Şimdi Ara

nasıl 2560x1600 çözünürlük oluyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
8.066
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar benim bildiğim çözünürlük max 1920x1200 oluyor oda full hd de tam kalitede film izlediğimizde.
    Bu tablet nasıl oluyor da 2560x1600 çözünürlükte olabiliyor?

Vatan bilgisayara gidip Samsung Galaxy Note 10.1 2014 Edition ı sordum 1366x1280 çözünülük dediler.

çözünülük işinde kafam ciddi bir şekilde karıştı.

Cube U30GT-2 ye baktım internette 1920x1200 çözünürlükte diyor. misal verirsek.

Birisi şunu iyice bir anlatabilir mi?

Tablet almak istiyorum ancak full hd bir ürün arıyorum.

• Kardeşim onlar retina ekran olan tabletler
    Bence çözünürlüğe fazla aldanma nasılsa insan göze sınırlı bir yere kadar ayırt edebiliyor sonrasını fark etmiyoruz bile
  • nasıl nasıl oluyor )))

hd fullhd muhabbetine takılma rakamlar konusuyor zaten.

birinde uzun ekranda 1920 piksel var, diğerinde 2560,
    birinde kısa kenarda 1200 var digerinde 1600.

7 inch için farkı anlayamazsın da,
    10inchlerde, küçük putolu yazılar 2560lık ekranda 1920lige gore daha keskin ve net.
    mesela vatan magazasındaydım, internet yok, chrome'u actım - internet yok hata yazısı kucuk puntolu. orda fark belli oldu.ama web yazıları genelde o kadar kucuk puntolu degil.

videolarda filan da zaten anlayamazsın. zaten 2560lık video ile işin olmaz.

birde goruntu oranı ve 1:1 piksel oalyı var ki ona şimdilik girmiyim )))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gimmeluck -- 21 Ocak 2014; 12:14:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: PeaxeL

Kardeşim onlar retina ekran olan tabletler
    Bence çözünürlüğe fazla aldanma nasılsa insan göze sınırlı bir yere kadar ayırt edebiliyor sonrasını fark etmiyoruz bile

ben 1366 çözünürlükle 1920 arasındaki farkı anlayabiliyorum. onun için soruyorum zaten.

quote:

Orijinalden alıntı: gimmeluck

nasıl nasıl oluyor )))

hd fullhd muhabbetine takılma rakamlar konusuyor zaten.

birinde uzun ekranda 1920 piksel var, diğerinde 2560,
    birinde kısa kenarda 1200 var digerinde 1600.

7 inch için farkı anlayamazsın da,
    10inchlerde, küçük putolu yazılar 2560lık ekranda 1920lige gore daha keskin ve net.
    mesela vatan magazasındaydım, internet yok, chrome'u actım - internet yok hata yazısı kucuk puntolu. orda fark belli oldu.ama web yazıları genelde o kadar kucuk puntolu degil.

videolarda filan da zaten anlayamazsın. zaten 2560lık video ile işin olmaz.

birde goruntu oranı ve 1:1 piksel oalyı var ki ona şimdilik girmiyim )))

kardeşim ne alakası var ya sen gidip pixelin ne olduğunu bir öğrensene.

hiç fullhd laptopla çözünürlüğü 1366 olan laptopu bir karşılaştırdın mı? demek istediğimi anlarsın.

• CRaZYGaMeR kullanıcısına yanıt
    hocam talihsiz yorumlar yapma bu yarbaylığı maç topiklerinde yapmadım,
    lcd tv farbrikasında çalışmış bir muhendisim.

çözünürlüklerin Arasındaki farkı anlamak için, hangi büyüklükteki ekrana Hangi uzaklıktan bakıyorsunuz o önemlidir.

Görüntülediğiniz kaynağın , video vb herneyse, her çözünürlüğü var Kabullenmesiyle başlarsak;

ekran VE uzaklık denklemidir olay. 2si önemlidir. bu ikisi. ekran buyudukce VEYA bakma mesafesi azaldıkca ,, FARkı gorme şansı çoğalır.

