Şimdi Ara

Nest Öğrenen Termostad Paylaşım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
3
Favori
2.330
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Nest adı altında satılan öğrenebilen o da termostadı hakkında bilgisi olan kullanan arkadaşların bilgi paylaşımı yapabilmesi için bu konuyu açtım.Forum içinde aradım benzer birşey bulamadım.Almayı düşünüyorum ve deneyimi olan konuya ilgi duyan arkadaşların paylaşımlarını bekliyorum

https://nest.com/

http://store.apple.com/us/product/HA895LL/A/nest-learning-thermostat-2nd-generation
     Nest Öğrenen Termostad Paylaşım

• macerhan kullanıcısına yanıt
    Türkiye'de satılmadığı için kullanmış birini bulmak zor .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zebza

Türkiye'de satılmadığı için kullanmış birini bulmak zor .
    belki yurtdşından alıp kullanananlar vardır diye düşündüm.cihaz gerçekten çok başarılı duruyor.
    Başarılı duruyor ama kolay kolay hiç kimse 500-600 TL riske atmaz, üstelik Celsius desteği yok galiba.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zebza

Başarılı duruyor ama kolay kolay hiç kimse 500-600 TL riske atmaz, üstelik Celsius desteği yok galiba.
    Google Nest’i satın aldı

iPod’un yaratıcısı Tony Fadell tarafından kurulan yeni nesil termostat üreticisi Nest, 3,2 milyar dolar karşılığında Google’a satıldı.

Google, eski Apple yöneticisi ve iPod’un yaratıcısı Tony Fadell ile Matt Rogers tarafından kurulan termostat üreticisi Nest’i 3,2 milyar dolar karşılığında bünyesine kattığını açıkladı. Google CEO’su Larry Page, Nest kurucularının Google ailesine katılmasından dolayı heyecan duyduğunu belirtti.

Larry Page, Nest hakkında yaptığı açıklamada şöyle söyledi: “Hali hazırda satın alabileceğiniz harika ürünler yapıyorlar; enerji tasarrufu yapan termostatlar ve aileyi güvende tutan duman alarmları… Bu tecrübeyi daha çok ülkede daha çok eve sokmak ve onların hayallerini gerçeğe dönüştürmek için çok heyecanlıyız!”

Nest faaliyetlerini Fadell’in liderliğinde sürdürmeye devam edecek.

• Türkiye'de internete bağlanamadığını bu nedenle basit bir termostat olarak kullanılabilindiğini duydum..Çok geriden geliyoruz yok mu kullanan duyan hala?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hikoblaz

Türkiye'de internete bağlanamadığını bu nedenle basit bir termostat olarak kullanılabilindiğini duydum..Çok geriden geliyoruz yok mu kullanan duyan hala?
    neden bağlanamıyormuşki..sonucta wi-fi aracılıgı ile bağlanıyor ve bu cihazla belli standartlarda üretiliyor...bana cok inandırıcı gelmedi...bende daha kullanan bulamadım :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: macerhan

neden bağlanamıyormuşki..sonucta wi-fi aracılıgı ile bağlanıyor ve bu cihazla belli standartlarda üretiliyor...bana cok inandırıcı gelmedi...bende daha kullanan bulamadım :(

Alıntıları Göster
    Bende bu termostat dan almak istiyorum.
    BU ürünü ben 2013 yılı ocak ayında araştırmaya başladım mevcut türkiye şartlarında gereken ekstra olanaklar üreticiler tarafından kombilere uyarlanmıyor kombide çok ince detaylar var hele ki konu bu teknolojik termostada geldiği zaman ancak kalifiye bir mühendis kombiye bağlar normal bir teknisyen modülasyonlu bir oda termostadını bağlarken müşteri büyük sıkıntılar veriyor ama umarım üreticiler konu hakkında bir takım çalışmalar yaparak halka duyururlar size vereceğim en önemli tavsiye şuan kullanmakta olduğunuz kombinin ait olduğu firmayı arayarak bu konu hakkında görüş talep etmeniz ürünü bilen bir mühendis ile karşılaşırsanız direk olarak test v.b konular hakkında sorularınızı yöneltin
  • quote:

