Şimdi Ara

NAVİTECH 2012 MODEL QXV SERİSİ NAVİGASYONLARI SATIŞA SUNUYOR (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
797
Cevap
14
Favori
109.835
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • SiRF Atlas 4 533+ Mhz işlemci hızına sahip cihazla yaptığım çekim AT4 işlemcili cihaz sizin AT V işlemcili cihazdan 2 saniye önce bitirdi

Resimde bitiş süresi görülmektedir.

NAVİTECH 2012 MODEL QXV SERİSİ NAVİGASYONLARI SATIŞA SUNUYOR

• 16 Km lik fark var 2 cihazda (Navitech 16 km fazla yol hesabı yapmış), ikiside KOLAY tercihlerde, başlangıç noktalarınızmı farklı ki? Madem test ediyoruz tam olsun herkes aynı yerden aynı bitiş yerine (erzurum-Palandöken Cad-No:18) Başlangıç Fatih şehir merkezi, bu arada Buildingleri-Demleri kapatmayalım POİ ler kasma yapıyorsa POİ dosyasını cihazlardan silelim ve Aynı versiyon numaralı haritayı kullanalım. Let the Game Begins :) Next vs Navitech

Ekleme (TTS sesleri sistemi baya zorluyor onuda belirteyim ) ama TTS kapatmasın Navitech firması çünkü cihazın VR ve TTS ile çalışması lazım diğer türlü adil olmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x-calibur -- 16 Ocak 2013; 16:12:51 >
  • Atlas V 525 mhz hızda çalışan cihaz yok ben de anca atlas4 işlemcili cihazla yapabildim elinde AT 5 500+mhz hızda çalışan cihazın olan varsa bu testi yaparsa tam adil olur.Şu durumda AT4 işlemcili cihaz AT 5 işlemcili cihazı solladı
  • quote:

Orijinalden alıntı: İmkansız

haklısınız bunu bende merak ediyorum soruları tekrarlıyalım

quote:

Şimdi bu VR da şu olay nasıl oluyor cevaplarsanız sevinirim. misal istanbuldayız rotayı çizdik giderken birden bire bir arkadaşa uğramamız gerekti bu adres favori kayıtlarında var,bu favori kaydına sesli olarak ulaşıp rotaya geçiş ekleyebiliyormuyuz,yoksa dededen kalma eski yöntemle cihaza manuel mi müdahele ediyoruz ayrıca cihaza adres değilde sesli olarak poi aratabiliyormuyuz?

Evet yöneticimiz güzel bir soru sormuş ama soru havada kalmış aynı soruyu ben de yineliyorum.Bu sesle adres girme özelliği poi ve favori kayıtlarını buluyormu?Yoksa gideceğimiz adres favorilerde ya da poiler de ise önce bu adreslerimi ezberlemeliyiz?Poi ve favorinin adresini bilmiyorsak ve sesli çağırarak favoriyi bulmuyorsa elle gireceksek nerede bu sesli adres girmenin kolaylığı???Bence bu 500 mhz lik cihazlara 664 mhz diye kandıramadığınız ve satamadığınız bu cihazları bu özelliği ön plana çıkartarak satma peşinde misiniz Bunlar çok ucuz numaralar buradaki forumdaşlarıma ve cihaz alacaklara bu firma oyunlarına gelmemesini tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: similatör21

Bu sesle adres girme özelliği poi ve favori kayıtlarını buluyormu?Yoksa gideceğimiz adres favorilerde ya da poiler de ise önce bu adreslerimi ezberlemeliyiz?Poi ve favorinin adresini bilmiyorsak ve sesli çağırarak favoriyi bulmuyorsa elle gireceksek nerede bu sesli adres girmenin kolaylığı???Bence bu 500 mhz lik cihazlara 664 mhz diye kandıramadığınız ve satamadığınız bu cihazları bu özelliği ön plana çıkartarak satma peşinde misiniz Bunlar çok ucuz numaralar buradaki forumdaşlarıma ve cihaz alacaklara bu firma oyunlarına gelmemesini tavsiye ederim.

Arkadaşım bilmeden yorum yapma, önce bu VR nasıl ne şekilde kullanılabiliyor öğren ondan sonra sorunu sor ve kırmızı kalın büyük punto yaz.

