Şimdi Ara

NBCS-Nuri Baras Cinema Sistemi (291. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.154
Cevap
41
Favori
351.963
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 289290291292293
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: nuribaras

yapma abi bunu yapma

Bence hiç gerek yok ciddiyim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • by@li kullanıcısına yanıt
    En azından amerika fiyatları görece makul. Hoparlörler gereksiz pahalı. Ayrıca Japonların %80 i Mcintosh kullanıyormuş diye iddialar vardı..
  • quote:

Orijinalden alıntı: altanpsx

En azından amerika fiyatları görece makul. Hoparlörler gereksiz pahalı. Ayrıca Japonların %80 i Mcintosh kullanıyormuş diye iddialar vardı..

Evet oyle bir iddia vardi...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: headbanger6

quote:

Orijinalden alıntı: HI-DEF-MAN

Hobaaa

NBCS-Nuri Baras Cinema Sistemi

Mcintoshlar muhtesem gorunuyor.o kumandada bir sistem parasidir.

Bu sistemde film seyredemezki insan ?O açıdan çok kötü gerçekten hertarafta mavi ışıklar.

Görsel ve ses olarak iyidir muhakkak.....

• Mcintosh XRT2K
    110 sürücü bir kabinde
    40.000USD tanesi ...
    5.1 setupta 499 adet sürücü var.
    Komik olan center da 3 adet 12 inç sürücü bulunuyor.
    Sanırım iyi çalar.
    Ekran da screeninnovations 21:9 curved zero edge.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ses sistemi tamam da, perdedeki görüntü, bir gece önceden çamaşır suyuna bastırılmıs çarşaf kıvamında, yanılıyor muyum?

Sistemdeki "kumanda" sanırım bu,
    https://itunes.apple.com/us/app/mcintosh-ap1-audio-player/id411263894?mt=8

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coyote -- 28 Şubat 2015; 10:11:38 >
  • Resimden gördüğün perdenin performansı yanıltıcıdır. Zira screen innovation zero edge perdeler alabileceğin en iyi görüntü perdesidir. Fiyatından dolayı satın almak pek mümkün olmasa da cineglass firması tarafından özel siparişle Türkiye ye getirilmekte ... Saygılar ...

• quote:

Bw DB 1 Subwoofer için ne dersiniz? sanki biraz stereo odaklı gibi geldi bana sinemadan ziyade..

http://www.bowers-wilkins.com/Speakers/Home_Audio/Subwoofers/DB1.html

http://www.techradar.com/reviews/audio-visual/hi-fi-and-audio/hi-fi-and-av-speakers/bowers-and-wilkins-db1-969859/review

Bence sinema içinde harika .

• nuribaras kullanıcısına yanıt
    Nuri aslan gibi alet hiç boşuna b..k atma her türlü inanılmaz bir subwoofer DB 1 sende biliyosun :)
  • Dolby Atmosa dönecek olursak,Bu Dolby Atmos konusunu daha çok konuşuruz biz burada
    İyi ayar yapılmış ve High end bir sinema sisteminde zaten her yerde sahne oluşur sağda solda arkada önde zaten var hepsi tam olduğunda tavanda birleşir O şimşek çakma yada gökgürültüsü sesi tavandan da gelir zaten tabiki bu ayar çok zor bu çok zor olduğu için ve insanlar bu ayarı sanırım yapamadıklarından ve cihazlarda bu ayarı oto kalibrasyonu tam olarak yapmadıklarından Dolby atmos diye birşey çıktı tabiki bununla birlikte Dolby atmosta ses çözünürlüğünüde yükselttiler para tuzağı yani tabiki fark var ama fark çözünürlükte.
    Bence Dolby atmosu 5.1 olarakta dinleyebilirsiniz
    Ayrıca hiçbir zaman 7.1 sistem dahi kurmadım 7.1 in 5.1 in yetersiz olduğu çok büyük odalar için olduğunu düşünüyorum ne kadar çok hoparlör o kadar zor kalibrasyon demek,ben 5 hop.a 1 sub,ın ayarını yapmakta zorlanıyorum 7.1 veya 2 sublı sistemler hayli hayli zor olduğunu düşünüyorum.
    O yüzde Atmostan yada 2 sublı sistemden ziyade eldeki 5.1 lerle 7.1 lerle Dolby atmos atmosferini yakalayabilmek olmalı esas olan.

