Şimdi Ara

NETATMO TERMOSTAT PAYLAŞIM (286. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.752
Cevap
89
Favori
213.403
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 284285286287288
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Termostatımın ekranı bozuldu. Kodu "OPM021A2"

Aliexpreste tüm kodlar var benim kodun stoğu yok. Yardımcı olabilecek arkadaşım var mı?

Çok acil çünkü resetledim. Geri kurulum yapmak istiyorum ekrana kod veriyor telefonun kamerasına okutmak için ama kodu göremiyorum.

NETATMO TERMOSTAT PAYLAŞIM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yokyere -- 19 Aralık 2023; 9:33:19 >
  • yokyere kullanıcısına yanıt
    Hocam o kod HomeKit için, bence sadece o özellik için o parayı harcamayın. Ben 1.5 senedir ekranı böyle kullanıyorum resetleme işleminden sonra asıl işiniz rölede yani kombiye takılan donanımda. HomeKit e eklemeye çalışmayın

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Mustaka89 kullanıcısına yanıt

Ama ilk kurulumu yapamıyorum nerede yanlış yapıyorum.

röleyi sil dedim çıktım tekrar kurulum için bu ekranı geçemiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Hocam yanlış hatırlamıyorsam röleye ışık yanıp yanıp sönene kadar basılı tutuyorduk sonra telefondan uygulamada röleyi görüyordu

Aynen yaptım röleye uzun süre basarak beyaz ışığın hızlı hızlı yanıp sönmesini sağladım. Kuruluma geçiyorum 2.4 ghz ile devam ederken homekit ekranı geliyor ısrarla istiyor geçemiyorum.

Hocam sorun ne bilmiyorum ama ben az 2-3 kere yaptım ekran gidikken

Teşekkür ederim kardeşim sağolasın

bende ekran gidikken 2-3 defa format attım resetledim.

ama şimdi bu ekran geliyor geçilmiyor

Home kit uygulamasını ve içindeki tanımlı evleri silip öyle deneyeceğim tekrar bakalım.

Bu ekran geçilmiyor işte

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yokyere -- 19 Aralık 2023; 13:52:47 >

Hocam ben bu adımı sadece HomeKit’e ekle vs yaparsam görüyordum, kutusunu bile bulmuştum kutu üzerindeki kodu girin diyor diye ama işe yaramamıştı

• Fushicho kullanıcısına yanıt

opm021a2 satıcıların hiç birinde stok yok hocan siz hangisinden aldınız?

Ben satın almadım sadece arkadaşa örnek gösterdim. Yazdığım dönemde satışta vardı.

-Aliexpress teki büyük satıcıların bir kısmı Amazon altında da satış yapıyor...

- tam bilmiyorum ama ekran model numaraları ( en az 2-3 u ) birbirine uyumlu olmalı... satıcılara mesaj atın ve sorun...

- y. dışı forumlarda da araştırın bence mutlaka uyumlu bir serisi vardır...

Not: farklı bir konuda herkes çalışmıyor birbirine uyumlu değil dedikleri bir cihazı
    y.disi forumlarin birinde bende sorunsuz çalışıyor demeleri üzerine halen keyifle kullanıyorum.. 😉

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • aralık sonuna geldik neredeyse cihaz öğrenme aşamasını tamamlayamadı, çok uzun sürüyor gerçekten.

21,5 - akşam da 23 falan yapıyorum programı nafile.

• Arkadaşlar ben nerede hata yapıyorum
    Röle eklerken neden Homekit ekranı çıkıyor malum bozuk ekrandan dolayıda kodu göremiyorum. Fikri olan var mı? Eğer yoksa sakın bozuk ekranlı cihazlarınızı resetlemeyin.

• dream_04 D kullanıcısına yanıt

Öğrenme aşamasını hizli geçmek için kazan sicakliginizi 55 derece gibi yapmanız gerekli. Bu sekilde olunca yaklasik 10 gunde ogrenir. Sizin yerden ısıtma mi?

• Pedimento kullanıcısına yanıt
    Geçen sene resetten sonra ogrenememisti. Bu sene sezon başı tekrar resetledim 1 ay oldu yine ogrenemedi kazan 55de.

• Pedimento kullanıcısına yanıt

yerden ısıtma değil petekli ama boruları parke altında geçiyor. kazan derecesi de 2. kademede, 5 dakika elinizi tutamazsınız sıcak oluyor yani.

• Genelde ayarlanan değere ulaşamadığı yani kazan sıcaklığının az kaldığı durumlarda öğrenme gerçekleşmiyor. Ben şu zamana kadar belki 3-4 sefer resetlemisimdir, hepsinde de yüksek kazan sıcaklığı ile yaklaşık 8-9 günde ileri mod açılmıştı.
    Peki sizde ayarlanan sıcaklık değerine ulaşabiliyor değil mi?

• Set değerinin genelde +0.1 bazen de +0.2 oluyor. Öğrenme olmadığı için normal

• Benimle aynı sorunu yaşayan arkadaş olursa diye yazıyorum daha denemedim android cihaz bulunca deneyeceğim.netatmo support un mesajı.

You can avoid the Homekit configuration if you follow the installation from an Android device.
    Once the product is installed, you will be able to access it via your iOS device.

Android cihazla kurulumu yapıp sonra iOS a geçin diyor çözüm olarak.

• 
Sayfa: önceki 284285286287288
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.