Şimdi Ara

neden dizel araçlara düşmanlık var ???? aksine benzinliye dost çok

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
82
Cevap
0
Favori
2.834
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Meraktayım, forumda ne zaman dizele sallayan bi haber çıksa, vergi artacak, dizel fiyatı artacak dense hemen asalım dizeli keselim dizeli dizel kötü, öööööğk felan. anlamadığım bu düşmanlık neden. benzinli araç dizel araç tamamen tercihlerle, cebindeki parayla ilgili şeyler. birini alan neden diğerine düşman. ama anlamadığım dizel sahipleri gördüğüm kadarıyla benzine pek sallamazken benzinli sahibi olduğu fazlaca belli olan arkadaşlar dizele sallıyolar (yani dizel zehirli, havayı kirletir, neden ucuz olduğunu anlamıyorum tarzında). dizel zamlanınca, vergisi artınca benzinin fiyatımı düşecek sanılmakta anlamıyorum. şu an dizel benzinden ucuz diye dizel araçlar pahalı gitmekte sürümden dolayı, ilerde benzin daha ucuz olursa belkide benzinli araçların sürümü ve fiyatı artacak. olan hep bize olacak
    bu arada benim hem dizel hemde benzinli 2 aracım var ve ikiside dizlde benzinde hep ucuz olsun istiyorum. yani bu soruyu sadece dizel sahibi biri olarak sormuyorum. merakımı paylaşmak istedim.. sizcede benim dediğim gibi mi durum yoksa ben paranoyak mıyım???? ortada benim dediğim gibi bişey yok mu ??? :))

saygılar ve seviyeli yorumlar dilerim.......

• yok dizel havayı kirletir, yok bmw mercedes e lpg takana ne gözle bakarlar hepsi hikaye .. kendi ekonomini kendin düşünürsün hiçkimsenin sözüyle iş yapılmaz

en iyi dostun cebindir..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Life Eternal

yok dizel havayı kirletir, yok bmw mercedes e lpg takana ne gözle bakarlar hepsi hikaye .. kendi ekonomini kendin düşünürsün hiçkimsenin sözüyle iş yapılmaz

en iyi dostun cebindir..

aynen hocam
  • Herkes ister benzinliye binmek. Dizel in sesini kim çeker. Ama genel de dizel e geçenler önceden benzinli araç kullanmış kisiler oluyor. Ama benzinliler de aynı durum olmayabiliyor. Bu yuzden ki benzinli araç sahipleri dizele traktör sesi tarzı benzetmeler yapıyorlar. Ama ben memnunum. Benzinle dizel eşit olsa bile dizelle daha çok kilometre yaparım. Sonuç ise bu ülkede benzinli araca binmek akıl karı degil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • benzinle dizel eşit fiyatta olsa, altımdaki arabaya birgün bile binmeye devam etmem. Hemen benzinli araca geçerim...
  • Ne zamandır böyle bir konu açmayı düşünüyordum duygularıma tercüman olmuşsunuz ; bana göre forumda benzinli araç sahipleri genelde araçlarını almadan önce benzin-dizel km hesabı yaptıklarından yılda 20.000 kmnin altı için dizel mantıksız şeklinde düşünüyorlar sonrasında işler değişiyor tabi alırken dizel araba için

vermeye kıyamadıkları paralarını pompa başında ödemek zorunda kaldıklarından bide bunun üstüne nerdeyse aynı paraya dizelin yarı kmsini yapmak açıkçası benzinli araç sahiplerini fazlasıyla rahatsız etmekte ve bunu açıkça ifade edemediklerinden forumda dizel araç konusu geçtğinde karalamalar dizelin traktör gibi ses

çıkarttığından , çevre kirliliğine sebep olduğundan (sanki benzinli araç kirletmiyor), benzinin motorinden daha ucuz olması gerektiğinden, motorine en ufak bir zam geldiğinde benzinle motorin eşitleniyormu tartışmalarına girmeler hatta dizellerin sol şeridi kapatıp gitmesi bile zoruna gidecek olanlar var.

• Kedilerin cigere zipladiklari bir caps vardi. Mobilde olmasam cok uygun olurdu o resim buraya :))
  • Eğer aylık 3000 4000 km yapmıyorsanız dizele gerek yok.
    Bakımı pahalı ve fiyatları da benzinliyle karşılaştırınca uçuk.
    Yoksa kimse dizele düşman değil.
    Hele şu ayçiçek işi bi patlasın görün siz :)
  • tesbitlerin güzel aynen doğru.

bir yakıtı diğeri ile mukayese ile tamamıyla ters

biri armut diğeri elma.
  • Rampada aynı hacimli biri benzinli biri dizel motora sahip iki araçtan benzinli olan aracın sürücüsü geçilince çıkartıyor bu söylentileri
  • quote:

Orijinalden alıntı: BF033

Rampada aynı hacimli biri benzinli biri dizel motora sahip iki araçtan benzinli olan aracın sürücüsü geçilince çıkartıyor bu söylentileri

• quote:

Orijinalden alıntı: BF033

Rampada aynı hacimli biri benzinli biri dizel motora sahip iki araçtan benzinli olan aracın sürücüsü geçilince çıkartıyor bu söylentileri