• abi db1 iyide heryerde muzıkal stereoya yonelık yazmıslar benım eskı jl ile kıyasladıkrında jl sinemada cok daha basarılı demişler o yuzden db 1 bana uzak .)
  • quote:

abi db1 iyide heryerde muzıkal stereoya yonelık yazmıslar benım eskı jl ile kıyasladıkrında jl sinemada cok daha basarılı demişler o yuzden db 1 bana uzak .)

JL audio başkaydı.

• yaa ali para dediğin nedir ki elinin kiri
    bu MC ler şahane
    bazılarını geçtiğimiz yaz Aidalarla dinledim dibim düştü

bir de son zamanlarda Mc275 hayali kurup duruyorum.
    sistemin stereo kısmını dağıtıp saf sinema setupı oluşturup (belki inwall hoparlörler vb. ile)
    sonrasında MC275 edinip güzel de bir kaynak ile bookshelf hoparlör ile eşleştirip başka bir oda da sakin sakin müziği o şekilde dinleyeyeim hayalleri dolaşıyor kafamda. Bahar geliyor diye mi havalanıyoruz ne oluyor anlamıyorum

nuri JBL ler güzel olur senin oraya sen gel sinan abiyi dinle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aticus3 -- 3 Mart 2015; 17:20:39 >

• Golden Ear triton 1 dikkatimi çekti oldukça saglam review ve testleri var guzel 7.2 yada olmazsa atmos kurulabilirimi ne dersiniz..Bw 802,Paradigm s8,axiom audio wilson audio gibi ürünlerle karşilaştirilmiş çogu forumda..Hem sinema hem stereo tarafi başarılıymiş..

http://www.goldenear.com/news-and-reviews

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nuribaras -- 4 Mart 2015; 9:16:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aticus3

yaa ali para dediğin nedir ki elinin kiri
    bu MC ler şahane
    bazılarını geçtiğimiz yaz Aidalarla dinledim dibim düştü

bir de son zamanlarda Mc275 hayali kurup duruyorum.
    sistemin stereo kısmını dağıtıp saf sinema setupı oluşturup (belki inwall hoparlörler vb. ile)
    sonrasında MC275 edinip güzel de bir kaynak ile bookshelf hoparlör ile eşleştirip başka bir oda da sakin sakin müziği o şekilde dinleyeyeim hayalleri dolaşıyor kafamda. Bahar geliyor diye mi havalanıyoruz ne oluyor anlamıyorum

nuri JBL ler güzel olur senin oraya sen gel sinan abiyi dinle.

Öyle tabii, para nedir ki kazanılır sonra harcanır sonra yenisi gelir. Takmamak lazım değil mi?

Bende artık yavaştan bir mcintosh set yapayım bari.Malum kiri akıtmak lazım.

• quote:

Golden Ear triton 1 dikkatimi çekti oldukça saglam review ve testleri var guzel 7.2 yada olmazsa atmos kurulabilirimi ne dersiniz..Bw 802,Paradigm s8,axiom audio wilson audio gibi ürünlerle karşilaştirilmiş çogu forumda..Hem sinema hem stereo tarafi başarılıymiş..

http://www.goldenear.com/news-and-reviews

Dinleyebileceğin bir yer var mı Nuri?
  • forum audioda demoda var hatta dün gittim stereo olarak baglıydı ama 2 3 bın tl lık bir amfiye bağlıydı hem benım stereo anlayısım zayıf oldugundan hemde amfinin dusuk seviye olmasından bir şey anlamadım .:)
  • quote:

forum audioda demoda var hatta dün gittim stereo olarak baglıydı ama 2 3 bın tl lık bir amfiye bağlıydı hem benım stereo anlayısım zayıf oldugundan hemde amfinin dusuk seviye olmasından bir şey anlamadım .:)

Salla gitsin o zaman benimde tahmin ettiğim gibi stereoda daha başarılı bir hop. Diye düşünüyorum.

• haftasonu için bana sinema setupu hazırlıcaklar 5.1 gidebilirsem 5.1 testi iyi olur onun dısında bence sinemada daha başarılı olabilir.
  • 
Sayfa: önceki 289290291292293
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.