Şimdi Ara

Nargile ve sigara

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
4.987
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nargile ve sigara arasındaki farklar konusunda objektif yorumlar bekliyorm karşılaştırmalar
    OBJEKTİF ve biraz daha bilimsele kaçabilecek
    yok çilekli içtim çok güzel sigara b.k gibi kokuyor gibi değil
    örneğin hangisi daha zararlıdır hangi oranlarda hangisi daha zararlı kısacası eşit içilse

yorumlarınızı bekliyorm arkadaşlar sağolun

• yukarı
  • Bu konu hakkında ne söylenirse söylensin objektif olamaz, zira ikisini sağlıklı bir şekilde kıyaslayacak sağlam veriler hiç olmayacak. Bir paket sigara üzerinde nikotin, zifir, katran miktarı yazar bunu alır 20'ye bölersiniz 1 dal sigaranın zararını öğrenirsiniz ama nargilede böyle bir bilgi maalesef mümkün değil. Nargilenin nerden alındığı, lüleye ne miktar konulduğu, içindeki malzemenin değişkenliği, nargileyi içenin ne kadar çok içtiği gibi bir sürü faktör var, bunlara sağlıklı cevap veremeden bu tür bir kıyas da sağlıklı olmayacaktır.
  • genel olarak nargile daha zararlı deniyor eşit miktardaki dumanı onu merak etmiştim esasen
  • nargileden nargileye değişir. içinde tütün olanlar sigaradan kat kat daha zararlıdır çünkü su buharıyla birlikte tenefüs edildiğinde duman ciğerlere yapışır. ama şu normal kafelerde kavun elma nane gibi meyvelerle verilenler farklı. onların çoğunda tütün yok . su buharıyla birlikte meyvenin özünü çekiyorsun. hoş bir tat bırakıyor.
  • kahvehanelerdeki nargileler tütünlü sanırım
  • nargile bağımlılık yapmaz,sigara yapar..nargile genelde arkadaş ortamında muhabbet eşliğinde içilir güzel bir tat bırakır,sigara her zaman içilildiği için sadece ihtiyaçları karşılar..nargile tütünü kesinlikle sigara tütününden çok daha az zararlıdır..dumanı sudan süzülüpte geldiği için ciğerleri yormaz ama sigara öyle değildir.sigara dumanını içinize çektiğinizde ciğerlerinizin tahrip olduğunu zaten hissedersiniz..
    2 sene önce bende nargile sayesinde bıraktım sigarayı..ilk zamanlar haftada 3-4 kere bile nargile yapıp içtiğim oluyordu şimdi ise hiç aramıyorum desem yeridir..
  • quote:

Orijinalden alıntı: caner4141

nargile bağımlılık yapmaz,sigara yapar..nargile genelde arkadaş ortamında muhabbet eşliğinde içilir güzel bir tat bırakır,sigara her zaman içilildiği için sadece ihtiyaçları karşılar..nargile tütünü kesinlikle sigara tütününden çok daha az zararlıdır..dumanı sudan süzülüpte geldiği için ciğerleri yormaz ama sigara öyle değildir.sigara dumanını içinize çektiğinizde ciğerlerinizin tahrip olduğunu zaten hissedersiniz..
    2 sene önce bende nargile sayesinde bıraktım sigarayı..ilk zamanlar haftada 3-4 kere bile nargile yapıp içtiğim oluyordu şimdi ise hiç aramıyorum desem yeridir..

+1967 nargile muhabbetle çok iyi gidiyor

fakat bi yerde 1 nargile 10 paket sigaraya eşit diye duymuştum tabi ne kadar doğruysa tabi..

• quote:

Orijinalden alıntı: ByCassWoa

quote:

nargile bağımlılık yapmaz,sigara yapar..nargile genelde arkadaş ortamında muhabbet eşliğinde içilir güzel bir tat bırakır,sigara her zaman içilildiği için sadece ihtiyaçları karşılar..nargile tütünü kesinlikle sigara tütününden çok daha az zararlıdır..dumanı sudan süzülüpte geldiği için ciğerleri yormaz ama sigara öyle değildir.sigara dumanını içinize çektiğinizde ciğerlerinizin tahrip olduğunu zaten hissedersiniz..