32" ekranı 4 metreden izleyecekseniz yırtınsanız, fullhd hd farkını goremezsiniz. KArtallar da göremez. :P
    32" ekranı 2 metreden izleyecekseniz fullhd hd DETAY farkını ANLAYABİLİR hale gelirsiniz.

60" ekranı 4 metreden bakacaksanız fullhd ve hd farkını gorursunuz mesela..

7 inch Tablette 2560x1600 ile 1920x1200 farkını anlamak için o tablete 10cm uzaklıktan bakmanız gerekir ki, 10cmi cetvelle alın ölçün.. böyle kullancaksanız tamam
    10 inch TABlette, 20-25cm mesafeden yani normal kullanım mesafesinden baktım, 2560x1600 ile 1200x800 arasındaki farkı küçük puntolarla anlayabildim.. yazı çizgileri incedir, idealdir bu farkı anlamak için.. haa videoda anlarmıyım? 2560x1600 kaynak bulamayacagım-kullanmayacagım için test etmeye gerek yok

17" laptopta mesela, 40 cm kullanım mesafesinden 1920x1200 ile 1280x 780 farkını farkını anlar mıyım? sanırım anlarım ama denemek lazım.

Film detay olayına hiç girmeyin bu bilgiyle,
    konu bitratelere gider ki o zaman hiç anlatamam..

saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gimmeluck -- 21 Ocak 2014; 19:14:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: gimmeluck

hocam talihsiz yorumlar yapma bu yarbaylığı maç topiklerinde yapmadım,
    lcd tv farbrikasında çalışmış bir muhendisim.

çözünürlüklerin Arasındaki farkı anlamak için, hangi büyüklükteki ekrana Hangi uzaklıktan bakıyorsunuz o önemlidir.

Görüntülediğiniz kaynağın , video vb herneyse, her çözünürlüğü var Kabullenmesiyle başlarsak;

ekran VE uzaklık denklemidir olay. 2si önemlidir. bu ikisi. ekran buyudukce VEYA bakma mesafesi azaldıkca ,, FARkı gorme şansı çoğalır.

32" ekranı 4 metreden izleyecekseniz yırtınsanız, fullhd hd farkını goremezsiniz. KArtallar da göremez. :P
    32" ekranı 2 metreden izleyecekseniz fullhd hd DETAY farkını ANLAYABİLİR hale gelirsiniz.

60" ekranı 4 metreden bakacaksanız fullhd ve hd farkını gorursunuz mesela..

7 inch Tablette 2560x1600 ile 1920x1200 farkını anlamak için o tablete 10cm uzaklıktan bakmanız gerekir ki, 10cmi cetvelle alın ölçün.. böyle kullancaksanız tamam
    10 inch TABlette, 20-25cm mesafeden yani normal kullanım mesafesinden baktım, 2560x1600 ile 1200x800 arasındaki farkı küçük puntolarla anlayabildim.. yazı çizgileri incedir, idealdir bu farkı anlamak için.. haa videoda anlarmıyım? 2560x1600 kaynak bulamayacagım-kullanmayacagım için test etmeye gerek yok

17" laptopta mesela, 40 cm kullanım mesafesinden 1920x1200 ile 1280x 780 farkını farkını anlar mıyım? sanırım anlarım ama denemek lazım.

Film detay olayına hiç girmeyin bu bilgiyle,
    konu bitratelere gider ki o zaman hiç anlatamam..

saygılar

eyvallah da şimdi ben şunu anlayamadım.

samsung tablet 2560 çözünürlük diyor vatandaki çalışan 1200 diyor.
    cube tablet 1920 çözünürlük diyor.

hangisinin çözünürlüğü daha iyi. vatandaki adam neden 1200 diyor 2560 yazan şeye?

• CRaZYGaMeR kullanıcısına yanıt
    bilmem, samsungun sitesinden speclerine bakın.
  • haa bu arada samsungun 10 inch p8110 muydu
    samsung-google ortak modeli var onda 2560 lık cozunurluk var, onun dsışında bilmiyorum 2560lık samsung.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.