Şimdi Ara

[NAND] htc HD2 (Leo) için Android Kurulum Rehberi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.099
Cevap
8
Favori
288.566
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 1337

Ben z4root uygulamasına tekrar girdiğimde Re-root seçeneği ile devam ettim ve cihaz kendini yeniden başlattıktan sonra ROOT yetkisi geldi.

Üstad ben bu uygulamayı ilk çalıştırdığımda karşıma gelen seçenek re-root idi.

Bunu seçtiğimde rebooting diyor ve uzun süre beklemesine rağmen cihaz restart edilmiyor.

Root yetkisi aldığımı nasıl anlayabilirim?

Not: Bu arada nand rom MDJ FroYo Revolution v 2.0
  • bildiğim kadarıyla zaten rootlu geliyo bu rom.. yani root işlemini geri almış olabilirsin..:))
    quote:

Orijinalden alıntı: ineversmoke

quote:

Orijinalden alıntı: 1337

Ben z4root uygulamasına tekrar girdiğimde Re-root seçeneği ile devam ettim ve cihaz kendini yeniden başlattıktan sonra ROOT yetkisi geldi.

Üstad ben bu uygulamayı ilk çalıştırdığımda karşıma gelen seçenek re-root idi.

Bunu seçtiğimde rebooting diyor ve uzun süre beklemesine rağmen cihaz restart edilmiyor.

Root yetkisi aldığımı nasıl anlayabilirim?

Not: Bu arada nand rom MDJ FroYo Revolution v 2.0

• Süper olmuş, tek seferde oldu. Tam yılbaşı hediyesi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: excalibur21

bildiğim kadarıyla zaten rootlu geliyo bu rom.. yani root işlemini geri almış olabilirsin..:))

Bunu nasıl anlıyoruz?

Örneğin bana bir uygulama söyler misin, marketten indirip indiremediğime bakayım.
  • quote:

çok zormuş yaw..:))

hem temalı ürünleri bende seviyorum.. ama benim yüklediğim -ki artık ne sorun oluşmuşsa- çok çok çok yavaştı.. ama şimdi mdeejayin revolution v2.0 desire romunu kurdum uçuyo alet.. ama bunda da şu eksiklikler var.. market eski sürüm ve market enabler prg. çalıştırdığımda dah google maps gibi uygulamaları göremiyorm.. önceki sd desire hd romda yeni market vardı ve tüm oyunları faan görebiliyordum.. neyse alahtan yedeklemiştim apmonster ile şimdi ordan kuracam..

zaten mdeejay t mobile hd2ler için çıakrdığı nand revolution desire hd v2.0 romunun saat 5-6 gibi hazır olacağını söylemiş.. o çıkarsa bu iş hallolur gibime geliyo..
    quote:

Orijinalden alıntı: Batuist

quote:

arkadaşlar bi sorum daha olacak.. ben yüklemeyi başardım.. ama çok çok yavaş geldi bana.. şu desire hd v0.3 romunu.. şimdi de m deejayin nand revoluttion v2.0 desire romunu atacam bakalım b nasıl olacak.. bu romun içinde 1.5 ghz a kadar hız diyo.. ama setcpu ile.. bunu yani setcpu yu biz mi yapacaz.. nereden yapacaz.. böyle bir program mı var.. yardımcı olursanız sevinirim.. çünkü şu an için tek sorun hız gibi duruyor.. ve tabi uyg. ların sd karta atılamaması..

setcpu programını çalıştırıp kaydırma çubuğunu kullanarak işlemcinin kaç MHze kadar çıkmasını istiyorsan o değere ayarlıyorsun.. bu kadar zor işte artı fazla abartmışsın çok çok yavaş diyerekten.. oldukça narin pürüzsüz bir kullanımı var.. ve temalı romlar böyle çalışır.. stok temalar evet biraz hızlıdır ama kütük bir görüntüsü vardır.. teli eline aldınmı biraz hoş görünmeli.. salt hız kimin ne işine yarar???

hemen birkaç sorun üzerine eğilelim.. market enabler programı yerine aşağıda linki vereceğim programını kullanıyoruz artık.. market enablerın bir dezavantajı vardı o da teli her kapatıp açtığında çalıştırman gerektiği idi.. ücretli versiyonunda her boot edişinde otomatik market açma özelliği vardı.. ama şimdi anlaşılan nand romlarda sağlıklı çalışmıyor.. aşağıdaki market access ile market erişim sorununu çözebilirsiniz hemde her defasında çalıştırmak zorunda olmadan. market enabler ücretli versiyonunun yaptığı işi görüyor. yani kendi otomatik her boot sonrası aktif oluyor. isterseniz barcod scanner programını yükledi iseniz aşağıdaki barcodu tarayıp tarayıcıdan aç dedikten sonra da kaydedip çalıştırabilirsiniz.

