Şimdi Ara

Nereden Asılırsa Dengede Kalır

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
748
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

http://sketchtoy.com/59806274

Baya salladım şekli ama eğik duran kısımların ağırlıklarının eşit olduğunu farzetsek nasıl yapılır bu?

• hacı istediğin yerden as her türlü dengede kalır fırıl fırıl dönmez yani.
    orada olay şu , soruda verildiği şekilde dengede kalması istenir. yani gördüğümüz gibi dengede kalsın istenir. o zaman ipin hizasını ağırlık merkezine getirirsin. yalnız menteşeli sorular sakat. her zaman tork alarak gidin dengede kalır mı kalmaz mı her aşamada test edin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ShadowFiend

hacı istediğin yerden as her türlü dengede kalır fırıl fırıl dönmez yani.
    orada olay şu , soruda verildiği şekilde dengede kalması istenir. yani gördüğümüz gibi dengede kalsın istenir. o zaman ipin hizasını ağırlık merkezine getirirsin. yalnız menteşeli sorular sakat. her zaman tork alarak gidin dengede kalır mı kalmaz mı her aşamada test edin.

Hocam iyi de işte o ipin hizasını ağırlık merkezine getirmek sıkıntı oluyor benim için, baktığımda ağırlık merkezi M noktasının üstünde çıkıyor mesela cevaba M diyorum KL arası diyor
  • koordinat ekseni gibi düşün böyle soruları. hesaplama yap. sadece x için yapsan yeter zaten düşey hiza arıyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ShadowFiend

koordinat ekseni gibi düşün böyle soruları. hesaplama yap. sadece x için yapsan yeter zaten düşey hiza arıyoruz.

Hocam hemen açıklayabilir misiniz?
  • dostum önce kafana göre parçalıyosun çubukları. kafana göre dediysem ağırlık merkezini en kolay bulabileceğin parça. ondan sonra şunu yapacaksın :

burada 2li göstermiş ama istediğin kadar yapabilirsin. mesela bi sayı doğrusu çizersin. zaten şekil kareli kağıtta olacak yada direk uzunluklar verilecek. sayı doğrusunda her ağırlık merkezinin koordinatını ve o merkezde ne kadar ağırlık olduğunu çarpacaksın. bu kitaplarda falan geçer bi karıştırın göreceksiniz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.