Şimdi Ara

Müzik Prodüksiyon Sistem Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
629
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Cubase, Fl Studio, Kontakt vb. müzik prodüksiyon yazılımlarını kullanıyorum. Bu yazılım ve pluginler yüksek miktarda işlemci gücü ve ram tüketiyor.

Şu an elimde GT 1030, monitör, SSD ve HDD mevcut. Sistemde oyun oynanmayacağı ve video render işlemi yapılmayacağı için GT 1030 fazlasıyla yeterli olacaktır diye düşünüyorum.

Kendimce yaptığım bilşen listesi:

- AMD Ryzen 3700X
    - GIGABYTE B700H 700W 80+ Bronze Modüler

Müzik Prodüksiyon Sistem Tavsiyesi

Fakat bunlara ek olarak anakart seçemiyorum. Günlerdir anakart ve kasa araştırıyorum ama işin içinden çıkamadım. Anakart beni üzmeyecek ve bu işlemciye yetebilecek güçte olmalı. Ramleri de anakart uyumluluk listesine bakarak 32gb CL16 olarak tercih edeceğim. Aynı zamanda hava akışı güzel olan bir kasaya da ihtiyacım olacak.

RGB benim için hiç önemli değil. Sistemi ev stüdyomda kullanacağım ve süper pahalı ya da gösterişli olmasına gerek yok. İşlemciyi iyi besleyebilecek bir anakart ve hava akışı güzel/sessiz bir kasa fazlasıyla işimi görecektir. Herhangi bir fiyat sınırım yok fakat lütfen fiyatlarda çok uçmayalım.

Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

• harici ses kartı kullanmayacaksan anakartta alc 1220 yongası olsa iyi olurdu. ses kayıt ve çıkış kalitesi alc 8xx serilerinden ciddi manada yüksektir.
    https://docs.google.com/spreadsheets/d/1d9_E3h8bLp-TXr-0zTJFqqVxdCR9daIVNyMatydkpFA/htmlview?sle=true#gid=639584818

anakartların vrm kalitesi farkediyor ve yukardaki listeye bakarak vrm kaliteleri hakkında fikir sahibi olabilirsin. ayrıca sessiz kasaya ihtiyacın var.

genel özellikleri alc 1220 ses yongası bakımından "MSI B450 GAMING PRO CARBON AC" uygundu fiyatı pahalı gelirse alc 1220 barındırmıyor ama "ASROCK b450m pro4" de olabilir. kasada extra fan şart değil ama sessizlik ve iyi soğutma için kule tipi cpu soğutucunun sessiz fanlısını tavsiye ederim. üst düzey be quiet cpu soğutcu ve kasa kombinasyonu sessizlik için oldukça avantajlı olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eskibirkurt -- 7 Şubat 2020; 1:59:35 >

• quote:

Orijinalden alıntı: eskibirkurt

harici ses kartı kullanmayacaksan anakartta alc 1220 yongası olsa iyi olurdu. ses kayıt ve çıkış kalitesi alc 8xx serilerinden ciddi manada yüksektir.
    https://docs.google.com/spreadsheets/d/1d9_E3h8bLp-TXr-0zTJFqqVxdCR9daIVNyMatydkpFA/htmlview?sle=true#gid=639584818

anakartların vrm kalitesi farkediyor ve yukardaki listeye bakarak vrm kaliteleri hakkında fikir sahibi olabilirsin. ayrıca sessiz kasaya ihtiyacın var.

genel özellikleri alc 1220 ses yongası bakımından "MSI B450 GAMING PRO CARBON AC" uygundu fiyatı pahalı gelirse alc 1220 barındırmıyor ama "ASROCK b450m pro4" de olabilir. kasada extra fan şart değil ama sessizlik ve iyi soğutma için kule tipi cpu soğutucunun sessiz fanlısını tavsiye ederim. üst düzey be quiet cpu soğutcu ve kasa kombinasyonu sessizlik için oldukça avantajlı olabilir.
    Konu açıklamasına yazmamışım fakat ses kartım var hocam. Harici Scarlett 2i2 kullanıyordum şimdi yeni M Audio Air serisine yükselteceğim. Maalesef eski bilgisayarımla çok fazla uyumsuzluk gösteriyor.