http://amip.org.ru/ds/dl.php?f=/files/MarketAccess.apk
     [NAND] htc HD2 (Leo) için Android  Kurulum Rehberi

set cpu programı aslen ücretlidir.. ama xda kullanıcıları için ücretsizdir. siteden indirebilirsiniz.. siz marketin erişimini açamadığınız için ücretli uygulamayı markette göremediniz doğal olarak.. ama ücretli olupta binlerce uygulama indirebileceğiniz applanet uygulamasını kullanarak da indirebilirsiniz. binlerce ücretli uygulamaya ücretsiz erişim kulağa hoş geliyor ama bir dezavantajı var bu sistemin çok sağlıklı çalışmıyor.. bir çalışıyor bir çalışmıyor.. yinede indirip kesinlikle elinizin altında bulundurmalısınız.. nette applanet.apk diye aratıp bulabilirsiniz.. ben şimdi nereden bulduğumu unuttum açıkcası.. bulamayan olursa nete yüklerim :)

artı ApptoSD uygulamasını kullanarak indirdiğiniz uygulamaları direkt hafıza kartına atıp çalıştırabilirsiniz. bunun için sizin birşey yapmanız gerekmiyor program otomatik uygulamayı hafıza kartına alıyor ve çalıştırmak istediğiniz zaman oradan çalıştırıyorsunuz. böylece zaten sınırlı olan telefon hafızasını hemen doldurmuyorsunuz. mesela ben angry birdsü indirdim her ikisinide baktım hoop sd kart hafızasına yerleşmişler.. oyun gibi uygulamaların telefon belleğinde yer kaplaması pek mantıklı değil.. heleki az miktarda belleğiniz varsa.. birçok apptosd uygulaması mevcut markette. ben SD kart şeklinde mavi ikonu olan ve üzerinde "App" yazan uygulamayı kullanmanızı tavsiye ederim.

birde ben soru soriyim.. telefonda facebook gibi yerleşik programları kaldırabileceğim bir uygulama bilen var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Batuist -- 1 Ocak 2011; 17:09:44 >

• quote:

quote:

bildiğim kadarıyla zaten rootlu geliyo bu rom.. yani root işlemini geri almış olabilirsin..:))

Bunu nasıl anlıyoruz?

Örneğin bana bir uygulama söyler misin, marketten indirip indiremediğime bakayım.

karıştırmayın.. root yetkisi ile marketi açmak farklıdır.. rootunuz olabilir ama gerekli işlemi yapmazsanız markete sınırsız erişiminiz hala kapalı olabilir.. mesela root yetkiniz olduğunu setcpuyu çalıştırıp programda istediğiniz ayarları yapıp yapamadığınızdan anlayabilirsiniz.. market erişiminde ise ücretli uygulamalara veya google uygulamalarına erişemezsiniz.. mesela google maps, translate gibi uygulamalara erişemezsiniz.. bunun için yukarıdaki mesajımda anlattığım market access uygulamasını kullanırsanız sorun kalmaz.. ama onun içinde öncesinde root yetkisi almış olmanız lazım.. root yetkisi içinde z4root 1.3.0 uygulamasını yükseyip kurun ve çalıştırın... uygulama rebooting ekranında kalanlar telefonu manuel olarak kendileri kapatıp açsınlar... sorun olmuyor..

• quote:

karıştırmayın.. root yetkisi ile marketi açmak farklıdır.. rootunuz olabilir ama gerekli işlemi yapmazsanız markete sınırsız erişiminiz hala kapalı olabilir.. mesela root yetkiniz olduğunu setcpuyu çalıştırıp programda istediğiniz ayarları yapıp yapamadığınızdan anlayabilirsiniz.. market erişiminde ise ücretli uygulamalara veya google uygulamalarına erişemezsiniz.. mesela google maps, translate gibi uygulamalara erişemezsiniz.. bunun için yukarıdaki mesajımda anlattığım market access uygulamasını kullanırsanız sorun kalmaz.. ama onun içinde öncesinde root yetkisi almış olmanız lazım.. root yetkisi içinde z4root 1.3.0 uygulamasını yükseyip kurun ve çalıştırın... uygulama rebooting ekranında kalanlar telefonu manuel olarak kendileri kapatıp açsınlar... sorun olmuyor..

