduğundan, adamlar bari bunun adını koyalım pakete çevirelim diyerek 2 ve 4 kişilik paketleri sunuyorlar. Yani bir nevi kullanıcıya jest yapıp, artık bunu da istismar etmeyin bari demek gibi birşey.

Netflix'in başka bir yetkilisi yine CEO nun açıklamasını biraz düzeltmek için, tabi beklentimiz bu paylaşımın aile içinde kalması ama aile başına bir hesabı takip etme gibi bir takıntımız yok, zaten değerli bir hizmet veriyoruz, insanlar başkasıyla paylaşmaz ailesiyle paylaşır demiş. Yani tabi bu belki ABD mantığıyla para vericem bide hesabımı mı paylaşıcam hadi canım der gibi olmuş. Ama 4 kişinin parasını ödeyerek bir hesabı kullanmasında bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Birde 4 kişi ortak olarak kullandığında herkes sadece kendisi kullanacak etrafına yada ailesine veremeyecek hesabı aynı kapıya çıkacak. Bir kişinin alıp ailesinden 3 kişiye vermesiyle, 4 kişinin sadece kendilerinin bir hesabı kullanması açısından Netflix için farkeden bir şey yok hatta 1 hesap satmış oluyor bu sayede.

Ahlaki olmayan durum şöyle olabilir, 1 kişilik paketi alıp 2 yada daha fazla kişiye kullandırırsanız, 4 kişilik paketi alıp 5 yada daha çok kişiye kullandırırsanız, 4 kişilik paketi alıp diğer 3 kişiye kar ederek satarsanız vs.. o zaman ahlaki açıdan elbette doğru olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chaturanga -- 21 Nisan 2016; 12:42:40 >

• Netflixde guncel dizilerin alt yazisi varmi..?
    Edit; Daha sitesini bile Turkce yapmayan bir firmaya ne para kazandiririm nede olumlu bakarim.
    İyi gunler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YveJhin -- 21 Nisan 2016; 12:37:48 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: YveJhin

Netflixde guncel dizilerin alt yazisi varmi..?
    Edit; Daha sitesini bile Turkce yapmayan bir firmaya ne para kazandiririm nede olumlu bakarim.
    İyi gunler.

:) kardeş bunu yazacağım Netflix'teki elemanlara doğru diyorsun ama daha yeni başladılar bence biraz şans tanımalı.

Bu arada güncel diziler derken bazı dizilerde (Netflix'in kendi üretimi olan dizilerde) evet eklerler ama diğerlerinde sezon bitmeden, diziyi bile eklemiyorlar diye biliyorum, yani mesela Blacklist'in sadece 2 sezonu var Netflix'te, 3.sezon bitince ekleyecekler diziyi, dolayısıyla o zamana kadar izleyemezsiniz. Birde hangi dizileri takip ediyorsunuz, Netflix içeriklerinde var mı yok mu kontrol edin.
  • chaturanga C kullanıcısına yanıt
    Sahsen az arastirdigim kadariyla Ocak basinda Netflix Turkiyede adi altinda haberler cikmis.
    Oncelikle bir genisleme yapiliyorsa ilk basta o ulkenin diline icerik cikartilir.

Ocak Subat Mart Nisan neredeyse 4 aylik bir sure icinde beni asagidaki adres karsiliyor ve Turkce degilse ben o firmadan umudumu keserim.
    https://www.netflix.com/tr/

Firma hicbir sekilde umut vaad etmiyor.
    Acip bakmadim ne var ne yok arastirmadim ama yayilmanin ilk adimi olan Turkce arayuz bile yokken turkce icerik beklemek gereksiz umut olacaktir.
    Kullanan arkadaslara iyi eglenceler.

• quote:

Sahsen az arastirdigim kadariyla Ocak basinda Netflix Turkiyede adi altinda haberler cikmis.
    Oncelikle bir genisleme yapiliyorsa ilk basta o ulkenin diline icerik cikartilir.

Ocak Subat Mart Nisan neredeyse 4 aylik bir sure icinde beni asagidaki adres karsiliyor ve Turkce degilse ben o firmadan umudumu keserim.

Acip bakmadim ne var ne yok arastirmadim ama yayilmanin ilk adimi olan Turkce arayuz bile yokken turkce icerik beklemek gereksiz umut olacaktir.

Açıp bakmadan böyle bir yorum yapmak mantıklı olmuyor, Ocak ayındaki içerik sayısı ve TR dublaj ve altyazı sayısı baya arttı ve artmaya devam ediyor. Sayfalarının Türkçeleştirilmesi konusu anasayfanın TR ye çevrilmesiyle hallolacaksa 2 dakikalık iş. Ama içeri girdiğinde, filmlerin açıklamaları, özetleri vs hepsi Türkçe yapılmalı ki bir anlamı olsun. Bu tabiki zaman alacak bir şey. Şu anda içerikleri eklemekle uğraşıyorlar bunun üzerine yoğunlaşmış durumdalar. 130 tane ülkede birden açıldı Ocak ayında, dolayısıyla her bir ülke için çalışma yapılması gerekir. Bizim diğer 130 ülkeden bir önceliğimiz mi var adamların gözünde?

