Şimdi Ara

NE ALMALIYIM ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
968
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar yakın tarihte arac alacağım. Fakat sıkıntım aracın çetin kış şartlarında beni yolda bırakmaması gerek çünkü taşınacağım yer kar yağdığında yolları çabuk kapanan bir yer. Arac için ise bütçem 20bin-25bin arası en fazla. ikinci bir konu ise aracın dizel yada lpg li olması şart çünkü günde işle ev arası 60-65 km yol yapıyor olmam. malum devir ekonomi devri. binek bir araçmı? yoksa 4x4 yada SUV mu? bu konuda yorumlarınızı bekliyorum, fakat özellikle tavsiye edeceğiniz aracı kullananlar yorumlarsa daha iyi fikirler doğacaktır. Ayrıca bu yorumlar başka arkadaşlarada yol gösterici olur. Free Lander 2.elde 20000-27000 aralığında mesela ne dersiniz?

• araç daha çok zor kış şartları halinde kullanılacaksa 4x4 daha uygun bir çözüm gibi..freelander iyi bir seçim olabilir..ama fiyat aralığı biraz fazla..(yorum yaptım ama bu sınıfta kullandığım tek araç land rover discovery)..aklım kalmıştı ama almak nasip olmadı...
  • nissan navara-skystar ikinci ellerini düşünebilirsin yada biraz daha katıp sıfır alabilirsin. dediğin şartlar için en uygun ekonomik modellerdir
  • quote:

Orjinalden alıntı: khirpi

nissan navara-skystar ikinci ellerini düşünebilirsin yada biraz daha katıp sıfır alabilirsin. dediğin şartlar için en uygun ekonomik modellerdir

bu bahsettiğin modeller pickup tarzı ben hiç düşünmedim bunları. yinede binek yada 4x4 olursa daha iyi olur. ayrıca 0 km leri bunların okadar ucuzmu?
  • quote:

Orjinalden alıntı: türbülans

araç daha çok zor kış şartları halinde kullanılacaksa 4x4 daha uygun bir çözüm gibi..freelander iyi bir seçim olabilir..ama fiyat aralığı biraz fazla..(yorum yaptım ama bu sınıfta kullandığım tek araç land rover discovery)..aklım kalmıştı ama almak nasip olmadı...

araç sürekli kullanılacak yaz kış. ama önemli olan kışın yolda bırakmaması. bencede 4x4 daha uygun ama benim düşündüğüm 2.el freelander lar hakkında forumda hiç de iyi yorumlar yok. cok merak ettim gercekten cokmu berbat bu arac.1999-2001 arası modeller 100bin km nin altında ve 20 bin ytl ye bile var. bu arada sende birgün umarım discovery alırsın

• pick up da 4x4 kardes bu sınıfta sana toyota hılux ı tercih ederdim ama 4x4 ü pahalı 44 milyar 0 ı 2.elide zor daha yeni arabalar cünkü.
  • quote:

Orjinalden alıntı: volkaaan06

pick up da 4x4 kardes bu sınıfta sana toyota hılux ı tercih ederdim ama 4x4 ü pahalı 44 milyar 0 ı 2.elide zor daha yeni arabalar cünkü.

arac için bütçem maalesef max 25 binytl. benim kafamı karıştıran bu fiyata sıfır yada 2.el binekmi yoksa 2. el 4x4 mü? çünkü 2. el jeepler yada 4x4ler eski model binekler sıfır yada yüksek model ayrıca malum önemli olan kış şartlarındaki performansı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kaplan18

quote:

Orjinalden alıntı: volkaaan06

pick up da 4x4 kardes bu sınıfta sana toyota hılux ı tercih ederdim ama 4x4 ü pahalı 44 milyar 0 ı 2.elide zor daha yeni arabalar cünkü.

