Şimdi Ara

Muhteşem Yüzyıl Kösem: 4. MURAD (Fox Tv) (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
765
Cevap
8
Favori
20.189
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
-5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ben yeniçerilere hastayım ya...
  • Totalde 4.76 reyting almış. Bu reytingler bu bütçede bir diziye yetmez. En az 6.5 alması lazım.Aslında dünkü bölüm güzeldi. Haftaya reytinglerin artacağını düşünüyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gslicocuk

Totalde 4.76 reyting almış. Bu reytingler bu bütçede bir diziye yetmez. En az 6.5 alması lazım.Aslında dünkü bölüm güzeldi. Haftaya reytinglerin artacağını düşünüyorum

sen de hangi diziyi izlesen reytingler dusuk

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Linkte verdiğim sahnede kızı duvara yaslayınca duvarın esnemesine dikkat eden oldu mu acaba? O kadar dikkat çeken bir şeyi nasıl atlamışlar anlamadım.

https://youtu.be/z-ad674q63A?t=31m31s
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vict0ry

Çok iyiydi be. Diziyi izlemem diyodum ama iyi gidiyo ayrıca wikipedia dan kösem sultana baktım baya olaylar olmuş. Ahmet 27 yaşında ölüyomuş o çocuk geçiyomuş yerine. Baya baya olaylar var merak eden wikiden baksın dizi izletir gibi geliyo kendini.

Hocam o çocuk 60 gün falan kalıyordu galiba tahtta

• olum bu ne iş,facede felan her yerde full kötüleniyor dizi ama youtubede ilk bölüm birmilyonu geçmiş izlenmesi,ayrıca reytinglerde de yukarılarda...

Ulan demek ki sövenlerin hepsi gizli gizli izliyor diziyi...
  • Asıl bölümler daha başlamadı reytingler artar bence. Dün cem yılmaz ın filmi de vardı tv de ilk kez yayınlanan. Onun da etkisi var. Yanlız her şey bir yana hala kurtlar vadisi nin 1. Oluyor olması zoruma gidiyor arkadaş.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Funky ND

quote:

Totalde 4.76 reyting almış. Bu reytingler bu bütçede bir diziye yetmez. En az 6.5 alması lazım.Aslında dünkü bölüm güzeldi. Haftaya reytinglerin artacağını düşünüyorum

Aşk yenidenin ve kara sevdanın reytingleri gayet iyi

ask yeniden tokat manyagi oldu be :D

• quote:

quote:

quote:

quote:

Aşk yenidenin ve kara sevdanın reytingleri gayet iyi

ask yeniden tokat manyagi oldu be :D

En son 6.5 reyting aldı bu mu tokat manyağı

• Dizi bomba bi muhteşem yüzyıl tadı vermesede.

• quote:

Orijinalden alıntı: STMUS

Linkte verdiğim sahnede kızı duvara yaslayınca duvarın esnemesine dikkat eden oldu mu acaba? O kadar dikkat çeken bir şeyi nasıl atlamışlar anlamadım.

Hocam yuh nasıl bu kadar dikkatli izledin ya :)))
  • Dünya üzerinde 210 milyon kişiye ulaşmış , ve şuan dizi sektörünün en büyük iki oyuncusundan birine, Netflix'e pazarlanmış bir işten bahsediyoruz.

Kendi perspektifimden bakarsam da benim için EZEL en iyi yapımdır mesela

Ama ortada belgelenmiş bir başarı var buna erişebilen dizimiz henüz yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vlknka

quote:

Orijinalden alıntı: STMUS

Linkte verdiğim sahnede kızı duvara yaslayınca duvarın esnemesine dikkat eden oldu mu acaba? O kadar dikkat çeken bir şeyi nasıl atlamışlar anlamadım.

Hocam yuh nasıl bu kadar dikkatli izledin ya :)))

2,5 saatin 1 saatini anca izlemişimdir, denk geldi işte.

• Ekin Koç muhteşem rol yapıyor, çok beğeniyorum onu...
    Aslıhan Gürbüz'e aşık oldum. O gözler nedir öyle yav?
  • Şehzade Mustafa'nın sahnesi baya duygu yüklü bir sahne olmuş. İster istemez insan duygulanıyor. Dizi şimdilik güzel gidiyor fakat ratingler düşük. Bunun nedeni bence Hülya Avşar'ın ve Beren Saat'in dizide oynaması. İlk dizi yani Muhteşem Yüzyıl her hafta birinci olurdu mesela.
  • Bölüm 2...

