Şimdi Ara

NAVKING BİLGİ PAYLAŞIMI (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
863
Cevap
3
Favori
207.146
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet bu durumda en hızlıyı seçmen gerekiyor.Yoksa benim gibi en kısa dersen abuk sabuk yerleri dolaştırır.İş değil yani ...
  • evet en hızlıyı seç bazen 1. 2. köprüde bak ama bazen kısa da mantıklı olabiliyor. bu ama her navgasyonda dikkat edilecek bisey
  • Arkadaşlar henüz yolda denemediğim için cihazı dün evre bildiğim ve gittiğim bir kaç yerin rotasını çizdirdim. Ben Eyüp'te oturuyorum. Gittiğim sürekli 2-3 yer var bunlardan birisi Güngören birisi Riva gibi. Rotayı çiz dedim Güngörene benim gittiğim yoldan çok farklı daha uzun bir yerden götürdü, Rivayada normalde ben Alibeyköyden 2 köprü çıkıp direk kavacıktan gitmek en mantıklı iken bana Üsküdar, Beykoz ordan Rivayı çizdi ölme eşeğim ölme hesabı. Yuh dedim. Bu arada en hızlıdaydı ayarlar. Sanırım rotası ne çizerse dışarıda uyduya bağlandığındada farklı bir yerden götürmüyor. Eğer böyleyse ne benzin dayanır ne sinir. Gerçekten Teleatlas kötülediklerikadar varmış gibi geldi bana. Başar haritalarıdamı böyle.
  • Ankara da Batıkent ten Eskişehir yoluna çıkabilmek için en az fazladan 30 km civarı yol gittim ve 1 saat kafadan vakit kaybetmiştim ...
  • En kısanın mağduru olmuştum ben de O günden sonra en hızlıdan şaşmam kesinlikle
  • quote:

Orijinalden alıntı: cagatayoz

Arkadaşlar henüz yolda denemediğim için cihazı dün evre bildiğim ve gittiğim bir kaç yerin rotasını çizdirdim. Ben Eyüp'te oturuyorum. Gittiğim sürekli 2-3 yer var bunlardan birisi Güngören birisi Riva gibi. Rotayı çiz dedim Güngörene benim gittiğim yoldan çok farklı daha uzun bir yerden götürdü, Rivayada normalde ben Alibeyköyden 2 köprü çıkıp direk kavacıktan gitmek en mantıklı iken bana Üsküdar, Beykoz ordan Rivayı çizdi ölme eşeğim ölme hesabı. Yuh dedim. Bu arada en hızlıdaydı ayarlar. Sanırım rotası ne çizerse dışarıda uyduya bağlandığındada farklı bir yerden götürmüyor. Eğer böyleyse ne benzin dayanır ne sinir. Gerçekten Teleatlas kötülediklerikadar varmış gibi geldi bana. Başar haritalarıdamı böyle.

O sorun hepsinde var cihazlar avrupa yollarında sanıyor kendini herhalde :D

• quote:

OneTürk bana anlatırmısın ayarlarda kısa uzun seçeneklerini. Mesala öyle döndolaş babam yapmak istemiyorsam uygun seçenek en hızlı mı oluyor

Mevcut kullanılan "Turkey 2009 Q4" haritasında kullanabileceğiniz en uygun seçenek "En Hızlı Otomobil" seçeneği. En hızlı, en kısa, en hızlı kamyon.. vs seçeneklerin sorunlarını bir sonraki güncellemede ortadan kaldıracaklarını Firma Yetkilisiyle konuştuğumda bana söyledi.

Bu arada tanımayanlar için "Navking Dağıtıcı Bayisiiyim"

Cihazlar hakkındaki sıkıntılarınızı yazarsanız Navking Yetkililerine iletebilirim.. Çok da üzerime gelmeyin ama!

• 3 gün önce navking merkezindeydim hiç birşeyleri olmama ramen direk ilglendiler hatta özel isteklerimi bile geri çevirmediler ne oldunu söylemim de şimdi sıkıntı olmasın. teknik servislerinden de memnun kaldım ayrıca türk markasıymış çok hoşuma gitti açıkcası

not: navking ile en yakın alakam gps imin markası başkada hiç bi ilgim yok
    quote:

Orijinalden alıntı: metu23

quote:

OneTürk bana anlatırmısın ayarlarda kısa uzun seçeneklerini. Mesala öyle döndolaş babam yapmak istemiyorsam uygun seçenek en hızlı mı oluyor

Mevcut kullanılan "Turkey 2009 Q4" haritasında kullanabileceğiniz en uygun seçenek "En Hızlı Otomobil" seçeneği. En hızlı, en kısa, en hızlı kamyon.. vs seçeneklerin sorunlarını bir sonraki güncellemede ortadan kaldıracaklarını Firma Yetkilisiyle konuştuğumda bana söyledi.

Bu arada tanımayanlar için "Navking Dağıtıcı Bayisiiyim"

Cihazlar hakkındaki sıkıntılarınızı yazarsanız Navking Yetkililerine iletebilirim.. Çok da üzerime gelmeyin ama!

