Şimdi Ara

net 87 m2 kullanım alanı eve kombı onerısı...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
931
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

net kullanım alanı 87m2 bı ev aldık 5 petek var toplam petek alcusu 5 metre...
    alabılecegımız kullanıslı ve uygun bı kombı almak ıstıyorum ama kombının K sınden anlamam....
    uygun bırsey olsun hangı marka ve modelı onerırsınız... simdıden Allah razıolsun hepınızden....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi siwaslii -- 7 Nisan 2014; 13:42:10 >

• siwaslii kullanıcısına yanıt
    Evin konumu nedir, yalıtım varmı?
  • zemın katta alt ve ustte daıre var yalıtımlı... sıfır daıre kardes....
    Demirdöküm Nitromix veya Baymak Falke Condense alabilirsiniz.

Evet onlardan bahsediyorum.
    1)Petekleri büyütün !!! Toplam uzunluk 7-8 metreyi geçsin.
    2) Yoğuşmalı kombi alın; En uygun Demirdöküm olsa da Baymak Falke condense daha iyidir.
    sonra fiyata göre Bosch Classic Condense, Eca
    bütçeniz 2000 Tl üstü ise Buderus GB072 alabilirsiniz.
    Dikkat: Aristonlara hiç bulaşmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VonaTeknik -- 9 Nisan 2014; 18:33:41 >
  • arkadaslar kafam karıstı herkezle kombı muhabbetı yapmaktan sıkıldım... bırı dıyor ev kucuk yogusmalı alma bırı dıyor yogusmalı alma anlamadım gıttı...

ben su 3 kombıyı baktım en son sız ne dersınız...

http://www.bizdeuygun.com/Baymak-Falke-FX-24_140363.html?search=Baymak%20Falke%2024

http://www.bizdeuygun.com/Demirdokum-Atron-H-24_140781.html?ref=akakce&v=0.67.3

http://www.bizdeuygun.com/Demirdokum-Nitron-HK-F-224_140785.html?search=nitron

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi siwaslii -- 21 Nisan 2014; 15:03:26 >

Tavsiye etmeyenlere nedenini sorabilir misiniz? Ezberden konuşuyorlar. Yoğuşmalı her büyüklükte eve olur, önemli olan kış boyunca yoğuşmanın en verimli olan 40-55°C kazan sıcaklığında ısınabilmeniz. Linklerini verdiğiniz kombilerin içinden Atron'u seçebilirsiniz, Falke çok gürültülü çalışıyor, Nitronun ise ekstradan programlaması var fakat kullananlar pek memnun değil, onun yerine aradaki farkla düzgün bir oda termostatı alabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zebza -- 21 Nisan 2014; 15:18:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zebza

Tavsiye etmeyenlere nedenini sorabilir misiniz? Ezberden konuşuyorlar. Yoğuşmalı her büyüklükte eve olur, önemli olan kış boyunca yoğuşmanın en verimli olan 40-55°C kazan sıcaklığında ısınabilmeniz. Linklerini verdiğiniz kombilerin içinden Atron'u seçebilirsiniz, Falke çok gürültülü çalışıyor, Nitronun ise ekstradan programlaması var fakat kullananlar pek memnun değil, onun yerine aradaki farkla düzgün bir oda termostatı alabilirsiniz.

FALKE de gurultu harıcı atron ıle kıyaslarsak... gerek kullanış gerek ısı tuketımı dayanıklılık olarak....
    Atron daha iyi ama ben sizin yerinizde olsam Ferroli Divatech alırdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zebza -- 21 Nisan 2014; 15:59:56 >
  • quote:

Atron daha iyi ama ben sizin yerinizde olsam Ferroli Divatech alırdım.

bu urun muhttp://www.webdensiparis.com/urun/ferroli-divatech-f24-d-hermetik-kombi-20000-kca/h_1146849.aspx?ref=akakce&v=1.79.4#

fiyat yuksek geldı bıraz :( ama neden onu onerıyorsunuz yanı artısı nedır deger mı pekı fıyat farkına...
    Sessiz, güneş enerjisi ile uyumlu, geniş modulasyon aralığı (%30-%100) var, oda ısına göre modulasyon (opentherm) desteği var, çift eşanjörlü, üç yıldız sıcak su konforu var v.s., kısacası konvansiyonel kombilerin içinde bana göre f/p açısında ilk sırada gelir.
  • quote:

Sessiz, güneş enerjisi ile uyumlu, geniş modulasyon aralığı (%30-%100) var, oda ısına göre modulasyon (opentherm) desteği var, çift eşanjörlü, üç yıldız sıcak su konforu var v.s., kısacası konvansiyonel kombilerin içinde bana göre f/p açısında ilk sırada gelir.

yeterınce acıklayıcı oldu tsk ederım kardesım...yanı o farka deger gıbı geldı bana... farka katlanacaz artık...
    bırde da sıcaklığına göre bilgisayar kontrolüylemi çalışıyor yoksa tesisat suyu sıcaklığına göre insan kontrolüylemi calısıyor...
    Soruyu tam anlayamadım ama opentherm destekli oda termostatı kullanılırsa kombi kontrolinde çalışır, ihtiyaca göre gazı otomatik kısar veya açar.
  • Arkadaslar maddi sıkıntı nedeniyle protherm lynx 24 aldım kombi hakkında yorumunuz nedir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Orta halli bir cihaz ciddi şikayetler duymadım hakkında.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.