Öncelikle Aslıhan Gürbüz'ü (Halime Sultan) çok beğendim, meğerse tam aranan kanmış. Yeniçerilerin sahnelerini de beğendim, vakit ayırmaları fena olmamış. I. Ahmed karakterinin yaşına uygun rollendirilmesi gerekirdi, aşıyor bayağı kendini. Sonra Safiye Sultan neden bu kadar yakın padişaha, arasında su sızmıyor gibi iletişime geçmesi çok tuhaf, bunlara dikkat etmek gerekir.

Bir önceki Muhteşem Yüzyıl dizisinin ilk 3-4 bölümünü izlemiştim, sonra ne olduysa soğudum, neden soğudum derseniz, Hürrem Sultan karakteri benim hoşuma gitmedi, bir de bazı karakterleri pek sevmiyordum. Belki de nedeni bunlar değildi, neden izlemeye devam etmedim bilemiyorum. Sonra arada izlemek istediğimde Pargalı karakterini sevmediğim için (ben de böyle tuhaf şeyler var) bakmaya tenezzül bile etmedim. İlerleyen zamanlarda iki gün önce Survivor'dan çıkan tipler mi desen, Burak Özçivit diye vasat oyuncular mı desen, ne kadar sevmediğim karakter ve tip varsa dahil edilmesi mi desen, derken izlemedim. Son bölümlere doğru bu tipler azalmaya başladığı anda ben de ara ara youtube'dan açıp bakıyordum, özellikle Şehzade Mustafa'nın sahnelerini bayağı izledim. Demem o ki, bu seride böyle tipler yok, şükür ki en sevmediğim tipleri bir önceki seride düzmüşler, artık bu seride o yapmacıkları görmeyeceğiz, Hülya Avşar'a bile katlanırım o derece. Bu nedenle izliyorum diziyi.

Yalnız bir şeye aklım takıldı, bir kardeş tahta çıkıyor, diğerinin ölümüne fetva vermiyor, neticede birileri tarafından kullanılarak taht mücadelesi başlıyor, her şey tamam da bu kadar kolay mı? Tahta çıkan padişaha, bir şehzade yaşıyor diye suikast planlamak, teşebbüs etmek neden bu kadar kolay oluyor?

Çok detaylı bilmiyorum Osmanlı Devleti yönetimini, dolayısıyla merak ediyorum. Tahta çıkan birine suikast düzenlemeyi, ilaçla zehirlemeyi planlayanlar, olacaklardan korkmuyorlar mı? Bir kardeş tahta çıktı, diğeri çıkınca madem bunlar yaşanacak, neden çıkar çıkmaz kanunnameye göre diğeri katledilmiyor? Sonuçta iki kardeşin de yaşıyor olması birçok entrikaya, suikaste gebe. Tahta geçen katletmek istemeyebilir kardeşini, vicdanı el vermez, bunu hemen değerlendirip nemalanmak isteyenler sonucunu kestiremeyip nasıl bu kadar kolay hareket ediyorlar anlamıyorum.

Şimdi Ekber ve Erşet sistemi var, bu sistem hanedan arasında yaşça büyük ve akıl sahibi birinin tahta geçmesini öngörüyor. Kardeş katlini önlemek için alınan bu yasa da, bir takım kişiler tarafından kafes içindeki şehzadelerle irtibat kurularak tahtta olan padişaha suikast planlayarak tekrar aynı sonuca çıkmakta. Yani demek istediğim, madem suikast bu kadar kolay, peki neden kanunlar yazılarak bunların önüne geçiliyor?

Sorun kardeşin ya da hanedan üyelerinin tahta geçmesi için mücadele etmesi değil, padişaha suikast düzenleyecek kadar cesaretli olabilmelerini sağlayan sistem. Düşüne düşüne işin içinden çıkamadım. Nasıl bir mekanizma aklım almıyor? Böyle bir sistem ve yönetim mekanizmasında Osmanlı Devleti çok bile ayakta kalmış, gerçekten bravo yani.

• Aşk-ı Memnu Ortadoğu ve Balkanlarda yani bizim kültürümüze yakın yerlerde tutuldu. Farkındaysan Muhteşem Netflix'e satıldı.

Çıkardığımız sağlam yapımlara sahip çıkmazsak daha çok kıvranırız dizimiz yok diye.

Misal 46 diye Jekyll and Hyde uyarlaması dizi gelicek. Amirim oynayacak. 50 dakika planlanan devrim öncüsü dizi olacak.

Eminim ki yerden yere vurulacak ve yine herkesin herkese atladığı saçma diziler izleyeceğiz.