Orijinalden alıntı: ecaservisi

BU ürünü ben 2013 yılı ocak ayında araştırmaya başladım mevcut türkiye şartlarında gereken ekstra olanaklar üreticiler tarafından kombilere uyarlanmıyor kombide çok ince detaylar var hele ki konu bu teknolojik termostada geldiği zaman ancak kalifiye bir mühendis kombiye bağlar normal bir teknisyen modülasyonlu bir oda termostadını bağlarken müşteri büyük sıkıntılar veriyor ama umarım üreticiler konu hakkında bir takım çalışmalar yaparak halka duyururlar size vereceğim en önemli tavsiye şuan kullanmakta olduğunuz kombinin ait olduğu firmayı arayarak bu konu hakkında görüş talep etmeniz ürünü bilen bir mühendis ile karşılaşırsanız direk olarak test v.b konular hakkında sorularınızı yöneltin

verdiğiniz bilgiler için çok sağolun...nest sitesinde gezinirken bende bu bilgileri görmüştüm.bağlantısı kolay değil en azından dediğiniz gibi türkiye şartlarında normal bir servis yapacagı için pek becerebileceğini düşünmüyorum .sitede birde kombi ile uyumluluğunu kontrol etme yöntemi anlatmıştı ama teknik bilgim çok olmadığı için anlayamadım...linki atrıyorum belki anlayan çıkar :)

https://support.nest.com/thermostat/#works/?mode=guide

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi macerhan -- 26 Eylül 2014; 9:49:26 >

Bay @mecerhan Evet video yu izledim A.B.D,İngiltere v.b ülkelerde yer alan standartlar mevcut burada videoda yer alan ürün kablolu oda termostadı yani demek oluyor ki bu üründe kablolu kombiye bağlantı için kablo gerekli Türkiyedeki kombilerde bağlantılar iki kablo ile yapılıyor burada dört kablo mevcut iki kablo besleme için diğer iki kablo ise kombi ile haberleşme evet bağlantısı çokkolay bu ürünü satın alın montajı hiç sorun değil kombinin besleme kablosundan bu ürüne elektrik akımı alınır kombinin kartına ise iki giriş yapılarak ürün ile haberleşme sağlanır klasik kablosuz oda termostadı bağlantıları gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: ecaservisi

Bay @mecerhan Evet video yu izledim A.B.D,İngiltere v.b ülkelerde yer alan standartlar mevcut burada videoda yer alan ürün kablolu oda termostadı yani demek oluyor ki bu üründe kablolu kombiye bağlantı için kablo gerekli Türkiyedeki kombilerde bağlantılar iki kablo ile yapılıyor burada dört kablo mevcut iki kablo besleme için diğer iki kablo ise kombi ile haberleşme evet bağlantısı çokkolay bu ürünü satın alın montajı hiç sorun değil kombinin besleme kablosundan bu ürüne elektrik akımı alınır kombinin kartına ise iki giriş yapılarak ürün ile haberleşme sağlanır klasik kablosuz oda termostadı bağlantıları gibi

doğru söylüyorsunuz..kablo çekmek gerekli..kablosuz haberleşme yapamıyor sanırım..sadece wi-fi ile telefonunuzla haberleşiyor.o zaman bağlantı işi çok zor olmasa gerek sizin anlattığınıza göre..benim kombimde e.c.a. acaba kullandığım modelde problem yaşanırmı ? yani türkiye üretimi olupta sizin sözünü ettiğiniz satandart mevcutmudur ?

Aşağıda madde madde bir takım açıklamalar yaptım ayrıntılı bilgi almak ve ürününüze montajı hakkında tavsiye için 0216 458 45 00 E.C.A EMAR satış sonrası müşteri hizmetlerine ulaşarak İSTANBUL BÖLGE ŞEFİ ile görüşmeniz orada görüşeceğiniz kişi en net bilgiyi size verir benim bildiğim E.C.A yabancı marka ya da kendi satışını yapmadığı oda termostadların montajını yetkili servislerine yaptırmıyor sizin ürününüzü ise yetkili servis teknisyeni zaten takmak istemez ya da takamaz ancak desteği satış sonrasında görevli bir mühendis verebilir arayın sorun soruşturun ve bizide buradan bilgilendirin.

1)Şu şekilde devam edelim yanlış hatırlamıyorsam A.B.D,ingiltere ve türkiye 2011 yılından beri aynı voltaj değerlerinde çalışan ürünlere izin veriyorlar yani bunu şu yüzden söyledim ürün bizim 220 V 50hz sistemde çalışacaktır.

