Şimdi Ara

navigasyon seciminde markadan önce temel özellikler neler olmalı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
3.940
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • planda navigasyon secimin de markadan önce temel özellikler neler olmalı ondan sonrasını alıcı parasına göre değerlendirme yapacakdır en iyi markayı almışsın ama özellik yok benim için marka ikinci palda birisi derki mkv video oynatsın e kardeşim 10 dakika harita yüklensin diye beklersen git o zaman video oynatıcı al mesala önemli olan öncelikler
    1 ?
    2 ?
    3 ?
    +
    +

• 1. İgo Primo Yazılımı
    2. Başarsoft Harita Datası
    3. 5" Ekran boyutu
    4. Servis Desteği

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ertanx -- 4 Mart 2012; 19:56:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ertanx

1. İgo Primo Yazılımı
    2. Başarsoft Harita Datası
    3. 5" Ekran boyutu
    4. Servis Desteği

ilaveten;

5.5'' ekran parlaklığı yüksek olmalı ki güneş ışığında görebilesin. eğer cihazın ışığı yeterli değilse güneşli havalarda ekranı göremezsin..

6.ucuz olmalı..
    7. ücretsiz ömürboyu harita güncellemesi olmalı..
  • 7" olsa olmaz mı?
    Marka olarak tavsiye?
  • sıralamada işlemci hızı yokmu ? + !
    Bu öncelikleri sıraladıktan sonra şimdi sırageldi markaya
  • 5" veya daha büyük, navigasyonu gibi çözünürlüğü de güzel olan ve video in girişi de olan marka model hangisi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: canseven

sıralamada işlemci hızı yokmu ? + !

bu özellikteki cihazlarda işlemciler aynı olduğu için hız faktörü çok önem arzetmiyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

5" veya daha büyük, navigasyonu gibi çözünürlüğü de güzel olan ve video in girişi de olan marka model hangisi?

GoldMaster NAV-514 Black - NAV-514 White modeller video in desteklidir.
    Ama görüntü bakımına önem gösteriyor isen GoldMaster NAV-580 HD model tavsiye ederim arkadaşım..
    görüntü kalitesinin yanı sıra 3 Boyutlu haritayı görme özelliği ve 3 yıl boyunca harite güncellemesi sağlamakta
    4 GB dahili hafızası var ve 800x480 çözünürlükte ben şuan bundan kullanıyorum ve gayet memnunum tavsiye edebilirim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: soldier_34

quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

5" veya daha büyük, navigasyonu gibi çözünürlüğü de güzel olan ve video in girişi de olan marka model hangisi?

GoldMaster NAV-514 Black - NAV-514 White modeller video in desteklidir.
    Ama görüntü bakımına önem gösteriyor isen GoldMaster NAV-580 HD model tavsiye ederim arkadaşım..
    görüntü kalitesinin yanı sıra 3 Boyutlu haritayı görme özelliği ve 3 yıl boyunca harite güncellemesi sağlamakta
    4 GB dahili hafızası var ve 800x480 çözünürlükte ben şuan bundan kullanıyorum ve gayet memnunum tavsiye edebilirim..

Teşekkür ederim.
    Özellikler güzel görünüyor ancak Kart Yuvası Micro SD , max 8GB destekliyor sadece.

• 1- Hız ve işlemci
    2- Servis kalitesi, hızı
    3- Kullanıcılarının bir grubu olması
    4- Aldığınız markaya ait resmi web sitesi olması
    5- Yazılımın sürekli en yeni Primo olmasına özellikle Primo 1.2.1 veya Primo 2.0.1 olmasına (sanırım gene ilklerin firmasından geliyor)
    6- Kullanıcılara yazılım desteği verebilen firma olmasına

Gerisi fasa fiso, onun farkı yok vs. gibi söylemlere pek takılmayın. Hızın önemi olmasa bugün hala pentium2 satılırdı. Teknolojiye yakın olun ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gps.navigation -- 5 Mart 2012; 18:56:57 >
  • arkadaşlar ekonomik ve tecrübe edilmiş yerli markaları(aslen çin menşeilidir birçok elektronik cihazda olduğu gibi) tercih edin gerisi fasa fiso bu cihazlar kolay bozulmuyor firmalar bozulan cihaz olduğunda servis yükümlülüklerini yerine getiriyorlar forumda firmalar arasında
    satış sonrası hizmetlerinde büyük fark varmış gibi yorumlar yapılıyor aslında fark yok ömürboyu güncelleme vermeyen bir firma vardı oda verdi sorun kalmadı içinize yatanı almalısınız
  • Bence,

