Şimdi Ara

NASA Dünya'ya benzer bir gezegen keşfetti (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
1
Favori
929
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: clopin

quote:

Orijinalden alıntı: eren15935

quote:

quote:

Ulan adamlar ikinci dunyayi buldu. Biz hala daha isid pkk sacma sapan seylerle ugrasalim.

ortadogudan abd ye akan parayla marsa rezidans dikilir adamların karıştırdıgı her yer gelir kapısı çilesi zulmu bize tabi bazı yabancı hayranlarıda kendini aşagılar onları üstün tutar bilmezki senin gelişmeni istemeyen o hayran oldukların..

Kendim ettim kendim buldum diye bi sarki var. Cogu kisi bilir. Zamaninda pkk azalmisti. Ama yuz ver ver geldi tepemize ciktilar. Artik onunu alamiyorlar. Hep film bunlarin alayi. Tabii bastakilerin cocuklarina bir sey olmuyor. Olan garibana. Neyse onlar ayri mevzu girmeyelim simdi.

layıgımız bu demekki başımızdakileri biz seciyoruz geçen minibüsde para uzatıcam dilimi bilen yoktu nereye kafamı çevirsem suriyeli istanbulun içinde kendimi yabancı hissettim

Ayni her taraf. Pazara cikiyorum bizimki diyebilecegim kimse yok. Suriyelilerin sayisi daha fazla. Fakir fukara olanlari var tamam. Ama cogu bizden iyi. Taki giyim incik boncuk yerlerinde hep onlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: cumuk1
    O değilde biz bu gezegenin 1400 yıl öncesini görüyoruz belki de gezegen artık yok

Şu mesajına eksi basan "akıldan yoksun" a acıyorum.
    Madem anlayamıyorsun, o zaman eksi niye basıyorsun arkadaş.

Gerçekten de ışık hızıyla 1400 yıl uzaklıktaysa, biz şu an 1400 yıl önce gelen görüntüyü görüyoruz. Belki aradan geçen 1400 yılda kim bilir neler oldu...

• quote:

Orijinalden alıntı: OverClocK1ng

quote:

Orijinalden alıntı: cumuk1
    O değilde biz bu gezegenin 1400 yıl öncesini görüyoruz belki de gezegen artık yok

Şu mesajına eksi basan "akıldan yoksun" a acıyorum.
    Madem anlayamıyorsun, o zaman eksi niye basıyorsun arkadaş.

Gerçekten de ışık hızıyla 1400 yıl uzaklıktaysa, biz şu an 1400 yıl önce gelen görüntüyü görüyoruz. Belki aradan geçen 1400 yılda kim bilir neler oldu...

Astrofizikçilere gore milyonlarca yıl, evren için ufacık zaman dilimi anlamına geliyor. Kendine de acıyabilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: joven

robotlar insan oldu ise haklısın

Kendin çok bir şeyler biliyormuş gibi konuşuyorsun ama kesin eline daha bir teleskop bile almamışsındır. Nasa ile yarışacak seviyede bir firmanın ceo'suymuş gibi konuşup aslında bu konuda onlarla kıyaslanınca 0 bilgiye, 0 çabaya, 0 olanağa ama bunlara rağmen gayet koca da bir çeneye sahip bir insansın.
    Bravo sana

• cumuk1 kullanıcısına yanıt
    1400 yılda o gezegen yok olduysa kesin orada bizim gibi bir yaşam formu vardır Yoksa 1400 yıl bir gezegenin ömrünün anca birkaç milyonda birine falan denk geliyor
    Şaka maka ışıktan birkaç kat daha hızlı ve benzer veriler alınabilecek bir enerji olsaydı, uzay cisimlerinin geçen zamanda ne gibi değişimlere uğradığını görebilirdik.

• Adamın birisi geçenlerde tweet atmıştı.Biz o gezegenin 1400 yıl önceki halini görüyorsak oraya yeni yeni Kuran inmeye başlamıştır diye Bizim bu haberden çıkaracaklarımız daha öteye gidemiyor maalesef.Birisi de daha ispatlanamamış teori falan bir şeyler saçmalamış. Kim söyledi bunları cami hocan mı? Gezegenin ne demek olduğunu bile bildiğini zannetmiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Canis Majoris

Adamın birisi geçenlerde tweet atmıştı.Biz o gezegenin 1400 yıl önceki halini görüyorsak oraya yeni yeni Kuran inmeye başlamıştır diye Bizim bu haberden çıkaracaklarımız daha öteye gidemiyor maalesef.Birisi de daha ispatlanamamış teori falan bir şeyler saçmalamış. Kim söyledi bunları cami hocan mı? Gezegenin ne demek olduğunu bile bildiğini zannetmiyorum.