2)Klasik bluetooth sistemi üzerine çalışan kablosuz oda termostadları ile NEST biribirinin tıpatıp aynısı tek fark nest wifi ye bağlanıp bize anlık bilgi verebiliyor ya da biz wifi üzerinden NEST e bağlanabiliyoruz.

3)klasik kablosuz oda termostadları beslemesini kombinin elektrik kablosu beslemesi üzerinden alıyor yani NEST e iki kablo girişini yaptuk ve beslemesini tamamladık.

4)her kombinin elektronik kartı üzerinden oda termostadı bağlantı yerleri mevcut kablolu ya da kablosuz bağlantılar var NEST için almamız gereken diğer iki kablo ise kombi ile haberleşmesini sağlyacak kablolar bunlarıda yerine taktık.

5)Evet NEST akıllı termostadı TÜRKİYE de oturan ya da kullanmak isteyen tüm vatandaşlar satın alabilir ve sorunsuz bir ekilde kullanabilirler.

6)NEST cihazını takacağınız yere 4 adet kablo ucu çekmeniz gerek her halükarda.

• Nest termostatı amazon.co.uk'den satın aldım. Dün elime ulaştı ve kurulumunu yaptım. Kombiyi açıp kapatabiliyor. Henüz havalar soğumadığı için diğer işlevlerini denemedim. Termostatın kendisine kombiden kablo çekmeye gerek yok. Kombi bağlantısı heat link adlı ayrı bir parça ile yapılıyor. Termostat heat link ile kablosuz haberleşiyor. Termostata güç sağlamak için heat link den kablo çekebilirsiniz ya da beraberinde gelen adaptörü ile usb portu üzerinden herhangi bir prizden besleyebilirsiniz. Yarın kablo bağlantıları ile ilgili birkaç fotoğraf ve video koyacağım. Başka sorusu olan varsa cevaplayabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cricket

Nest termostatı amazon.co.uk'den satın aldım. Dün elime ulaştı ve kurulumunu yaptım. Kombiyi açıp kapatabiliyor. Henüz havalar soğumadığı için diğer işlevlerini denemedim. Termostatın kendisine kombiden kablo çekmeye gerek yok. Kombi bağlantısı heat link adlı ayrı bir parça ile yapılıyor. Termostat heat link ile kablosuz haberleşiyor. Termostata güç sağlamak için heat link den kablo çekebilirsiniz ya da beraberinde gelen adaptörü ile usb portu üzerinden herhangi bir prizden besleyebilirsiniz. Yarın kablo bağlantıları ile ilgili birkaç fotoğraf ve video koyacağım. Başka sorusu olan varsa cevaplayabilirim.
    vallahi helal olsun :) çalışmaya başladıktan sonra musait olduktan sonra iletişime geçebilirmiyiz.
  • Tabii ki. 10 güne kadar kombiyi yakmaya başlarız diye düşünüyorum.
  • quote:

Tabii ki. 10 güne kadar kombiyi yakmaya başlarız diye düşünüyorum.
    size kaç tl ye maloldu ?
  • Kargo ve gümrük vergisi dahil 182 sterlin 666 tl ye geldi. Amazon gümrük vergisini peşin tahsil edip sizin yerinize yatırıyor. Siz herhangi bir işlem yapmıyorsunuz. Türkiyeye i-parcel ile geldi. Yurtiçi kargo adrese teslim etti. 29 Ekim tatil olmasaydı 5 günde gelecekti, tatil olunca 7 günde elime geçti.
  • quote:

Kargo ve gümrük vergisi dahil 182 sterlin 666 tl ye geldi. Amazon gümrük vergisini peşin tahsil edip sizin yerinize yatırıyor. Siz herhangi bir işlem yapmıyorsunuz. Türkiyeye i-parcel ile geldi. Yurtiçi kargo adrese teslim etti. 29 Ekim tatil olmasaydı 5 günde gelecekti, tatil olunca 7 günde elime geçti.
    peki...taksitlendirme yapılıyormu ? hangi banka kartını kullanmak daha iyi olur
  • Taksitlendirmeyi bilmiyorum. Ben peşin (tek çekim) olarak aldım. Taksit bankaya bağlı bir durum. Garanti bankası yılbaşına yakın tarihlerde yurtdışı alışverişlerde 3 taksit yapıyordu geçen yıllarda. Diğer bankalar hakkında bilgim maalesef yok.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.