Batuist arkadaşım, bu güne kadar sd karta yüklediğim her uygulamada google translate uygulamasını sorunsuz kullandım.

Şu an kullandığım nand romda da kullanıyorum.

Bunun için her hangi bir program kullanmadım, şu anda da kullanmıyorum.

Nasıl oluyor o zaman bu iş?

• quote:

quote:

Batuist arkadaşım, bu güne kadar sd karta yüklediğim her uygulamada google translate uygulamasını sorunsuz kullandım.

Şu an kullandığım nand romda da kullanıyorum.

Bunun için her hangi bir program kullanmadım, şu anda da kullanmıyorum.

Nasıl oluyor o zaman bu iş?

tabi hemen söyliyim.. sd romların hepsi root yetkileri olan romlardı.. hatta gördüğüm ve root yetkisi olmayan tek rom bu kullandığım (cotullanın yayınlanan ilk nand romu) rom.. hatta neredeyse hepsi setcpu, superuser , quandrant gibi uygulamaları doğal olarak barındırıyorlardı.. ve siz hiçbir işlem yapmadan direkt setcpuyu açıp oc yapabiliyordunuz.. yada market enabler yada market accessi çalıştırıp kullanabiliyordunuz ki bende dahil.. fakat benim bahsettiğim romda bunların hiçbiri yok.. bırak quantradı, superuserı setcpu'yu root yetkin yok..!! ama hepsi öyle değil tabiki.. mesela senin kullandığın rom zaten herşeyi yapılmış tıplkı sd romlardaki gibi.. benim kullandığım rom için geçerli benim söylediklerim.. lütfen bunları karıştırmayalım.. bütün romlar farklı ve farklı ayar yetki ve özelliklerle gelir.. senin kullandığın romda mesela aç setcpuyu direkt oc yap.. ama ben yapamıyorum.. anlatabiliyormuyum?? romlarımız farklı herşeyden önce.. sd lerde hiçbir zaman zaten problem olmadı.. ve zannedersem tüm kısıtlamaları barındıran tek rom bu olcak kullandığım.. adamlar zaten özellikle belirtmişler orijinal roma en yakın rom olacak bu diye.. ama diğerleri hepsi üzerinde oynamalar yapılmış romlar... umarım anlatabilmişimdir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Batuist -- 1 Ocak 2011; 17:44:41 >

• Anladım dostum.

Ben genel geçer bir olay gibi bahsettiğini sandım ve şaşırdım.

Çünkü hiçbir zaman market enabler kullanmadım ben.
  • eline sağlık 1337 güzel döküman olmuş :)
    batuist market enableri de yeni öğrendim...bu arada applanet kullanılıyor mu???
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ömer Tuğrul

eline sağlık 1337 güzel döküman olmuş :)
    batuist market enableri de yeni öğrendim...bu arada applanet kullanılıyor mu???

applanet şu an itibari ile offline konumunda.. sitesinde öyle gözüküyor.. demek ki online konumunu yakaladın mı affetmicen.. indirebildiğine indiricen.. güzel ama sürekli açık değil işte... buradan görebilirsiniz..

http://applanet.tumblr.com/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Batuist -- 1 Ocak 2011; 18:38:36 >
  • Buraya yeni konu adı altında açtığı ve çok güzel anlatığı nand rom kurulumu 1337 arkadaşımıza çok teşekkür ediyorum.
    Nanad romdan önce bir süre ginger 2.3 romu kullandım ve bayağı alıştım ona. Şimdi nand stock romdan sonra MDJ NAND Gingerbread=- v. 1.1 kurdum (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=877777). Pil tüketimi şaşırtıcı seviyede 2ma. Yakında bu değer 0ma olursa şaşırmıyacam. Bu nand rom boş geliyor, birçok uygulamayı marketten indirmeniz gerekiyor. Ben size telde olması gereken uygulamalardan bazılarını yazıyorum.

