Şimdi Ara

NASA'da büyük hayal kırıklığı: 10 milyar dolarlık teleskop James Webb, tam 3 yıl ertelendi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
330
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Bu gecikmelerin mühim bir katkısı da olabilir. Erteleme kaynaklı bekleme sürecinde ortaya çıkan mühim teknolojik ilerlemeler bu sayede teleskopun teknik imkanlarını artırıyordur.

• Yapımına ait bir belgesel seyretmiştim gerçekte muazzam bir yapısı var. Bununla görüntü alınmaya başladığında bende uzayla ilgili birçok bilinmezin değişeceğini düşünüyorum.
  • eulogy kullanıcısına yanıt
    daha detaylı bilgi isteriz. 4 amaç ve modern çağın 7 harikası hakkında.

• nedense aklıma Duck Nukem geldi...15 yıl bekledik sonra balon çıktı! buarada çok üzüldüm ertelenmesi için... bu 3 yıl içerisinden yer yüzünde çok insan kanser vs'den ölecek ve bu dunyadan gidecek ve Jame Webb göremeyecek..bir yere bağlamam gerekiyor mu yorumumu?herhalde bağladım...

• Ertelemenşn en büyük nedeni bence fırlatıldıktam sonra hubble gibi onarım bakım ve güncelleme geçirmiyecek olması, gelişen teknolojiylede en iyi ileri ekipmanla fırlatılacağını düşünüyorum ve bize evrenin bilşnmeyenlerini açacaktır, yoksa bildiğimizi gösterirse hayal kırıklığı olur, ama ben umutluyum çığır açacaktır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaş bi gönderemediler şu teleskobu. Uzak evrenlerdeki özellikle dünya benzeri gezegenlerin bulunmasında önemli rol oynayacağı söyleniyordu. Genellikle uzay bilimiyle ilgilenirim (yani izlemeye çalışırım okumaya çalışırım sürekli.)

iki gün sonra teknolojisi eskidi deyip komple kaldırmasalar projeyi bari.
  • 3 yıla kadar trump gider bizde rahat rahat fırlatırız demiş nasa daki arkadaşlar...işi sağlama almışlar yani korkma...:)

• Bilimsel gelişmelere göre Upgrade olan sivri zekalılar. Ben demiştim diyenler . Aha bak burda yazıyor! diyenler. Bilimi çıkarları için işine geldiği kadar kabullenenler.. Sonunuz yakın.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.