Şimdi Ara

NAS 220 Seagate acil yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
690
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merbahalar bende şirkete bitane nas 220 aldım serverin kapasitesi dolduğu için, teknik resim dosyaları onun üzerinden çalışıcak ancak bugün şirkette hub'a bağladığım zaman bi türlü göremedim cihazı, şimdi evdeyim direk modeme bağladım ve sıkıntı yok görünüyor. sizce hubda görünmeme sebebi nedir? hubda yaklaşık 20 tane port var şirkette de modeme bağlayım dedim direk ama sadece tek port var oda huba bağlı zaten

• Merhaba,

Bende HUB'a bağlı şekilde kullanmaktayım. HUB ayarlarını kontrol ediniz çünkü benim HUB da sorunsuz çalışıyor. HUB'a başka cihazları bağlamayıda deneyin. Muhtemelen HUB'da sorun vardır. Ayarlanmamıştır...
  • hubda sıkıntı yok ya şirkette 15 kadar bilgisayar oraya bağlı
  • Sanırım şirkette İpler elle verilmiştir ve NAS da otomatik ip alıyordur veya dhcp server olmadığı için ip aşamıyordur. Farklı ip bloklarındaki makinalar nası göremezler. 192.168.1.x ilk üç hane aynı olmalı.
  • şirkette otomatik alıyo galiba bilgisayarlar hepsinin ipler dediğiniz gibi 192.168.2.xx şeklinde, nas ayarlarında bi dhcp birde ip seçeneği var ve dhcp seçili ancak o seçiliyken evde 192.168.2.5 ipsini aldı kendisi direk modeme bağlıyken, ancak şirkette alakasız bi ip aldı 254.xx.xx falan gibi garip bişey aldı, nas ayarlarından ip yi seçip boş bi ip numarasını kendim atasam çözülür mü yani?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.