Acayip Hikayeler vardı bir ara.O da devrim gibiydi. Farklıydı.Ne oldu? Bitti.

Behzat vardı, rakı içiyor bira içiyor siyasete laf çakıyor diye bitti. İçen içer , sonuçta şeriat ülkesi değiliz.

İlk Muhteşem'de dekolte var diye şikayetler yağdı, dekoltenen rahatsız olan rahatsız bir toplum ortaya çıktı.

Reaksiyon yayınlandı. NBC dizisi gibi efekt vardı. Bitti. Çekemediler.

Aşk-ı Memnu'yu RTÜK'e şikayet ettiler sevişiyorlar diye. Başkasının ekranda sevişmesinin bir insana ne zararı olabilir ki?

Daha çok yazarım da neyse.... Bu arada mesaj sana özel değil hocam üstüne alınma, izleyiciye genel bir serzeniş. Yanlış anlaşılma olmasın.

• Güzel bir 2. Bölüm analizi.

http://www.ranini.tv/ozet/9767/muhtesem-yuzyil-kosem/muhtesem-yuzyil-kosem-nasil-delirdim

• quote:

Orijinalden alıntı: Zılatan

Aşk-ı Memnu Ortadoğu ve Balkanlarda yani bizim kültürümüze yakın yerlerde tutuldu. Farkındaysan Muhteşem Netflix'e satıldı.

Çıkardığımız sağlam yapımlara sahip çıkmazsak daha çok kıvranırız dizimiz yok diye.

Misal 46 diye Jekyll and Hyde uyarlaması dizi gelicek. Amirim oynayacak. 50 dakika planlanan devrim öncüsü dizi olacak.

Eminim ki yerden yere vurulacak ve yine herkesin herkese atladığı saçma diziler izleyeceğiz.

Acayip Hikayeler vardı bir ara.O da devrim gibiydi. Farklıydı.Ne oldu? Bitti.

Behzat vardı, rakı içiyor bira içiyor siyasete laf çakıyor diye bitti. İçen içer , sonuçta şeriat ülkesi değiliz.

İlk Muhteşem'de dekolte var diye şikayetler yağdı, dekoltenen rahatsız olan rahatsız bir toplum ortaya çıktı.

Reaksiyon yayınlandı. NBC dizisi gibi efekt vardı. Bitti. Çekemediler.

Aşk-ı Memnu'yu RTÜK'e şikayet ettiler sevişiyorlar diye. Başkasının ekranda sevişmesinin bir insana ne zararı olabilir ki?

Daha çok yazarım da neyse.... Bu arada mesaj sana özel değil hocam üstüne alınma, izleyiciye genel bir serzeniş. Yanlış anlaşılma olmasın.

Amerika ve avrupa insanı dram dizisi izlemez. Hele yabancı bir dramı hiç izlemez. Hele süresi 80 dakika olan bir dramı hiç hiç izlememez.
    Muhteşem yüzyılın yüksek bir bütçesi vardı. Tarihı bir filmdi.
    Bir diziye başlarken önce fragmanlara bakılır.Örneğin türkçe bilmeyen yabancı birisi bir dram dizisinin fragmanından pek bir şey anlamaz. İzleyesi gelmez. Ama muhteşem yüzyıl gibi bir dizinin fragmanını izleyince ilginç ve güzel gelir etkilenir. Buda önemli bir etken bence. Ayrıyaten muhteşem yüzyıl türkiyede o kadar da çok izlenmiyordu. Örneğin yaprak dökümü 20 civarlarında aşkı memnu 15-16 civarlarında reyting alırken muhteşem yüzyıl 9-10 civarında reyting alıyordu. Üstelik yaprak dökümünün rakibi Avrupa yakası aşkı memnunun rakibi ise kurtlar vadisiydi.

Benim en sevdiğim dizi aşkı memnu ve yaprak dökümü. İzleyecek bir şey bulamadığım da her seferinde açar aşkı memnu izlerim. Moralim bozukken açar yaprak dökümü izlerim. Hele yaprak dökümünün ilk 2 sezonü bir başkaydı

Ayrıyaten aşkı memnu ve yaprak dökümündeki oyunculuklar muhteşekkür yüzyıldan daha iyiydi bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chandler_Bing -- 20 Kasım 2015; 23:21:08 >

• 3. bölüm fragmanı çıkmış. Güzel bir bölüm olacak gibi. Bir de anastasia yı rahat bırakın ülen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mu5tafa -- 21 Kasım 2015; 12:08:07 >
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.