Turbo benzinliler sanırım buna dahil değil
    Bence dizelin az yakması gerçekten önemli bir fark ama bunu rant kapısı haline getiren firmalar yüzünden yılda 20 bin km den az yol yapanlar için dizel avantajlı değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dobest -- 29 Mart 2012; 0:15:34 >
  • benzine yüksek fiyatlar verip az km yapınca sinir oluyolar.sinirlerini dizel den çıkarıyolar :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: iakbay06

Ne zamandır böyle bir konu açmayı düşünüyordum duygularıma tercüman olmuşsunuz ; bana göre forumda benzinli araç sahipleri genelde araçlarını almadan önce benzin-dizel km hesabı yaptıklarından yılda 20.000 kmnin altı için dizel mantıksız şeklinde düşünüyorlar sonrasında işler değişiyor tabi alırken dizel araba için

vermeye kıyamadıkları paralarını pompa başında ödemek zorunda kaldıklarından bide bunun üstüne nerdeyse aynı paraya dizelin yarı kmsini yapmak açıkçası benzinli araç sahiplerini fazlasıyla rahatsız etmekte ve bunu açıkça ifade edemediklerinden forumda dizel araç konusu geçtğinde karalamalar dizelin traktör gibi ses

çıkarttığından , çevre kirliliğine sebep olduğundan (sanki benzinli araç kirletmiyor), benzinin motorinden daha ucuz olması gerektiğinden, motorine en ufak bir zam geldiğinde benzinle motorin eşitleniyormu tartışmalarına girmeler hatta dizellerin sol şeridi kapatıp gitmesi bile zoruna gidecek olanlar var.

Tabiki kirletiyor ama dizelden 24 kat daha az!

• quote:

Orijinalden alıntı: K.B.R.O

Herkes ister benzinliye binmek. Dizel in sesini kim çeker. Ama genel de dizel e geçenler önceden benzinli araç kullanmış kisiler oluyor. Ama benzinliler de aynı durum olmayabiliyor. Bu yuzden ki benzinli araç sahipleri dizele traktör sesi tarzı benzetmeler yapıyorlar. Ama ben memnunum. Benzinle dizel eşit olsa bile dizelle daha çok kilometre yaparım. Sonuç ise bu ülkede benzinli araca binmek akıl karı degil.

Her dizel rahatsız edici ses verecek diye birşey yok. Mesela Volvo S60 D5 yorumlarını okursanız sesine hayran oluyorlar. Performans olarak ta muazzam, T5 motorlu olan 240 hp, 0-100 7.5 saniye, D5 215 hp ve 150 kg daha olmasına rağmen 0-100 7.6 saniye ve AWD. Yani ekonomisi dışında bile çok mantıklı araç. Veya eski Bmw 3.20i 3.20d ye göre performans olarak çok kötüydü, yakıt ekonomisinin dışında bile tercih sebebiydi.
    Birçok modelde de en azından yakın zamana kadar dizel benzinlisinden çok daha iyi performans sağlıyordu, bu da bir kriter olabilir. Tabi ana sebep yakıt ekonomisi.

• bu iş tamamen hesap kitap işi ben 2008 kasımda astra g 1.6 otomatik aracımı sattım,astra h 1.3 cdti araç aldım senede 25000 km yol yaptım aynı anda validemizin işleri görülsün diye hyundai i10 benzinli araç aldık.Şuanda arabaya ihtiyacım yok 2 aracıda satıp a3 1.2 tfsi almayı planlıyorum sadece istanbul içinde kullanılacak sende 5 bilemedin 6 bin km yapacak bu araç benim için mantıklı bir seçim
    ben çok yol yapmasaydım hayatta dizel araç almazdım şartlar öyle gerektirdi ve aldım pişman mıyım? tabiki de hayır
    bence bu iş benzinin daha pahalı olmasında kaynaklanıyor o yüzden insanlar tepki gösteriyor dizele
  • 60 milyarım olsa, 45 milyara benzinli fluence alacağıma 55 milyara diesel fluence alırım. Onu da ayda 250 km kullanırım. Dieselciler yılda şu kadar km yaparsa şu kadar binerse ancak tolere eder fikirlerini de hiç umursamıyorum. Keyif için diesele biniyorum.
  • Hic dizel arac sahibi olmamıstım ılk defa dızel bır arac alayım dedım 2.0tdi q3 aldım benzıne alıstıktan sonra dızel olmuyor cok yavan gelıyor ortalamamda 9.0lt dı oyle aman aman ekonomıde yok yanı 2700km de sattım aracı o kadar sevemedım dızelı dusmanlık beslemıyorum ama muhtemelen bırdaha almam dızel arac
  • Hocam onu bunu bilmem de sağlam kaynaklardan (arkadaşlarım olur kendileri) aldığım bilgilere göre, dizel motorlu araçlara ek vergi geliyor çok yakında haberiniz olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZSARA

Hocam onu bunu bilmem de sağlam kaynaklardan (arkadaşlarım olur kendileri) aldığım bilgilere göre, dizel motorlu araçlara ek vergi geliyor çok yakında haberiniz olsun.

Öderiz. Devletimiz varolsun. herşey vatan için. Vatan sana canım feda.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.