Yöneticinin sorduğu soru ile sizin sorduğunuz soru çok farklı

• quote:

Orijinalden alıntı: x-calibur

quote:

Orijinalden alıntı: similatör21

Bu sesle adres girme özelliği poi ve favori kayıtlarını buluyormu?Yoksa gideceğimiz adres favorilerde ya da poiler de ise önce bu adreslerimi ezberlemeliyiz?Poi ve favorinin adresini bilmiyorsak ve sesli çağırarak favoriyi bulmuyorsa elle gireceksek nerede bu sesli adres girmenin kolaylığı???Bence bu 500 mhz lik cihazlara 664 mhz diye kandıramadığınız ve satamadığınız bu cihazları bu özelliği ön plana çıkartarak satma peşinde misiniz Bunlar çok ucuz numaralar buradaki forumdaşlarıma ve cihaz alacaklara bu firma oyunlarına gelmemesini tavsiye ederim.

Arkadaşım bilmeden yorum yapma, önce bu VR nasıl ne şekilde kullanılabiliyor öğren ondan sonra sorunu sor ve kırmızı kalın büyük punto yaz.

Yöneticinin sorduğu soru ile sizin sorduğunuz soru çok farklı

Nedir bu heyecan anlamadım yönetici geçiş eklemeyi sormuş bende poi eklemeyi sordum hem sorunun muhattabı siz değilsinizki neden üstünüze alındınız?Yazdıklarımda sorun varsa yönetim gereğini yapar siz raad olun.Ayrıca navitech servis yetkilisinden sorunun cevaplamasını tekrar rica ediyorum

• Sakin olalım lütfen burada kavga kimseye yarar getirmez.
  • Ne oluyor yahu o soruları ben sordum gene döndü başkasına gitti. Sorumu kaptırmam :)

1- VR'da POI nasıl söyleyecezde gidecez
    2- VR'da gçişli rota nasıl yaptıracaz.

Kullanıcıların %80'i ya POI 'lerden seçip gider yada Favori'den. Hiç bilmediği bir yere gidende o sesle söyleyipte güvenmez sanmam. Ama satarken bunlar yok derseniz kullanıcı almaz
  • Yalnız şöyle bir durum var; açıkçası ben cihazı bilmiyorum ve kullanmadım (hali hazırda iPhone üzerinde de bu özellik yok) ama bahsedilen VR ile ara nokta veya POI eklenmesi iGO Primoların orijinalinde var mıdır?

Yani böyle bir bir emsal cihaz veya platform (IOS, Android dahil) var mıdır bildiğimiz?

Burada iGO'yu eleştireceğimiz yerde boşu boşuna Navitech'e vurmayalım. Bu noktayı açıklığa kavuşturalım isterseniz öncelikle. Sap ile saman birbirine karışmasın

Çünkü; benim bildiğim VR kullanan cihazlardan Garmin ve TomTom 'da da bu özellik yok...
  • quote:

Orijinalden alıntı: DD252Admin

Yalnız şöyle bir durum var; açıkçası ben cihazı bilmiyorum ve kullanmadım (hali hazırda iPhone üzerinde de bu özellik yok) ama bahsedilen VR ile ara nokta veya POI eklenmesi iGO Primoların orijinalinde var mıdır?

Yani böyle bir bir emsal cihaz veya platform (IOS, Android dahil) var mıdır bildiğimiz?

Burada iGO'yu eleştireceğimiz yerde boşu boşuna Navitech'e vurmayalım. Bu noktayı açıklığa kavuşturalım isterseniz öncelikle. Sap ile saman birbirine karışmasın

Çünkü; benim bildiğim VR kullanan cihazlardan Garmin ve TomTom 'da da bu özellik yok...