1- Yazılım
    2- Harita
    3- Teknik Servis Desteği.
  • quote:

Orijinalden alıntı: semih37

arkadaşlar ekonomik ve tecrübe edilmiş yerli markaları(aslen çin menşeilidir birçok elektronik cihazda olduğu gibi) tercih edin gerisi fasa fiso bu cihazlar kolay bozulmuyor firmalar bozulan cihaz olduğunda servis yükümlülüklerini yerine getiriyorlar forumda firmalar arasında
    satış sonrası hizmetlerinde büyük fark varmış gibi yorumlar yapılıyor aslında fark yok ömürboyu güncelleme vermeyen bir firma vardı oda verdi sorun kalmadı içinize yatanı almalısınız

Niye ? Teknik servis denetmenimisiniz Evet maalesef büyük farklar var, 1-2 forumu değil google kardeşinizdi ya eskiden hala öyleyse yazarsınız bulursunuz,deneyin bence Unutmadan Ömür Boyu denilern güncellemeyi hala 2 firma vermiyor bunlardan biri Next diğeri Aselsan, Next "Süresiz ve Ücretsiz" olarak vermeye başladı ancak Aselsan hala 3 yılla devam ediyor.Nedenlerini daha önce yazmıştım gerek yok tekrara. Hala farkı anlayamanlar için yapacak bek bir şey yok malum Servis yükümlülüğüde yerine tabiki gelir ama bunun 1-2 günde gelmesi ile 10 günde gelmesi aynı olamaz

• quote:

Orijinalden alıntı: gps.navigation

quote:

arkadaşlar ekonomik ve tecrübe edilmiş yerli markaları(aslen çin menşeilidir birçok elektronik cihazda olduğu gibi) tercih edin gerisi fasa fiso bu cihazlar kolay bozulmuyor firmalar bozulan cihaz olduğunda servis yükümlülüklerini yerine getiriyorlar forumda firmalar arasında

Niye ? Teknik servis denetmenimisiniz Evet maalesef büyük farklar var, 1-2 forumu değil google kardeşinizdi ya eskiden hala öyleyse yazarsınız bulursunuz,deneyin bence Unutmadan Ömür Boyu denilern güncellemeyi hala 2 firma vermiyor bunlardan biri Next diğeri Aselsan, Next "Süresiz ve Ücretsiz" olarak vermeye başladı ancak Aselsan hala 3 yılla devam ediyor.Nedenlerini daha önce yazmıştım gerek yok tekrara. Hala farkı anlayamanlar için yapacak bek bir şey yok malum Servis yükümlülüğüde yerine tabiki gelir ama bunun 1-2 günde gelmesi ile 10 günde gelmesi aynı olamaz

yazdıklarınız sizin taraflı görüşünüz benim yazdıklarım ise tarafsız objektif
    servis hizmeti için çeşitli hizmet alma yolları mevcut 10 günde gelen bahse konu şarz aletinin servisten yenisinin yollandığı süre sorununun
    satıcı firmadan kaynaklandığı konunun devamında yazıldı takip etmediğiniz anlaşılıyor
    arıza yapan garanti kapsamındaki cihazlardan silsile yoluyla satıcı dağıtıcı ve ithalatcı firma sorumludur
    burada tercih edilen distribütör-ithalatcı/imalatcı firma olmalıdır ki süre minimum a düşsün yoksa aldığın parakendeciye ver o firmaya yollasın firma ona geri yollasın sana satıcı haber versin
    bu durumda araya bir sürü olumsuz faktör girme olasılığı malesef olabilmektedir.
    günümüzde tüketici hakları hakem heyetleri tüketicinin korunmasına yönelik kanun ve sürekli güncellenen genelgeler tüketiciyi ön plana çıkarmakta
    firmaları yükümlülüklerini yerine getirmeye zorlamakta yani next-navking-navitek-piranha, vs, vs satış sonrası hizmetlerini kanuna uygun olarak vermek zorunda istesede istemesede