O tweet'i atan şahsın, cahilliğini filan geçtim, matematiğini ve mantığını çok merak ettim hani o zaman aralığını nasıl buldu filan. İncil çoktan inmiştir o zaman Kur'an yeni yeni indiğine göre.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartal Göz -- 26 Temmuz 2015; 3:05:56 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Adamın birisi geçenlerde tweet atmıştı.Biz o gezegenin 1400 yıl önceki halini görüyorsak oraya yeni yeni Kuran inmeye başlamıştır diye Bizim bu haberden çıkaracaklarımız daha öteye gidemiyor maalesef.Birisi de daha ispatlanamamış teori falan bir şeyler saçmalamış. Kim söyledi bunları cami hocan mı? Gezegenin ne demek olduğunu bile bildiğini zannetmiyorum.

Gezegen mi? Tövbe de çarpılırsın.
  • quote:

Ulan adamlar ikinci dunyayi buldu. Biz hala daha isid pkk sacma sapan seylerle ugrasalim.

O adamlarda afganistanla ugrasiyor canim benim

• quote:

Orijinalden alıntı: Kartal Göz

quote:

O tweet'i atan şahsın, cahilliğini filan geçtim, matematiğini ve mantığını çok merak ettim hani o zaman aralığını nasıl buldu filan. İncil çoktan inmiştir o zaman Kur'an yeni yeni indiğine göre.

Hocam download hızı düşükmüş İncil zor inmiş biraz

• quote:

quote:

quote:

dini inançlarla dalga geçmeniz hoş degil

• tamam asıl şimdi b*ku yedik !

• Kimse nasa yeni gezegen buldu oraya gidecek felan yazmamış etmemiş bizim yüksek zekalı halkımız ne zaman böyle bir haber okusa "doho morso godomoyoz" diye geveliyor.

Birisi de çıkmış teleskopla gözlenen gezegene ispatlanmamış teori demiş.

Cahillik başa bela

• quote:

quote:

quote:

quote:

dini inançlarla dalga geçmeniz hoş degil

İnançlarla dalga geçmiyoruz, bazılarının aptallıklarını ortaya koyuyoruz. İkisi farklı şeyler. Bence insanın sarsılıp kendine gelmesi için önemli, tabi bu öz eleştiri yapabilen insanlar için geçerli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartal Göz -- 26 Temmuz 2015; 11:52:04 >

• joven kullanıcısına yanıt
    Hee, pardon ya. Bizim ülkede maalesef gözüyle gördüğüne inanmayanlar vardı. Onlardansan eğer senin için cevabım yok. Teleskopla görünen yıldızı inkar ediyorsan ne söyleyebilirim. Hatta belki güneş bile yoktur.

"Orada hayat var, aha bulduk" diyen oldumu? Adamlar o gezegende yaşam olabilir, araştırmaya değer bir gezegen bulduk demiş. Ortada bir iddia ya da teori falan yok. Gerçi adamlar bir şekilde gidip hayat bulsalar bile çoğunluk yinede inanmaz zaten. Bizim için sıkıntı yok yani. Zaten tüm dünya işi gücü bıraktı, müslümanların ilerlemesini durdurmaya çalışıyor, nasaymış, uzaymış hikaye...

İlave: bu arada güneş sistemi bizim yıldız sistemimizin adı, onunkinin değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asderty -- 26 Temmuz 2015; 13:51:08 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeni keşifler bulmak güzel ama kaç bin ışık yılı uzaklıktaki başka bir gezegene yerleşmek orada yaşamak falan şuan, sadece hayal ürünü fantastik kurgu.

• Kendimi bildim bileli dünyaya benzer gezegen keşfedilir.

• Kendini biliyorsan ne mutlu sana.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Uzay zaman bozonu teorisi gerçek olsun bu keşifler o zaman değerli olacak ....şimdilik sadece bakıyoruz o zaman gidecez inşallah..

• uzay zaman bozonu mu, o ne olaki acep ?
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.