• quote:

quote:

Açıp bakmadan böyle bir yorum yapmak mantıklı olmuyor, Ocak ayındaki içerik sayısı ve TR dublaj ve altyazı sayısı baya arttı ve artmaya devam ediyor. Sayfalarının Türkçeleştirilmesi konusu anasayfanın TR ye çevrilmesiyle hallolacaksa 2 dakikalık iş. Ama içeri girdiğinde, filmlerin açıklamaları, özetleri vs hepsi Türkçe yapılmalı ki bir anlamı olsun. Bu tabiki zaman alacak bir şey. Şu anda içerikleri eklemekle uğraşıyorlar bunun üzerine yoğunlaşmış durumdalar. 130 tane ülkede birden açıldı Ocak ayında, dolayısıyla her bir ülke için çalışma yapılması gerekir. Bizim diğer 130 ülkeden bir önceliğimiz mi var adamların gözünde?

Bu arada erinmedim sordum Netflix müşteri temsilcisine, sayfanızı Türkçe yapmayı düşünüyor musunuz diye, evet bu konuda çalışma yapıyoruz ancak herkesin anlayacağı ve kolayca kullanacağı bir hale getirerek yayınlayacağız dedi. Bende Türkçe yapmanız durumunda çok daha fazla dikkate alınıp Türkiye'de daha hızlı gelişebilirsiniz vs.. dedim.

• Bazı arkadaşlar arayüz niye türkçe değil demiş.

Bir çok ülke denedim Fransa, Almanya vs. hepsinde ingilizce arayüz vardı. Yani ülkeye has bir durum değil.

Altyazı henüz yeterli değil. Ben türkçe takip etmediğim için dizileri farketmiyor. Ama bir kaç ayarla ilgili bölümün altyazı dosyasını ekleyebilirsiniz Netflix'e. İnternette nasıl yapıldığı anlatılıyor.

İçerik olarakta Hidemyip veya smart dns proxy gibi servisleri kullanın. Türkiye içeriği çok az çünkü. Zamanla düzelir. Fransa, Almanya ve Amerikada daha fazla içerik var.

Bide muhakkak ama muhakkak izlediğiniz dizilerin hangi platformda yayınlandığına dikkat edin. Çünkü bazı içerikler sadece Amazon Prime'da veya Hbo Now'da var. Tabi Netflix'in içeriği daha geniş ama mesela Six Feet Under sadece Amazon ve Hbo Now'da var. Veya True Detective sadece Hbo Now'da var.

• chaturanga C kullanıcısına yanıt
    Hocam benim orda kastettiğim şey hd içermeyen paketti. Tabi ki internet hızı düştüğünde gerekirse 360p ye düşsün yapacak bir şey yok. Ama aylık sanırım 7 dolar olan hd'siz paket çok saçma.

• quote:

Orijinalden alıntı: game07

Hocam benim orda kastettiğim şey hd içermeyen paketti. Tabi ki internet hızı düştüğünde gerekirse 360p ye düşsün yapacak bir şey yok. Ama aylık sanırım 7 dolar olan hd'siz paket çok saçma.

Yani öylede demekki alıcısı var :) 2 dolarda 2 dolardır diyenler ve HD olmasada olur diyenler için.
  • Bazı Netflix istatistikleri:

2015 itibariyle Netflix'ten bazı istatistikler

- Abone sayısı: 75 Milyon (40 Milyon ABD)
    - 2015 te tüm abonelerin izlediği içerik saati: 42.5 Milyar saat
    - Hesaplarını paylaşan kullanıcı oranı: %30
    - Aylık olarak bir abonenin izlediği içerin data miktarı (ortalama): 45GB
    - ABD de Netflix'e abone olan evlerin oranı: %36
    - 2015 yılında Netflix'in kendisi tarafıdan hazırlanan içerik saati: 450 Saat
    - Netflix abonelerinin izlemekten kurtulduğu reklam saati (normal TV izlemek yerine Netflix izledikleri için) 130 Saat (yılda)
    - Netflix hizmetinden aşırı memnun ve çok memnun olanların oranı %63
    - Netflix'in 2015 de sebep olduğu data trafiği toplam: 329 Milyon 400 Bin Terrabyte
  • Arkadaşlar tek sefer ödemeyle yıllık 4K Netflix üyeliğini çok uygun fiyata ayarlayabilirim. İlgilenenler PM atabilirler.
  • Torrent denen bir şey var kim senin kıytırık paketine para verir?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.