Şimdi Ara

Muhteşem Yüzyıl (2010) (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.963
Cevap
16
Favori
157.612
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim dikkatimi çeken olay hep Islam dini ve Kuran geçiyor ama pahdişah zina yapıyor nasıl iştir.
  • gayrımuslimle yapınca zina olmuyormuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GKMDGN -- 5 Ocak 2011; 21:49:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: özgür41

Benim dikkatimi çeken olay hep Islam dini ve Kuran geçiyor ama pahdişah zina yapıyor nasıl iştir.

Onlar balıklar için yem. Yemi yuttuktan sonra istediklerini izlettirirler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gogorock
    gayrımuslimle yapınca zina olmuyormuş

ne alaka öyle şeymi olur Allah'ın en büyük günahlardan biri zinadır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Darth Nihilus

quote:

Orijinalden alıntı: base

çabuk bitti sanki kaç dakka bu dizi

Dizi sürükleyici olunca kısa sürdü gibi oluyor. Bir saatten fazla sürdü sanırım.

Ayrıca reklamda çıkmadı sinema filmi gibi daha sürükleyici oldu
  • dizi başa mı sardı ne oldu anlamadım. Reklamdan sonra dizi baştan başlıyo.
  • Osmanlı Devletinin en başarılı padişahını; sırf insanlar izleyecek diye ,sanki padişahın koskoca imparatorlukta yapacak işi yokta sadece haremle karı-kızla uğraşıyomuş gibi göstermek hiç hoş olmamış.Dizi sürekli sarayda padişah-hatun şeklinde geçiyor.
    Keşke özel hayatını değilde başarılarını savaşlarını fikirlerini konu alan bir dizi yapılsaydı diyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: é r s é

dizi başa mı sardı ne oldu anlamadım. Reklamdan sonra dizi baştan başlıyo.

Tekrar başladı dizi
  • İlk bölüm için güzeldi. Hoşuma gitti, ama biraz daha açık hava-dış mekan çekimi olmalıydı. İlerleyen bölümlerde bir kaç av merasimi vs. görsek harika olur. Bu arada favori karakterim tabiki Valide Sultan
    Hemen olaya müdahale etti ve Mahi Devranı gönderdi.
    Bu arada ince bir detayı çok güzel işlemişler, Venedik elçisini diz sürüterek Sultanın huzuruna çıkardılar. Aferin yönetmen biraderlere o noktayı atlamamışlar. Tüm elçiler ve benzeri teşrifatçılar kafaları eğdirilip, diz çöktürülerek getirilirdi huzura.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ribonucleic Acid

quote:

Orijinalden alıntı: é r s é

dizi başa mı sardı ne oldu anlamadım. Reklamdan sonra dizi baştan başlıyo.

Tekrar başladı dizi

bitmiş yahu reklam girince direk kanal değiştirdiler meğersem bitmiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cro-X

quote:

Orijinalden alıntı: Darth Nihilus

quote:

Orijinalden alıntı: base

çabuk bitti sanki kaç dakka bu dizi

Dizi sürükleyici olunca kısa sürdü gibi oluyor. Bir saatten fazla sürdü sanırım.

Ayrıca reklamda çıkmadı sinema filmi gibi daha sürükleyici oldu

Evet, çok güzel oldu.
  • Bende çok beğendim diziyi hakkaten güzel olmuş... Ayrıca hiçte denildiği kadar açık sahne yoktu ben gayet memnun kaldım...Bu dizi tutar...
  • Arkadaşlar, sizde de cevaplanan mesajlar kısmında son konuda en son cevaplanan mesaja gitmeyi sağlayan ok şeklindeki kısayol silindimi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Can-KSK -- 5 Ocak 2011; 22:00:52 >
  • herşey bi yana o hürrem ne güzel kız arkadaş ya izlemeye doyamadım.

bi saray alırım kendime sonra cariyeler

mesela yani
  • Şu an tekrarı var arkadaşlar kaçıranlar varsa izleyebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deniz-KSK

Arkadaşlar, sizde de cevaplanan mesajlar kısmında son konuda en son cevaplanan mesaja gitmeyi sağlayan ok şeklindeki kısayol silindimi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Kerasuslu

Osmanlı Devletinin en başarılı padişahını; sırf insanlar izleyecek diye ,sanki padişahın koskoca imparatorlukta yapacak işi yokta sadece haremle karı-kızla uğraşıyomuş gibi göstermek hiç hoş olmamış.Dizi sürekli sarayda padişah-hatun şeklinde geçiyor.
    Keşke özel hayatını değilde başarılarını savaşlarını fikirlerini konu alan bir dizi yapılsaydı diyorum.

Farkındaysan dizi çok büyük bir yapım. Sultan Süleyman'ın tüm hayatını konu alıyor. İlk bölümde tahta çıkışı, tüm başarılarını ilk beş bölümde anlatmalarını bekliyordun herhalde? Diziyi izlediysen politik konulara da el veriyor ve ilk hedefini Rodos olarak belirliyor. İlerki bölümlerde Rodos olayı ele alınacaktır büyük ölçüde.

Ayrıca ben neden görmedim Kanuni'nin karıyla kızla uğraştığını? Adamın umrunda bile değildi bir kaç sahne dışında. Tamamen saray hayatı anlatılıyor, aksi bir durum görmedim ben. Hürrem Sultan'ın da Osmanlı tarihinde yeri büyük. Ayrıntısız anlatılması kötü olurdu.
  • HD izlemek için dizinin başını kaçırdım :) sonuçta yine izleyemedik hd :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aytax -- 5 Ocak 2011; 22:09:37 >
  • Dizi daha çok Sultan Süleymanın özel hayatı, haremi ve Hürrem ile ilgili geçecek anlaşılan... Dizide beğendiğim bir kaç şey var özellikle kostümler şahane, mekanlar şahane ve Efektler gayet güzel şu ana kadar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nike -- 5 Ocak 2011; 22:13:47 >
  • Survivor Merve...
    Hürrem de güzel ama henüz gözdeler arasında değil.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.