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi semih37 -- 5 Mart 2012; 23:58:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: gps.navigation

1- Hız ve işlemci
    2- Servis kalitesi, hızı
    3- Kullanıcılarının bir grubu olması
    4- Aldığınız markaya ait resmi web sitesi olması
    5- Yazılımın sürekli en yeni Primo olmasına özellikle Primo 1.2.1 veya Primo 2.0.1 olmasına (sanırım gene ilklerin firmasından geliyor)
    6- Kullanıcılara yazılım desteği verebilen firma olmasına

Gerisi fasa fiso, onun farkı yok vs. gibi söylemlere pek takılmayın. Hızın önemi olmasa bugün hala pentium2 satılırdı. Teknolojiye yakın olun ;)

"Hızın önemi olmasa bugün hala pentium2 satılırdı"çok yerinde tespit diye düşünüyorum
  • elinde 533 ve 600mhz işlemci olan arkadaşlar aynı rotayı aynı yazılımlardaki iki cihaz ile( kronometre ile ölçerek )hesaplatıp yazarlarsa ikna olurum
    işlemci frekensının cihaz hızına etkisinin çok olduğu konusunda
    işlemci hızlı olabilir işlemcinin hızının yazılımla desteklenmesi gerekmekte ram ve donanımında etkisi var bence
  • bu sayılanları karşılayan 5 ekranlı primo yazılımlı, ekran çözünürlüğü yüksek bir navigasyon cihazı önerebilirmsiiniz?( bluethoot u da olmalı) +fm trasmitter destekli? acil yardımlarınızı bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: navigator_

bu sayılanları karşılayan 5 ekranlı primo yazılımlı, ekran çözünürlüğü yüksek bir navigasyon cihazı önerebilirmsiiniz?( bluethoot u da olmalı) +fm trasmitter destekli? acil yardımlarınızı bekliyorum.

Evet arkadaşlar bu sorunun cevabını bende merak ediyorum.Vatanda indirim var ama kısıtlı navigasyonlar var.
  • quote:

elinde 533 ve 600mhz işlemci olan arkadaşlar aynı rotayı aynı yazılımlardaki iki cihaz ile( kronometre ile ölçerek )hesaplatıp yazarlarsa ikna olurum

evet 600 mhz olan diğerine kaç milisaniye takıyoo..??
  • quote:

elinde 533 ve 600mhz işlemci olan arkadaşlar aynı rotayı aynı yazılımlardaki iki cihaz ile( kronometre ile ölçerek )hesaplatıp yazarlarsa ikna olurum
    işlemci frekensının cihaz hızına etkisinin çok olduğu konusunda
    işlemci hızlı olabilir işlemcinin hızının yazılımla desteklenmesi gerekmekte ram ve donanımında etkisi var bence

Siz bu konuda daha bilgesiniz ama bildiğiniz üzere Primo 1.2.x ve Primo 2.0.x 'nın kullanım hakkını halen 1 firma kullanıyor Türkiye'de. Yani aynı yazılımla bu testi yapmak zaten dediğiniz noktada imkansız,çünki piyasada milletin en çok bulacağı hala Primo 1.0 veya 1.1'li cihazlar ve yazılımlar gerçi bazıları çamur atsada aldıkları bazı cihazlara bunları koymuşlar o da ayrı bir tuhaf durum

Bu dediğiniz ben yaparım ama size ayıp olur,gene bir şey bulursunuz malum ama yapacak olan için basitçe bir yol önereyim. Bu 2 cihazı alsın (hadi birini eski yazılımla kabul edelim ) cama koysun açsın videoyu kayda bassın.Aynı yere aynı anda aynı seçimlerle önce bir rota versin sonrada özellikle navigasyonun en çok satıldığı İstanbul'da verilen rotadan sürekli çıkarak baksın bakalım hangi cihaz madara oluyor ama lütfen bu testi birisi yapsın Sonucunda ben yazacağımı yazarım zaten, ancak galiba Pentium 2 benzetmesinden bazıları ders almamışlar Sürede takan takıyor zaten önemli olan takıyor olması değilmi

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.