Zaten burada igo da VR özelliğinde bu yeteneğin olup olmadığı soruluyor,burada yanlış olan nedir anlayamadım

• Benim bildiğim VR lı primolarda Favorilere gidilebiliyor, ha çokmu kolay gidilebiliyor o biraz şüpheli, bulana kadar aşağı aşağı , ekrana geldikten sonrada rakamla sırasını söylüyorsunuz. Özellikle çok fazla favoriniz kayıtlı ise kasar biraz,

Poi konusuna gelince , Poilerde yolda giderken kullanılabilecek ana kategoriler var, benzin istasyonu-konaklama vb gibi 4 ana kategori vardı bunlardan yine favori arama gibi arayabiliyorsunuz aşağı yukarı rakam sözleri ile. direk poi ismi söyleyerek gitme yok, ha Primo belki yeni özellik çıkartırsa adres kısmında aramaya poileride dahil ederse neden olmasın

Not: Navitech in yazılımını bilmiyorum, bu dediklerimi yapıyormu yapmıyormu? Yolda giderken poi yada favoriyi söyleyip ara nokta yapıyormu onuda bilmiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x-calibur -- 17 Ocak 2013; 13:29:28 >
  • quote:

quote:

Yalnız şöyle bir durum var; açıkçası ben cihazı bilmiyorum ve kullanmadım (hali hazırda iPhone üzerinde de bu özellik yok) ama bahsedilen VR ile ara nokta veya POI eklenmesi iGO Primoların orijinalinde var mıdır?

Zaten burada igo da VR özelliğinde bu yeteneğin olup olmadığı soruluyor,burada yanlış olan nedir anlayamadım

İşte ben de onu söylüyorum Üstad'ım; iGO'da VR özelliğinin kullanarak POI ve Ara nokta ekleme özelliği yok. Yok derken, Primonun hiç bir sürümünde yok biliyorum.

Yani sorgulamanın temel VR özelliği olmadığını kavramış durumdayım

Diyorum ki; bu özelliğe sahip bir emsal cihaz varsa -Primo kullanan- bakalım, karşılaştıralım.

• quote:

quote:

quote:

İşte ben de onu söylüyorum Üstad'ım; iGO'da VR özelliğinin kullanarak POI ve Ara nokta ekleme özelliği yok. Yok derken, Primonun hiç bir sürümünde yok biliyorum.

Diyorum ki; bu özelliğe sahip bir emsal cihaz varsa -Primo kullanan- bakalım, karşılaştıralım.

Zaten bunu yapabilen bir cihaz var bu neden yapmıyor gibi bir söylem yokki ortada.Varsa ben daha görmedim o nedenle sordum bu cihaz yapabiliyormu diye

• quote:

quote:

quote:

quote:

Zaten bunu yapabilen bir cihaz var bu neden yapmıyor gibi bir söylem yokki ortada.Varsa ben daha görmedim o nedenle sordum bu cihaz yapabiliyormu diye

Mutabıkız sanıyorum bu noktada Konu Navitech konusu olunca...

Sevgi ve saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DD252Admin -- 17 Ocak 2013; 13:36:05 >

• quote:

Korhan bey ;

NNG (IGO)nun Nuans ile birlikte hazırlamış olduğu Generik VR versiyonunda POI ve Ara nokta mevcuttur.Fakat bu Generik versiyon tam anlamıyla berbat bir durumdadır.
    POI ,Ara nokta'da dahil tüm fonksiyonlar son derece verimsiz çalışmaktadır.Telaffuz ve doğru anlama çok başarısızdır.

Bu nedenle biz Navitech olarak bu Generik versiyonun kullanmadık ve ürün geliştirme departmanındaki arkadaşlarımız yaklaşık 1 yıl süren bir çalışmanın sonuncunda Navitech'e özel bir VR versiyonu geliştirdiler.Bu arada çok ciddi TTS,Fine tuning çalışması yaptılar .Telaffuz ve doğru anlama konusunda çok büyük emek harcandı ve bugünkü versiyon ortaya çıktı.

Bu arada POI VR a ekstra bir layer katıyor telaffuz ve doğru anlamada POI layerında Nuans ve NNG'nin ciddi çalışması gerekiyor.Mevcut Generik hali ile POI ve ara nokta kullanmak mümkün değil.

Ayrıca şuda varki;VR halihazırda çok büyük bir kolaylık sunduğu içim VR'da POI girişini çokta gerekli görmüyoruz.Örneğin;Akmekrez'e gitmek istiyorsunuz.VR'da İstanbul,Akmerkez dediğimizde VR size Akmerkez ile ilgili alternatif hedefleri zaten sunuyor.