arac için bütçem maalesef max 25 binytl. benim kafamı karıştıran bu fiyata sıfır yada 2.el binekmi yoksa 2. el 4x4 mü? çünkü 2. el jeepler yada 4x4ler eski model binekler sıfır yada yüksek model ayrıca malum önemli olan kış şartlarındaki performansı.

haklısın arkadasım ama 25 bin ytl 4x4 eski bişi olur ve sorun cıkartır die düsünüyorum.sana agır bi sedan lazım 2.el o aralıkta ikinci el sitelerini bi gez istersen bak bakalım neler var

• haklısın arkadasım ama 25 bin ytl 4x4 eski bişi olur ve sorun cıkartır die düsünüyorum.sana agır bi sedan lazım 2.el o aralıkta ikinci el sitelerini bi gez istersen bak bakalım neler var

yok okadarda eski modeller değil 22-24bin ytl aralığında 2000-2001model Land Rover Freelander var. bunları merak ediyorum neden bukadar hesaplı?
  • eğer o sınıfta bir araç bu kadar hesaplı ise kafanızda 3 yerine 4 tane soru işareti olmalı..iyi bir araştırma gerekir bence...
  • kuzenim yaklaşık 2 ay kadar önce istanbula gelip freelander aldı.
    çok araştırdık bir günde belki 20 yere gittik.
    bir gün önceden internetten bir çok adres ve telefon aldık.
    her neyse fiyatlar genelde 23000 den başlıyor.

kuzenimin aldığı deri döşemeli 2001 di galiba 5 kapı .24500 e aldık diye hatırlıyorum.

bu araçları sen inceledin mi?

edit: ara. 1.8 lt.
    ve lpg takıcam diyordu alırken.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0C8FEE75E -- 6 Ocak 2007; 1:10:18 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: türbülans

eğer o sınıfta bir araç bu kadar hesaplı ise kafanızda 3 yerine 4 tane soru işareti olmalı..iyi bir araştırma gerekir bence...

bende onu merak ettim. hiç1999-2001 model aralığında freelander sahibi yokmu biraz yorum katsın sohbete. arac nedir ne değildir. servisi pahalımıdır. lpg bu aracta iyi sonuc verirmi. arac cok arıza veriyormu. gibi bilgilendiren olursa biraz seviniriz tabi...
  • quote:

Orjinalden alıntı: nipp

kuzenim yaklaşık 2 ay kadar önce istanbula gelip freelander aldı.
    çok araştırdık bir günde belki 20 yere gittik.
    bir gün önceden internetten bir çok adres ve telefon aldık.
    her neyse fiyatlar genelde 23000 den başlıyor.

kuzenimin aldığı deri döşemeli 2001 di galiba 5 kapı .24500 e aldık diye hatırlıyorum.

bu araçları sen inceledin mi?

edit: ara. 1.8 lt.
    ve lpg takıcam diyordu alırken.

kuzende aynı benim düşüncedeymiş ben varsa lpglide almaya niyetliyim ama arac nedir onu biraz arastırmak lazım. kullanan arkadas yokmu cok ucuz olması çok sorunlu olduğu anlamına mı geliyor?...
  • O FİYATA NİSSAN TERRANO DÜŞÜN DİZELLERİNİ ARADIĞIN FİYATA BULURSUN.VEYE SKY STAR ESKİ KASA,AMA NİSSAN SERVİSLERİNİN PAHALILIĞINDANDA SÖZ EDİYORLAR BİLGİN OLSUN.VEYE KONFOR OLMASIN ARAZİ CANARI İSTERSEN SIFIR NİVA BİDE TÜP TAKTIR TAMAM.AMA TAHMİNİM SEN BİRAZDAHA ŞEKLLİ Bİ ARAÇ İSTİYORSUN OZAMAN SEÇİMİN OLAN FRELANDER GÜZEL Bİ ARAÇ.AMA O FİYATA DİZELİNİ BULMAN ZOR.
  • cherokee ye ne dersin 98 model filan, istersen lpg de takabilirsin
  • quote:

