Şimdi Ara

neden saçların beyazlamıs arkadaş

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.221
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • yaşım 24 bugun aynada ınceledım 5-6 tane beyaz sac telım var kafamda...Tabı bunlarda gorebıldıklerımdır benım...

Yahu ne oluyo bole bu yaşta saçlar beyazlamaya başladı...

Varmı aynı dertten muzdarip dertde denmez aslında da

• Bende de 30-40 tane var. Çok stresli dönemlerimde belirmişlerdi, yanılıyor da olabilirim. Ailede benden daha erken yaşta beyaz saça kavuşan yok. Ara sıra aynayla uğraşırken bulup koparması zevk veriyor...
  • Arkadaşım da bu dertten muzdarip

Stresten olduğunu söylüyor. Sınav zamanlarında sayısı artıyor diyor. Acaba bunun bilimsel bir açıklaması var mı, erken yaşta neden saçlar beyazlar?
  • Bende de 10 tane falan var.. aynı yerde çıkıyo hepsi... demet gibi.. tek yapman gereken şey kafanı ona buna takmamak ...
  • arkadaş ben 17 yaşindayim ve saçlarımda siyah kadarda beyaz var nerdeyse. sen 24 yaşinda 5 6 beyaz saçin derdini yapion
  • hem beyaz hem şaçı olmayanların da oldugunu düşününn
  • 25 yaşındayım, daha bi tane bile beyaz görmedim saçımda :) sadece sakalımda bi tane vardı onuda yoldum :) Babam 50 yaşında ve çok az beyaz saçı var onunda. Genel düşüncenin aksine, sıkıntı, stress falan çok etkili olduğunu düşünmüyorum bu saç olayında. Genetik bence. Babamın 40-45ine kadar hemen hiç yoktu şuankilerin çıkma nedenide yaşlanma. Stress daha az etkili bence. Genetik olduğundan ve babama çok benzediğimden, herhalde bende de 50ye kadar ne beyaz saç olucak, nede yaşlılık belirtileri
  • Benim babamın saçının yüzde 90 ı beyaz şuan kendisi 53 yaşında falan.. belki de genetiktir... bende de daha 23 ken 10-12 tane beyaz olması normal mi ..beni düşündüren bu ?
  • Ben genetik olduğunu düşünüyorum. Eğer rahatsız ediyorsa bence boya saçlarını. Hem kendi saç rengine boyarsan dipten çıkanlar farklı olmaz, beyazlarda az olduğu için ve alttan çıkınca diğer saçlardan gözükmeyeceği için, çok uzun zaman sonra tekrar boyaman gerekir.
  • Saç beyazlaması tamamen genetik , babamın 20 yaşında başlamış beyazlamaya aynen bendede 20 lerde başladı.. Anne tarafına çekseydin 50de beyazlamaya başlıyor..
  • Herkesin normali farklı aslında. Bir de zaman stres zamanı sanki. Okul, iş, ilişkiler herşeyde sıkıntı yapıyoruz. Ve herkesin sıkıntısı aynı derecede olmuyo sanki. Rahat olmak lazım. Bende de yoktu arkadaşlarım hep sen de neden yok derlerdi. 25 lerinde başlamıştı onlarda. ama bende de başladı ve sıkıntılı zamanlarımda oldu. Dikkat edip sorun yaptıkça artıyo gibi.
    23'ümde normal mi diye sormuşsun. Bence artık günümüzde normal. Herşey normal.
    quote:

Orjinalden alıntı: Darkchild

Benim babamın saçının yüzde 90 ı beyaz şuan kendisi 53 yaşında falan.. belki de genetiktir... bende de daha 23 ken 10-12 tane beyaz olması normal mi ..beni düşündüren bu ?

• spozen arkadaşimizin dediği gibi eğer rahatsız ediyorsa saçının rengine boya
  • hocam 24 yasında dert ediosun yasım daha 17 sacımın %30 u beyaz okadar dert etmiyorum

arada düşünüyorum kır saç yakışırmı diye
  • quote:

Orjinalden alıntı: gurkan84

yaşım 24 bugun aynada ınceledım 5-6 tane beyaz sac telım var kafamda...Tabı bunlarda gorebıldıklerımdır benım...

Yahu ne oluyo bole bu yaşta saçlar beyazlamaya başladı...

Varmı aynı dertten muzdarip dertde denmez aslında da

benimde yaş 23 dedigin gibi demet halinde 5-6 tane beyaz saç var yanlardanda çıkmaya başladı belli oluyo diye kopardım onları
  • arkadaşlar bendede boyle bir problem var. sac boyasi kullanmak istiyorum ama rahatsiz ediyor sonucta ve dogal renklerine donmesi icin soyle seyler buldum
    http://www.kozmetikmarket.com/pinfo.asp?pid=827&cid=73
    http://www.kozmetikmarket.com/pinfo.asp?pid=301&cid=73

eger kullanan veya bilgisi olan biri varsa paylaşabilirmi?bunlar ne işe yarar ve saça orjinal rengini verirmi

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.