Şimdi Ara

N8 - Symban^3 Mini Qwerty Klavye Kurulumu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
115
Cevap
1
Favori
10.225
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu topicte N8 için Baidu isminde mini qwerty klavye kurulumunu sizlere anlatmaya çalışacağım arkadaşlar.
    Öncelikle dosyaları bu linkten indiriyoruz

http://cid-7ab800345ae022e2.office.live.com/self.aspx/baiud/baidu.rar

daha sonra bi_5th_v2.0_1000d.sisx dosyasını telefonumuza kuruyouruz

daha sonra dikey klavye klasörü içindeki dosyaları c:\data\baidu\input\touchskin klasörüne
    yatak klavye klasörü içindeki dosyalarıda c:\data\baidu\input\touchskinw klasörüne atıyoruz.

bu işlemleri tamamladığımızda program kurulmuş oluyor. uygulamalar klasöründen simgesinde du yazan programı çalıştırdığımızda 8 seçenekli bir menü geliyor. program çince olduğundan yazıları okunmuyor.

Klavyeyi aktifleştirmek için uygulamayı çalıştırıp menünün 1. bölümün 1. seçeneğini aknFEP değilde diğer seçeneği seçiyoruz. ayrıca telefonun normal klavyesine dönmek istediğimizdede yine aynı seçenekten aknFEP'i seçiyoruz.

klavye seçimini 3. menüden girip oradaki 1. ve 2. seçenekleri kullanıp dikey yatay klavye tercihlerini yapabiliyoruz.

Mini klavyenin hoş özelliklerinden biride sağdaki oklardan klavyeyi tutup ekranın istediğimiz yerine koyabilmemiz. ilk başlarda kullanımı biraz karışık gibi gelsede alışınca gerçekten çok hoş oluyor. birde klavyede harflerin üstünde görünen sayılara felan direk klavye değiştirmeden o harfin üzerinden çizgi çizer gibi bir hareket yaptığımızda hareketi yaptığımız harf değilde onun üstündeki rakam yada simge girilmiş oluyorki bu da çok güzel bir özellik

***Güncellenen halinde tüm verilen klavyaler türkçeleştirildi. türkçe karakterleri çıkarmak için ilgili harfin üzerine sağa sola yada aşağı yukarı ufak bir çizik atmamız yeterli. mesela ğ için g üzerine.

daha önceden kurmuş olanlar touchskin ve touchskinW klasörünün içieriğindeki default.bdskt dosyaları haricindeki diğer dosyaları silip yenilerini yüklerlerse daha temiz bir kurulum olur ve klavye seçiminde programdan atma olayı da halloluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmetdemirci -- 8 Ağustos 2011; 11:02:07 >

• oncelikle emegine saglk dostum eyw :)

resimdeki gibi mi bu ? peki begenmezsek diyelimki nasil silcez ?

quote:

daha sonra x-plore yardımıyla zip dosyalarının sonu W ile bitenlerini telefonumuzun c:\data\baidu\input\touchskinw klasörüne diğer dosyalarıda c:\data\baidu\input\touchskin klasörüne atıyoruz

burdaki klasorlerin yedegini alip , bgenmezsek eski dosyalari mi kopyalicaz klasore
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0DECB8E5A

oncelikle emegine saglk dostum eyw :)

resimdeki gibi mi bu ? peki begenmezsek diyelimki nasil silcez ?

quote:

daha sonra x-plore yardımıyla zip dosyalarının sonu W ile bitenlerini telefonumuzun c:\data\baidu\input\touchskinw klasörüne diğer dosyalarıda c:\data\baidu\input\touchskin klasörüne atıyoruz

burdaki klasorlerin yedegini alip , bgenmezsek eski dosyalari mi kopyalicaz klasore
    yok hocam. zaten bunlar kendi klasörleri. programı kaldırınca klasörde kalkar sanırım. ben kurdum çok güzel program.
  • Hocam bu nokia x6ya uyar mı? Birde türkçe karakter var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: android137

Hocam bu nokia x6ya uyar mı? Birde türkçe karakter var mı?
    türkçe karakterleri yok hocam. x6 ya uyarmı tam bilmyroum fakat yazılarda n97 felan geçiyordu sitesinde.

Bu arada dosyalar arasına iphoneG.bdskt diye bir dosya yükledim. bu da iphonenin dikey klavyesinin hemen hemen aynısı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetdemirci

türkçe karakterleri yok hocam. x6 ya uyarmı tam bilmyroum fakat yazılarda n97 felan geçiyordu sitesinde.

Bu arada dosyalar arasına iphoneG.bdskt diye bir dosya yükledim. bu da iphonenin dikey klavyesinin hemen hemen aynısı.

Alıntıları Göster
    Swype olmasa hemen deneyeceğim ama bunu kurmak için swype'ı vs silmek gerekiyor. İlk fırsatta deneyeceğim, teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: andaluz

Swype olmasa hemen deneyeceğim ama bunu kurmak için swype'ı vs silmek gerekiyor. İlk fırsatta deneyeceğim, teşekkürler.

Alıntıları Göster
    önemli değil hocam.
  • programin yeni bir ozelligini daha kesfettim. opera klavyesinde harflerin ustundeki kucuk karakterleri harfin ustune bir cizik cizdigimizde harf yerine direk o karakter ckiyor. bu arada klavye seciminde opera klavyrsi daha kullanisli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmetdemirci -- 6 Nisan 2011; 17:23:13 >
  • quote:

programin yeni bir ozelligini daha kesfettim. opera klavyesinde harflerin ustundeki kucuk karakterleri harfin ustune bir cizik cizdigimizde harf yerine direk o karakter ckiyor. bu arada klavye seciminde opera klavyrsi daha kullanisli
    Evvela emeğin için teşekkürler..