1. ES file explorer- Dosya yöneticisi
    2. Current widget. - telin çektiği akım gösterir
    3.Fancy widged.- Hava durumu ve saat
    4.Advansed task killer(2.3 için) (hafızayı temizlemek için)
    5.Dialer One (Akıllı arama yapmak için (numarala basınca otomatik isim bulma))
    6. callendar Pad (Çok güzel takvim uygulaması widget)
  • Verilen rehbere göre tüm talimatları yerine getirdiğimi düşünüyorum ancak sorun yaşıyorum. Activesync nin en son versiyonunu yükledim ve eşleştirme yaptım. We hacked it uyarısını başarıyla geçtim. Magldr yi çalıştırdım telefonda %100 ikazını gördüm kapandığı anda güç tuşuna basılı tuttum ancak beyaz renkli fonda HTC yazısını bir türlü aşamıyorum magldr ekranına bir türlü geçemedim. dikkat ediyorum activesync de telefon takılı görünmüyor. Eski sisteme döneyim dedim tüm aramalarıma rağmen bahsi geçen 100 mb civarı nbh uzantılı dosyayıda bulamadım . zor durumdayım arkadaşlar.....
  • quote:

Orijinalden alıntı: dodge ram 2500

Verilen rehbere göre tüm talimatları yerine getirdiğimi düşünüyorum ancak sorun yaşıyorum. Activesync nin en son versiyonunu yükledim ve eşleştirme yaptım. We hacked it uyarısını başarıyla geçtim. Magldr yi çalıştırdım telefonda %100 ikazını gördüm kapandığı anda güç tuşuna basılı tuttum ancak beyaz renkli fonda HTC yazısını bir türlü aşamıyorum magldr ekranına bir türlü geçemedim. dikkat ediyorum activesync de telefon takılı görünmüyor. Eski sisteme döneyim dedim tüm aramalarıma rağmen bahsi geçen 100 mb civarı nbh uzantılı dosyayıda bulamadım . zor durumdayım arkadaşlar.....

aygıt yöneticisine bakın cihazınızın USB sürücüsü yüklü mü? sadece activesync programını kurmak yeterli değil.. manuel olarak usb sürücünüzü de yüklemeniz gerekebilir. interntten ara derseniz zaten kendi yükler.. yok sorun bu değilse herşeyi baştan gözden geçirin derim. spl, radio sürümü gibi...

• quote:

Orijinalden alıntı: dodge ram 2500

Verilen rehbere göre tüm talimatları yerine getirdiğimi düşünüyorum ancak sorun yaşıyorum. Activesync nin en son versiyonunu yükledim ve eşleştirme yaptım. We hacked it uyarısını başarıyla geçtim. Magldr yi çalıştırdım telefonda %100 ikazını gördüm kapandığı anda güç tuşuna basılı tuttum ancak beyaz renkli fonda HTC yazısını bir türlü aşamıyorum magldr ekranına bir türlü geçemedim. dikkat ediyorum activesync de telefon takılı görünmüyor. Eski sisteme döneyim dedim tüm aramalarıma rağmen bahsi geçen 100 mb civarı nbh uzantılı dosyayıda bulamadım . zor durumdayım arkadaşlar.....

Eski sisteme dönüşten kastın, tekrar windows mobil rom kurmak ise, orjinal roma şuradan ulaşabilirsin dostum:http://www.htc.com/tr/supportdownloadlist.aspx?p_id=297&act=sd&cat=2

• ineversmoke brdfckr53 bayugur Ömer Tuğrul ftd çok çok teşekkür ederim sizler olmazsanız buranın tadı yok zaten

@Batuist
    dodge ram 2500 ün sorununu çözdük
    2.08.HSPL uygulamamış ve 576MB RAM Destekli Radiolardan birini kurmamış (Leo Radio 2.08 ve yukarı sürümler destekliyor. Bunlardan birini kurmanız lazım.)
    Birazdan hallettiğini belirtir heralde
  • Arkadaşlar nand ginger 2.3 çok yavaş geldi bana. ve sonrasında Efsane olan jms nand'ı kurdum. Herşey çalışıyor. Quadrand skorum setcpu 1200MHZ ile
    Total : 1800 çıktı şu ana kadar nand ver. aldığım en yüksek skor. Skorların düşük olmasının sebebi i/o değeri çok düşük ancak 700 alabildim. NAND RAM karma rom gelirse ve ginger 2.3 olursa daha ne isteyebiliriz.
    Yanlış anlamadıysam jdms'nin yakında yeni ginger romu çıkacak sanarım o böyle birşey olacak.

jdms nand link http://www.mediafire.com/?m0mzj40ejdhzqay
  • ftd yine iş başında
  • Cotullanın NAND romunda WİFİ de problem yaşadım. Şarj 5 saatte %20 ye geldi bunu da anlamadım. Desire ROMLAR nedense bu tür sorunlar nedeni pek hoşuma gitmiyor ama göze en hoş gelenlerde onlar..! Bakalım 1-2 gün kullanalım işime gelmez ise değiştirirz :)
  • acilll yardıma ihtiyacım var bütün uygulamaları doğru bi şekilde yaptım ama magldr ekranı açılmıyor ne yapabilirim ???
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.