• bazı yollarda sorun var özelliklede adapazarı - bilecik yolunda yeni yol henüz dijitalleşmemiş uyarısı veriyor.en kısa zamanda 2010 haritası gelir banada müşteri hizmetleri en geç mart sonunda yeni haritayı yayınlayacaklarını söylemişlerdi inşallah nisan sonu çıkar yeni harita
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dadadadan

Merhaba,
    Navking Maxi HD cihazina sahibim. Cihazin calismasi icindeki harita konusunda simdiye kadar bir problem yasamadim. Sadece ayarlarini duzgun yapmak gerekmekte. Esas ve onemli sorum sudur: Gelecek hafta 1 haftaligina Amerika'ya gidecegim ve araba kiraladim. Her gidisimde ayrica navigasyon cihazina para vermekten biktim. Navking HD cihazimi yanimda goturmek istiyorum ancak North America haritam yok. Nasil bir harita kullanmam gerekir? Uyumlu harita hangisidir? Bilen varsa yardimci olursa cok memnun olurum. Tesekkurler...

Destek hattını arayıp sorabilirsin Route66 için amerika haritası olabilir, ordada yoksawww.66.com da var.

quote:

Şimdi ben Bu yorumları okuduktan sonra kararsızlığa düştüm. Nvking Route K280 cihazımı geri verme şansım olsa vericem. Daha aleti yolda denemedim ama teleatlas çok kötülenmiş forumda okuduğum kadarıyla. Benim için İstanbul önemli ama kaybolacaksak ne anladım bu işden boşunamı para verdik.

Tele Atlas durmadan kötülüyorlar, çünkü köpek ısıramadığı ete havlarmış misali. Hepsi piranha almışlar, müzdaripler piyasada tele atlas harita kullananları çoğu sorunsuz. Diceksin şimdi tele atlas çok mu daha iyi, hayır değil. fakat dünya markası, 2010 haritası çıktığında eksiklerini giderceklerinden eminim. Ayrıca navigon gibi bir marka alsaydınız artık ne derdiniz bilemiyorum 61 tane mi ne şehir var sadece..

quote:

Orijinalden alıntı: rendezvouss

selam....... navking s300 kullanıyorum. oldukça memnunum ama route 66 yerine bence keşke i go olsaymış. ben alırken çok bilmiyordum bu programı fena değil. ama....... I-GO yüklemek mümkün müdür?? yazılım çok hoş ve kapıya kadar götürüyor. buda süper. OLDUKÇA BAŞARILI! route66 da kapıya kadar gidemezsin birde ostimdeki çoğu sokağı tanımıyor...............

1. sayfada bir arkadaş yazmıştı ben yinede açıklim sokak numara armasını.

Mehmet Sokak 21 taksim

gibi arama yaptığın zaman sonuçlarda

<21> Mehmet Sokak Taksim
    olarak çıkıyor, seçtiğin zaman oraya kadar götürebilir.

quote:

Şimdi ben Bu yorumları okuduktan sonra kararsızlığa düştüm. Nvking Route K280 cihazımı geri verme şansım olsa vericem. Daha aleti yolda denemedim ama teleatlas çok kötülenmiş forumda okuduğum kadarıyla. Benim için İstanbul önemli ama kaybolacaksak ne anladım bu işden boşunamı para verdik.

Tele Atlas ında başarsoft tan iyi yönlerini birde söyleseler..

• Ne harita güncellemesiymiş be kardeşim yılın yarısına geldik hala yeni harita çıkacak. Bu kadar beklettiklerine değer umarım. Fiyasko olursa aleti kullanmıyacam, parayıda çöpe atıcam.
  • Kamaka bu teleatlas haritasının hangi yönleri seni mutlu etmekte ve haritayı türkiyenin nerelerinde kullandığını merak etmekteyim? Birde diğer haritalarla kıyaslamasını bize belirtirsen çok mutlu olurum hangi haritanın ne bakımdan ne gibi problemleri var saygılar..
  • quote:

Ne harita güncellemesiymiş be kardeşim yılın yarısına geldik hala yeni harita çıkacak. Bu kadar beklettiklerine değer umarım. Fiyasko olursa aleti kullanmıyacam, parayıda çöpe atıcam.

walla bende çok merak ediyorum yeni haritayı 2 aydır her ay sonu çıkıyor harita bakalım ne zaman çıkacak !!!
  • arkadaşlar bende aynı meraktayım. biraz önce aradım teknik kısımla görüştüm 1 haftaya kadar dediler. bende her aradığımda aynı cevabı alıyorum sorun nedir diye sordum, harita ile yazılımda güncellenecekmiş o yüzden uyum denemeleri devam ediyormuş. hollanda dan onay geldiği zaman 2 side yayınlanacak dediler. umarım beklediğimize değer ve hem yeni yazılım hemde yeni harita bizi tatmin eder.son aldığım haber bu bilgilerinize.
  • merhabalar,
    ben maxi-k280 kullanıcısıyım,ürünü alalı 1 hafta oldu.