Sormak istediğim ise, dosyaları taşı yeniden adlandır vs. bu işlemleri telefonun kendi dosya yöneticisiyle de yapabiliyor muyuz, yoksa illa x-plore gibi bir program mı indirip kullanmamız gerekiyor?
    Bir de istediğimiz zaman bunu kaldırmadan deaktive edip telefonun kendisininkini tekrar etkin kılabiliyor muyuz acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: elmasdag

Evvela emeğin için teşekkürler..

Sormak istediğim ise, dosyaları taşı yeniden adlandır vs. bu işlemleri telefonun kendi dosya yöneticisiyle de yapabiliyor muyuz, yoksa illa x-plore gibi bir program mı indirip kullanmamız gerekiyor?
    Bir de istediğimiz zaman bunu kaldırmadan deaktive edip telefonun kendisininkini tekrar etkin kılabiliyor muyuz acaba?

Alıntıları Göster
    hocam sanırım kendi dosya yöneticisiylede yaparsın bu işlemleri. yada yapabiliyorsan direk bilgisyarda uzantıları değiştiripte atabilirsin. programı zaten telefonu her açıp kapattığınızda yeniden başlatmanız gerekiyor. birdahaki açıp kapatmaya kadar aktif oluyor. yada telefonun kendi klavyesine geçmek istediğinizde programın 1.ci menünün 1.ci şıkkına tıklayıp aknFEP yi seçiyorsunuz.

• quote:

hocam sanırım kendi dosya yöneticisiylede yaparsın bu işlemleri. yada yapabiliyorsan direk bilgisyarda uzantıları değiştiripte atabilirsin. programı zaten telefonu her açıp kapattığınızda yeniden başlatmanız gerekiyor. birdahaki açıp kapatmaya kadar aktif oluyor. yada telefonun kendi klavyesine geçmek istediğinizde programın 1.ci menünün 1.ci şıkkına tıklayıp aknFEP yi seçiyorsunuz.

Alıntıları Göster
    dosyaların uzantılarını değiştirip tekrar upload ettim arkadaşlar. artık dosyaları direk belirtilen klasörün içine atıp çalıştırabilirsiniz. başka bir değişikliğe gerek yok.

• program muhtelemen x6'yada uyar. çünkü normalde program n97 için.

quote:

• quote:

program muhtelemen x6'yada uyar. çünkü normalde program n97 için.

quote:

Alıntıları Göster
    Yükledim gayet hoş. Ama ben sadece dikeyde qwert klavye kullanmak istiyorum. Yatayda istemiyorum, eski klavyesi olsun istiyorum. Nasıl yapabilrim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Peyloride

Yükledim gayet hoş. Ama ben sadece dikeyde qwert klavye kullanmak istiyorum. Yatayda istemiyorum, eski klavyesi olsun istiyorum. Nasıl yapabilrim?

Alıntıları Göster
    hocam onu valla daha bende çözemedim.
  • quote:

hocam onu valla daha bende çözemedim.

Alıntıları Göster
    Başlığı N8 in Mini si çıkmış diye anladım tam okumayınca. :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: lazloo

Başlığı N8 in Mini si çıkmış diye anladım tam okumayınca. :D

Alıntıları Göster
    :)
  • quote:

:)

Alıntıları Göster
    buda mini klavyenin kullanımıyla ilgili hazırladığım resim

klavyede en baştaki güneş işaretli düğmenin açıklamasını yazmayı unutmuşum. oda simge menüsünün çıkmasını sağlıyor. içinde bir sürü simgeler ve kullanışlı ıvır zıvırlar çıkıyor. qwerty klavyeye her zaman sağ en alttaki tuştan dönüyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmetdemirci -- 10 Nisan 2011; 15:15:46 >

• quote:

buda mini klavyenin kullanımıyla ilgili hazırladığım resim

klavyede en baştaki güneş işaretli düğmenin açıklamasını yazmayı unutmuşum. oda simge menüsünün çıkmasını sağlıyor. içinde bir sürü simgeler ve kullanışlı ıvır zıvırlar çıkıyor. qwerty klavyeye her zaman sağ en alttaki tuştan dönüyoruz.

Alıntıları Göster
    Sadece dikeye yapabilsek kullanıcam da yataydakini çok bozuyor. Ayrıca bunu açınca telefon ağırlaşıyor. Belki bende oluyordur sadece, bilemiyorum ama kapatınca düzeliyor.

• tabiki orjinali gibi olmaz ama ocam pr2.0 cikana kadar idare edecez artik. ben cok fazla kasma sorunu yasamadim dogrusu. sadede klavye acilinca hafif bir takilma oluyor. birde prigramin turkce qwerty klayesi olsaymis tadinan yenmezmis herhalde
  • quote:

tabiki orjinali gibi olmaz ama ocam pr2.0 cikana kadar idare edecez artik. ben cok fazla kasma sorunu yasamadim dogrusu. sadede klavye acilinca hafif bir takilma oluyor. birde prigramin turkce qwerty klayesi olsaymis tadinan yenmezmis herhalde
    yeni klavye dosyası yükledim

http://cid-7ab800345ae022e2.office.live.com/self.aspx/baiud/Swype%20-%20S.Ru%C3%A7i.bdskt

dosyayı indirip c:\data\baidu\input\touchskin klasörüne atıyoruz. kullanmak için baidu progrmaını çalıştırıp menünün 3. kısmının 1. seçeneğini swype-ruçi olarak ayarlıyoruz.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.