Şimdi Ara

Nasıl Bir Tv Kartı Almalıyım !!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
913
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadalar 1 Gb Ram 512 Mb ati readon Ekran kartı 64 bit 2.40-2.66 işlemcili Windows 7 Bilgisayar kullanıcısıyım 21 inch ekranım var PC'min atıl olmaması ve televizyon olarakta kullanmak ayrıca ntvspor şifreli trt kanalları vb tv kanallarını izleyebilmem için nasıl bir tv kartı almalıyım yardımcı olursanız çok memnun oldrum şimdiden bütün yardımlarınız için teşekkür ederim.

• Bu arada 64 bit değil 32 bit imiş ayrıca görüyorum ki kimsede yardım etmiyorrr !!!
  • ya bu konuda bilgisi olan kimse yok mu yahuu
  • SD yani normal çözünürlüklü yayınlar kafi gelir diyorsan, Skystar 2

ATV HD, TRT1 HD, TRT HD, A HABER HD gibi kanallara da bakmak isterim dersen Skystar HD2 modüllü ya da Skystar S2 modülsüzden birini alabilirsin.

Bisssrc eklentisiyle dediğin biss şifrelemesine girmiş kanalları da izleyebilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi malcolm58 -- 3 Temmuz 2012; 19:14:50 >
  • Peki arkadaşım skystar yerine aver media önerebileceğin bir tv kartı varmı ?

Birde ek programları kullanabilmem için illa internetimin olmasımı lazım bu tür konularda çok yetersizim yardımcı olursan çok sevap kazanırsın dostum
  • Elbette görür ancak fiyatı bir hayli yüksek. Temiz ikinci ellerine bakın derim misal Skystar 2.6 lar, Avermedia a700 ler gibi. 30-70 TL arasında fiyatları mevcut. Onun haricinde Pro Tuner düşünebilirsin. Ancak garantili olsun dersen ilk seçenek senin için daha uygun. Analog cihaz bakma digital seç.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MihMaNdaR29

http://www.hepsiburada.com/liste/avertv-satellite-pci-dijital-uydu-tv-karti-a706/productDetails.aspx?productId=bd8501152&categoryId=54&SKU=BD8501152

Bu adresteki tv kartı benim işimi görürmü ben dijital analog farkındanda bi haberimm :))

O kart işinizi fazlasıyla görür.
    Ancak Avermedia ile birlikte gelen yazılımı kullanırsanız, sık sık donma ve duraksma soruınu yaşarsınız. Zira atıl durumdaki sisteminizin özellikleri zaten son derece hantal olan avermedia yazlımları için yetersiz kalabilir.
    O sebeble dvbdream - dvbwiever - altdvb gibi alternatif yazılımlar kullanın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sterilsenfoni -- 4 Temmuz 2012; 23:59:33 >

• sterilsefoni arkadaşım yazında belirttiğin yazılamları kullandığım sürece bir sorunla karşılamam değil mi?

Şifreye giren ntvspor ve trtspor gibi kanalları tam ekran şeklinde izleyebilir miyim?

tv kartının HD veya norman Analog veya dijital olması önemli mi ve hangilerini tercih etmeliyim ?

Bu konularda da yardımcı olursan minnet duyarım :)))
  • A706'da...

3. parti programlarda DiseqC konusunda sıkıntı yaşarsın (DVBViewer,DVBDream, ProgDVB, SmartDVB vs)....
    kumanda konusunda sıkıntı yaşarsın...

özellikle tuneri, Skystar 2 kadar sinyali kuvvetli almayabilir.

Bireysel Çanak kullanıyorsan belki olabilir ancak, Merkezi sistem için alıyorsan, DiseqC ve tunerin kalitesi önem taşır, yanlış bir tercih, daha fazla harcamaya yol açabilir.

bir eksisi de HD yayınları izlemeyi düşünüyorsan, izleyemezsin. (Skystar 2'de de izleyemezsin, Skystar S2 ya da HD2 alman gerekir)

alternatif olarak yurt dışından TBS ya da ProfTuners kart sipariş edilebilir, ancak garanti olayı tamamen şansa kalır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi malcolm58 -- 6 Temmuz 2012; 16:19:52 >
  • arkadaşlar özetle bana verimli kullanabileceğim piyasa rahatlıkla güvenirlir sitelerden temin edebileceğim bir tv kartı önerirmisiniz

birde diğer yardımcı programları başka bir pc'den indirip kendi bilgisayarıma krup kullanabilir miyim masa üstü pc'imde internet yok kablosuz kullanıyorum

kanallar için internet şart mı ? birde şuan merkezi sistemde kullanacam ama ileride uygu anten alıp onunla kullanacağım

masraflı olduğumun farkındayım yardımlarınız içinşimdiden tşklerrr
  • http://www.kayacenter.com/asp/group/22/PCI-Tv-Kartlari

2 yıl garantili güvenlilir bir firma, Skystar'ın Türkiye distribütörü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi malcolm58 -- 6 Temmuz 2012; 18:57:03 >
  • Arkadaslar bendede Next uydusu var İnternet girişli alırken adam pc e baglanır dedi napmam lazım ?
  • malcolm diğer suallerimede cevap alabilir miyimm
  • quote:

Orijinalden alıntı: MihMaNdaR29

malcolm diğer suallerimede cevap alabilir miyimm

Evet programın setup'nu farklı bir pc'den indirip kullandığın bilgisayara kurup kullanabilirsin sorun olmaz.

İnternet bağlantısına gerek yoktur, sadece cccam paylaşımlarından faydalanacaksan, yayını k eyler net üzerinden paylaşıldığı için internet bağlantısı gerekir.
    Yani şifreli yayınları, cccam paylaşımları ile izlemek için alıyorsan, internet bağlantısı şart...

sadece şifresiz yayınları izlemek istiyorsan DVB-S kart + program yeterli, internete gerek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi malcolm58 -- 12 Temmuz 2012; 12:13:58 >
  • eywallah dostum tşk ederim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.