Ara nokta konusunda gelirsek;VR'da ara nokta girişi tamamen gereksizdir.Zaten adresi konuşarak giriyoruz.Örneğin;Nihai hedeften önce 2 yere daha uğrayacaksınız ;Toplam 3 hedef ,3'ünü birden en baştan girmekle hedefi tek tek girme arasında hiçbir fark yoktur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi navitechservis -- 17 Ocak 2013; 13:46:26 >

• quote:

işte bu durumda vr ne kadar gerekli bunun incelemesini yapıyoruz ama firma temsilcisinden sorulara yanıt gelmeyince bir arpa boyu yol alınamıyor.
    Ben poi yi çağırarak bulamadım favoriyi de bulamadım VR kullanabilmek için tüm adresleri ezberimde tutamamki
    Misal olarak benim şu an cihazımda 140 civarı favori kaydım var İstanbula gittiğimde bunların içinden en az 13 tanesine gidiyorum ve hiç birinin de adresi hafızamda tam olarak yok anca semt olarak hatırlarım.Bu nedenle anca poi ve favori kayıtlarını söylediğimizde ekrana getirecek halde geliştirilirse ancak ozaman faydalı ve yararlı bir özellik olarak dikkate alınabilir.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• quote:

Orijinalden alıntı: navitechservis

Ara nokta konusunda gelirsek;VR'da ara nokta girişi tamamen gereksizdir.Zaten adresi konuşarak giriyoruz.Örneğin;Nihai hedeften önce 2 yere daha uğrayacaksınız ;Toplam 3 hedef ,3'ünü birden en baştan girmekle hedefi tek tek girme arasında hiçbir fark yoktur.

Şimdi ara nokta girişi neden gereksiz bunu anlayamadım Arabaya binip adres girdiğimizde bir den fazla yere uğrayacaksak hepsini gireriz bu tamamda yolda aklımıza Akmerkeze de uğramamız gerektiği gelirse ne yapacağız?
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Şaka bir tarafa, VR ile Favori öncelikli olmak üzere poi arama motoru ilaç gibi gelecektir. Ancak ara nokta ilavesi araba sürerken çok riskli bir iş. VR ile komut verilebilmesi için (verilebildiğini varsaysak bile) cihazın sürekli dinleme modunda olmasını gerektirir. Bu da değil 500-600 mhz ile olsun en az 1600 mhz gerektirir. Henüz bu güçte VR laptoplarda bile gelişmedi (Türkçe için konuşuyorum). Uzun zaman ki hala kulanıyorum Dell Axim x51V var windows mobile yüklü. Oldukça iyi bir ses komut sistemi var fakat ingilizce. Ne yazıkki türkçe sesli komut üzerine ciddi bir çalışma yok. Navtech bu konuda anlaşlan sıkıntıyı görüp kendi yolunu çizmiş. Ben bunu olumlu karşılıyorum.
    Firma karşımızda ve bizle muhatap. Tamam işlemci konusunda benim anladığım onlarda Çinlilerin kod karmaşasına kurban gitmişler. Ama yine kişisel görüşüm, bu forumdan gelecek yapıcı ve düzeyli eleştirilere olumsuz yaklaşacak bir yapıda değiller.

Bunun aksi doğru ise zaten sabun köpüğü gibi bu piyasada patlayıp giderler. Ben katkıda bulunmaya çalışalım derim...

• quote:

.....

Misal olarak benim şu an cihazımda 140 civarı favori kaydım var İstanbula gittiğimde bunların içinden en az 13 tanesine gidiyorum ve hiç birinin de adresi hafızamda tam olarak yok anca semt olarak hatırlarım.Bu nedenle anca poi ve favori kayıtlarını söylediğimizde ekrana getirecek halde geliştirilirse ancak ozaman faydalı ve yararlı bir özellik olarak dikkate alınabilir.

Çok doğru; Bu konuda kısa zamanda yol alınmasını dileyelim o zaman

Türkiye'de öncülüğünü üstlendikleri için de bu özelliği Navitech'den isteyelim şimdilik.

• Kısa zaman içinde vakit ayırabilirsem hâli hazırdaki haliyle VR ve TMC için hangisi kullanıcı için daha gerekli olduğunu ve kullanım önceliği olduğu konusunda anket hazırlayıp sizleri oylarına sunacağım.
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.