+1967 nargile muhabbetle çok iyi gidiyor

fakat bi yerde 1 nargile 10 paket sigaraya eşit diye duymuştum tabi ne kadar doğruysa tabi..

hah bu tarz bilgiler istiyorm ben tadında değil sağlığındayım şu an bağımlılık olayını göz ardı edelim tabi o direk bitiriyor işi :D

• Valla bu öğrenci evinde 3. yılım daha eve ilk çıktığımda ev boşken aldığım ilk eşya nargileydi:P Günde en az 2 defa içiyorumm..Hala kendimi sağlıklı hissediyorum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yokujin

Valla bu öğrenci evinde 3. yılım daha eve ilk çıktığımda ev boşken aldığım ilk eşya nargileydi:P Günde en az 2 defa içiyorumm..Hala kendimi sağlıklı hissediyorum..

şimdi sigara da içsen yine sağlıklı hissederdin uzun vadede etkilerini incelemek lazım :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kalaryan

quote:

Orijinalden alıntı: Yokujin

Valla bu öğrenci evinde 3. yılım daha eve ilk çıktığımda ev boşken aldığım ilk eşya nargileydi:P Günde en az 2 defa içiyorumm..Hala kendimi sağlıklı hissediyorum..

şimdi sigara da içsen yine sağlıklı hissederdin uzun vadede etkilerini incelemek lazım :D

Aynen öyle doktora gitmeyi tırsıyom açıkcası birşey çıkcak diye
  • şimdiden geçmiş olsun :P
  • http://en.wikipedia.org/wiki/Hookah

şurda yazıyor bir şeyler, düzgün bir araştırma yok sanırım nargile üstüne
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rajeesh

http://en.wikipedia.org/wiki/Hookah

şurda yazıyor bir şeyler, düzgün bir araştırma yok sanırım nargile üstüne

çok sağol dostum health kısmında aradğım bilgileri buldum
  • Benim elimde elle tutulur bir veri var mesela. Geçenlerde 2 arkadaşım da işe alındı. İş yerleri özlük dosyası için akciğer röntgeni istemiş. Ne tesadüf ki biri sigaraya başlayalı 2 sene falan oldu, diğeride yaklaşık 5-6 senedir nargile içer. Nargile içen arkadaşımın röntgeni tertemiz çıkmış, fakat sigara içen arkadaşın ciğerlerde yavaştan tahribat başlamış. Bunu ben değil röntgen ve doktor raporları söylüyor. Sigara içen arkadaşımın ailesi durumu bilmiyor ve iş yerinden de sorun çıkarırlar diye korkuyor açıkçası. Tabii ikisinin de zararı var ama ben kesinlikle sigaranın daha zararlı olduğuna inananlardanım. Bir nargile 200 sigaraya bedel falan hikayelerini de çok anlamsız buluyorum. Zevk ve tercih meselesi, herkes kendi sağlığından meshul ama bu tarz bir kıyas asla yapılamaz bence.
  • Hocam o olayı uzun zamandır nargile içen birisinden duydum diyor ki sigarayı içine çekiyorsun yani dumanını çektikten sonra üstüne nefes alıyorsun işte budur en zararlı kısmı nargileyide böyle içersen oda sigara kadar olmasada tahribat yapar yani ciğerinin son demlerine kadar çekersen çok zararlıymış
  • İkisi de fiziksel bağımlılık yapmaz fakat sigara devamlı içildiği için zararı daha fazla olur
  • quote:

Konunun tarihi baya eski ama bilgilendirme amaçlı güncelliyorum.

Aksine nargile dumanı,sigara dumanına göre daha nemli olduğu için daha zararlı deniliyor.Her ikisinden de çıkan duman oldukça sıcak lakin nargile dumanı sudan dolayı nemlendiğinden ciğerlere daha fazla zarar veriyor şeklinde açıklamalar yapılıyor.

Her ikisi de ciddi anlamda zararlı.Her ikisini de tüketiyorum kıyaslamaya yapmaya gerek yok zararını düşüneceksek ayrım gayrım yapmadan ikisini de içmemek lazım.

• İkisi de sagliga zararli, icme, ictirtme.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.