Artılar:

Ben şimdiye kadar tek bir artısını gördüm,tarif edilenden yanlış bir sokağa yada caddeye girildiğinde çok hızlı yeni rota planı çiziyor.

Eksiler:

Mahalle,cadde ve sokak giriyorsun direkt sokağı bulmuyor.Sadece sokağa yakın yada caddeye yakın bir POI noktası varsa orayı buluyor.Daha sonra sokağı bulmak için navigasyon üstünde elle manüel olarak kendim sokağı arıyorum.

Araca bindiğimde ve cihazı açtığımda uyduya hemen bağlanmıyor,en az 3-4 dk bekletiyor.Ayrıca, geçen gün Şirinevler'den Beykoz'a geçmek için yola çıkarken navigasyonu açtım adresi girdim uyduya bağlanmadı cihaz ve acayip bir köprü trafiği vardı.Ben köprüyü geçtim cihaz öyle uyduya bağlandı ve bana rota çizdi.Yani yaklaşık 45 - 60 dk kadar sürdü uyduya bağlanması.Ürünü o an başka bir ürünle değiştirme kararı aldım.Bir kaç gün daha deneyip aynı şekilde olursa ürünü geri vereceğim.Toplamda 14 gün deneme sürem var.

------
    Merak ettiklerim:

Bendeki cihazın haritası 2009 son çeyrekte yuklenmiş.Güncelleme sayfasındaki haritanın ismi şöyle "TurkeyTA04.map" bu nisan ayında gelecek güncel harita bu mu?
    Ben bu cihaza iGo 8 yazılımı ve haritası nasıl yükleyebilirim? Forumlarda çoğu kişi bunu tavsiye etmiş...

teşekkürler

• Maxi K 280 kullanıcıları memnun mu?
  • Alpheratz

sendeki 2009 son çeyrek haritası, 2010 haritası hala test ediliyor, merakla hepimiz bekliyoruz gelmesini.
    uyduya bağlanma hızını şarj adaptörü takılıyken mi denedin yoksa bataryadan çalışırken mi?
    bir kaç kez bende de geç bağlanma sorunu oldu ama bu en fazla 3-4 dk sürdü, normalde 20 sn olmadan bağlanıyor, tabi hava şartları bulunduğun bölge açık alanmı binalar arasında mı hepsi birer etken.
  • 1 saatte falan uyduya bağlanması ianaılır gibi değil Ben direkt çöpe atarım öyle cihazı ya da gider adamların kafasına Mini S-350 var bende en fazla birkaç dakika içinde bağlanıp rotayı hesaplıyor ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: deadblue

Alpheratz

sendeki 2009 son çeyrek haritası, 2010 haritası hala test ediliyor, merakla hepimiz bekliyoruz gelmesini.
    uyduya bağlanma hızını şarj adaptörü takılıyken mi denedin yoksa bataryadan çalışırken mi?
    bir kaç kez bende de geç bağlanma sorunu oldu ama bu en fazla 3-4 dk sürdü, normalde 20 sn olmadan bağlanıyor, tabi hava şartları bulunduğun bölge açık alanmı binalar arasında mı hepsi birer etken.

Navigasyon şarja takılıyken uyduya bağlanmaya çalıştım.Ama o gün trafik çok yoğundu, ve neredeyse 200 metrede bir polis çevirme yapıyordu.Belki frekans bozucu bir şey kullanıldığından dolayı bağlantı olmamış olabilir.Hava şartları bağlantı için uygundu ve çevreyolunda bulunuyordum.Pazar gününe kadar deneyeceğim,aynı sorun devam ederse ürünün aynısıyla değişim yapacağım.

Ayrıca eklemeden geçmemekte fayda var;

Bu gün mecidiyeköy tarafında trafik akşam vakti her zamanki gibi çok yoğundu.Nav.'u kurcalayım dedim, KAPALI YOL TANIMLA diye bir şey gördüm.Ona baktım, orada 100m 500m 5000 m diye birşey vardı,bende 500 m'yi seçtim ve bana navigasyon buna yakın bir şey dedi "GİDECEĞİNİZ ROTADA TRAFİK YOĞUN OLDUĞU İÇİN YENİ ROTA PLANI HESAPLANIYOR" bunu duyunca şaşırdım tabi ve çok hoşuma gitti.Trafiğe takılmadan gideceğim yere ulaştım.

Birde, gitmek istediğiniz yere nokta atışı yapmak istiyorsanız arama yerine cadde mahalle ismini yazmak yerine sadece sokak adını ve semt adını yazınca sizi gitmek istediğiniz sokağa götürüyor.

Özellikleri güzel,birde şu uyduya bağlanma sorununu çözersem çok mutlu olacağım.Belki bendeki üründe bir problem olabilir,yenisiyle değiştirdiğimde aynı şeyin olacağını zannetmem.

• aRKADAŞLAR BENDE YENİ ALDI K280 cd den install yapıyorum ama sd kartı takın diyor kart takılı ama halen öle diyor o install ne işe yarıyor merak ettim :D
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.