Şimdi Ara

Ne yaparsam yapayım 3,1 overclock u geçemiyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
859
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar dün Red scorpion cpu fanı aldım, O.C ye ağırdan başladım, fakat Ne yaparsam yapayım 3,1 overclock u geçemiyorum Q8300+EP45-DS3L anakart ve ilemcim var.
    hata ise şöle oluyor 3,2 ve üzerinde oc yaptıgımda pc resetleniyor açıllıyor ve tekrar reset atıp kendini default bios ayarlarına alıyor.. haliyle cpu hızıda 2,5 e düşüyor
    sorun nerden kaynaklanıyor yardımcı olursanız sevinirim...

• remler engelliodur oc yapinca onlarin hizida yükselio hata verio oc yaptiktan sonra remleri hizini düsürcen 1333 e
  • evet yapıyorum diye tahmin ediyorum ram frekanslarını elle düşürüyorum
    standartı 1333 bir çok değer çıkıyor 1333 e en yakınını seçiyorum... örnek 1245 - 1040 - 900 bunlardan 1333 ü geçmeyecek ama ona en yakın değeri seçiyorum
    fakat yine sonuç alamıyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi imgbar -- 20 Haziran 2011; 22:00:06 >
  • voltaj yetersız gelıyodur belkı
  • cpu vcore=1.3v
    ram'e +0,1v
    kuzey köprüsüne +0,1v ver bakalım
    bende 965p çipsetli ds3 rev 3.3 anakart var 1.25v ile q8400 2.66ghz@3.46ghzde çalıştırıyorum ramler ddr-2 667@866mhz 7/24 stabil.

sen fsb limitine takılıyor gibisin,dediğim gibi k.köprüsüne voltaj verip dene bence.birded işlemci multiplier(çarpan) değerin küçük maalesef.
  • quote:

Orijinalden alıntı: VicariouS

cpu vcore=1.3v
    ram'e +0,1v
    kuzey köprüsüne +0,1v ver bakalım
    bende 965p çipsetli ds3 rev 3.3 anakart var 1.25v ile q8400 2.66ghz@3.46ghzde çalıştırıyorum ramler ddr-2 667@866mhz 7/24 stabil.

sen fsb limitine takılıyor gibisin,dediğim gibi k.köprüsüne voltaj verip dene bence.birded işlemci multiplier(çarpan) değerin küçük maalesef.

hocam
    1. kuzey koprusune nasıl voltaj vericem
    2. ram frekanslarını düşürüyorum 1333 e en yakın frekansı seçiyorum oda 1320
    3. ram timenglerinden olabilirmi sorun onlar outada bende bu timinglr neye göre değişir

• biostan (G)MCH over voltage +0,1 yap olmazsa 0,2 yap
    FSB overvoltage + 0,1 olmazsa 0,2 yapıp dene,bu arada ram zamanlamaları autoda kalsın ram voltage+0,1 yapıp dene bakalım ne olacak
  • fsb hızını yuksek tutmak ıcın mhzyi 333 fln yapıyolar oc olmuyo kardesım kılasık 200 yap carpanı acık bırak
  • dostum bu arada bende red scorpion kullanıyorum çok memnunum,bios'a bahsettiğim değerleri girdin mi diye soracaktım
  • VicariouS dostum chipsete voltaj veremedim gerekli menuyü bulamadım ama yine olmuyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: dhsacit

fsb hızını yuksek tutmak ıcın mhzyi 333 fln yapıyolar oc olmuyo kardesım kılasık 200 yap carpanı acık bırak

anlayamadım ne yapmam gerek hocam ?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.