Orjinalden alıntı: canitouch

cherokee ye ne dersin 98 model filan, istersen lpg de takabilirsin

kardes cherokee nin motoru 4,6 ona ne mazot ne vergisine para yeter.
  • walla arkadaslar ben 2000 model 1.8 freelander kullanıyorum,yaklasık 6 aydır ve 7000 km yol yaptım, . Daha once nıce arabalar kullanmama ragmen bu arabadan aldıgım zevkı hıc bır arabadan alamadım ve aldıgım arabalarda sıfır ve ıthal tanınmıs markalardı. Sıtede freelander larla ılgılı herkesın ne kadar bılgılı oldugunu gorunce gercekten cok sewındım ve de uzuldum... Yıne sagdan soldan duyulan her sey dıle getırılmıs, bunlar aslı astarı olmayan karalamalar. Yakıt , kalıte ve guven hıssı olarak son derece memnunıyet werıcı bır arac, bu aslı olmayan yorumuları yapan arkadaslara tavsıyem ınternasyonel yayınları okumaları yada acılen bır freelandera mısafır olmaları. Fıkırlerının degısecegıne emınım. Son olarak gercekten herkese tavsıye edecegım bır arabadır.
    Son bır sey (bır hız tutkunu olarak forumlarda bahse konu olması cok dokundu walla) freelanderlar hız arabası dııl tam bır arazı tasıtı olmalarına ve motorları 1.8 120 hp. olmasına ragmen otobanda 185 km/saat ı cok rahat gormekte (kotu ornek ama kusura bakmayın), arazı sartlarında ıse saf kan bır arazı aracına donusmektedır. Aynı performansı su gıbı yakıt tuketen 2.0 150 hp 2007 model honda crv de(yıne kendı aracım) kesınlıkle gorememekteyım km de 450-500 yakmasına ragmen. Arazıde bıze gereklı olan jan janlı ön gögusten cok arazı sartlarına uygun olmasıdır bu da freelanderda rakıplerıne oranla coooook barız farklarla mevcuttur. Bu arada aracın yedek parca fıyatlarıda son derece makuldur, soylekı Honda crv nın arka tamponundakı bır basıt reflektor (kedı gozu) fıyatına (gercekten aynı ıdı 55 ytl) freelanderın su devır daım pompasını aldım. 30 ytl yede taktırdım. Bu uzun yazımdan dolayı ozur dılerım fakat forum dakı arkadaslarımın yanlıs bılgılendırılmelerıne gonlum razı olmadı... Bu arada nıpponun kuzenı benım.

• Bu arada arkadaslar aracın vergısı yıllık 450 ytl muayenesı 90 ytl, her yıl muayenesını yaptırmanız gerekıyor, 2. el fıyatları ıse Ankara ıcın 2000-2001 model tam donanımlı yanı HSE paket ıcın 5 kapılı olanlar, gercekten bınılecek olanı 29-35 bın ytl arasında. Daha ucuzlarıda war ama "bınılecek" cınsı olanlar dııl. Bızzat cok arastırdım. Km de yakıtı ıse 300-350 arası sehır ıcı (normal trafık ıcın). Ohh be buda ıcımde kalmadı :)) Forumdakı tum arkadaslara ıyı haftasonları...
  • kardeş gercekten güzel anlatmıssın keske herkes bilip bilmeden yazmasa en azından yanlıs yönlendirmez. senin gibi kullanan arkadaslar elbette daha iyi bilir. ama bu yorumları almak o kadar zormus ki. ilgine teşekkürler arkadaş
  • 25 bine 0 km olarak suzuki swift 4x4 alabilirsin, tüketim olarak da fazla üzmez.

veya 2. el bir impreza 1.5 4x4 ü de 25 e alabilirsin.

eğer çok kötü şartlarda mesela köy yolu benzeri şartlarda kullanacaksan 2. el bir pick-up alsan iyi edersin.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.