Bu yüzden anakartın ses yongasının bir önemi yok benim için. Sadece işlemciyi iyi besleyebilmeli ve doğru düzgün bios ile sorunsuz çalışan bir kart olmalı.

• PinHim kullanıcısına yanıt
    AMD Ryzen 7 3700X 3.6 Ghz 8 Çekirdek 36MB AM4 7nm İşlemci
    Asrock B450M PRO4 3200mhz(OC) M.2 AM4 mATX Anakart
    G.Skill 32GB(2x16) Ripjaws V 3200mhz CL16 DDR4 Ram (F4-3200C16D-32GVK)
    Corsair Carbide Series SPEC-Alpha Kırmızı/Siyah USB 3.0 ATX Mid Tower Kasa
    Seasonic 650W Focus Plus Serisi 80+ Gold Tam Modüler Güç Kaynağı
    Scythe Fuma 2 cpu soğutucu

Toplam 6055 Tl tutuyor. Cpu soğutucu hepsiburada geri kalanı sinerji. Anakart vrmleri kaliteli en ucuz b450 dir. Ramlerin 3600 cl18 ile fazla performans farkı yok. Kasa çok sessizdir ve ön fanların hızı kasa üzerinden ayarlanabilir. Seasonic psu'nun fanları düşük güçte dönmez ayrıca bunu kontrol etmek için özel butonu var. Avrupanın en iyisi psu su seçilmiş bir üründür. Cpu soğutucuda fuma 2 olarak seçtim. Ama bulunabilirlik ve fiyata göre "Scythe Mugen 5 Rev.B" de olabilir "be quiet dark rock pro 4" de olabilir. Bu modellerde hem iyi soğutuyor hemde sessiz.

• quote:

Orijinalden alıntı: eskibirkurt

AMD Ryzen 7 3700X 3.6 Ghz 8 Çekirdek 36MB AM4 7nm İşlemci
    Asrock B450M PRO4 3200mhz(OC) M.2 AM4 mATX Anakart
    G.Skill 32GB(2x16) Ripjaws V 3200mhz CL16 DDR4 Ram (F4-3200C16D-32GVK)
    Corsair Carbide Series SPEC-Alpha Kırmızı/Siyah USB 3.0 ATX Mid Tower Kasa
    Seasonic 650W Focus Plus Serisi 80+ Gold Tam Modüler Güç Kaynağı
    Scythe Fuma 2 cpu soğutucu

Toplam 6055 Tl tutuyor. Cpu soğutucu hepsiburada geri kalanı sinerji. Anakart vrmleri kaliteli en ucuz b450 dir. Ramlerin 3600 cl18 ile fazla performans farkı yok. Kasa çok sessizdir ve ön fanların hızı kasa üzerinden ayarlanabilir. Seasonic psu'nun fanları düşük güçte dönmez ayrıca bunu kontrol etmek için özel butonu var. Avrupanın en iyisi psu su seçilmiş bir üründür. Cpu soğutucuda fuma 2 olarak seçtim. Ama bulunabilirlik ve fiyata göre "Scythe Mugen 5 Rev.B" de olabilir "be quiet dark rock pro 4" de olabilir. Bu modellerde hem iyi soğutuyor hemde sessiz.
    Çok teşekkür ederim

• PinHim kullanıcısına yanıt
    Birşey değil.
  • B450 serisi anakart, işlemci için yeterli olur. Bu anakartın fiyat/performans oranı yüksektir.

https://www.itopya.com/msi-b450m-pro-vdh-max-3866mhzoc-ddr4-soket-am4-m2-hdmi-dvi-vga-matx-anakart/
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bolson50

B450 serisi anakart, işlemci için yeterli olur. Bu anakartın fiyat/performans oranı yüksektir.

https://www.itopya.com/msi-b450m-pro-vdh-max-3866mhzoc-ddr4-soket-am4-m2-hdmi-dvi-vga-matx-anakart/
    teşekkürler inceleyeceğim. ne kadar güncel olursa benim için o kadar iyi olacaktır.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.