Şimdi Ara

Muhtemel power sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
379
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar imzamdaki sistemde zaman zaman fare kilitlenmeleri yaşıyorum.(belirgin bir durum yok bi ton usb aygıt takıp dvd oynatırken hiçbir şey olmazken sadece google talk açıkken de gidebiliyor) Farede sorun yok diğer usb farelerde de aynı sorunu yaşıyorum. dvd sürücüleri söküp yerine ide bir hardisk bağlamam gerekti geçen gün bu sefer de hoparlörler cızırdayıp farenin ışıkları azalıp geri gelmeye başladı. 460 watt bu sisteme yetmiyor mu yoksa güç kaynağında başka bir sorun mu var? yoksa nedir? cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

• 1 feel power supply dandık 460 what onun yerıne gercek 350 alsan daha ıyı ama alırsan 450 gercek al
    2- anakarrt uzerındekı jumperlerı 1-2 olarak ayarlıdır 5v şeklinde sen onları birde 2-3 seklınde ayarla 5v+ seklınde ondan yapabılıyor
  • cevabınız için teşekkürler ancak anakart üzerindeki tek jumper cmos jumperı 5v jumperı yok maalesef
  • arkadasım olur olmaz dıye yoktur cmos otarafta arama usb portların veya ps/2 portların arkasında anakartın kıktapcıgına dıkkatlı bak gorursun
  • quote:

Orjinalden alıntı: burstfire

merhaba arkadaşlar imzamdaki sistemde zaman zaman fare kilitlenmeleri yaşıyorum.(belirgin bir durum yok bi ton usb aygıt takıp dvd oynatırken hiçbir şey olmazken sadece google talk açıkken de gidebiliyor) Farede sorun yok diğer usb farelerde de aynı sorunu yaşıyorum. dvd sürücüleri söküp yerine ide bir hardisk bağlamam gerekti geçen gün bu sefer de hoparlörler cızırdayıp farenin ışıkları azalıp geri gelmeye başladı. 460 watt bu sisteme yetmiyor mu yoksa güç kaynağında başka bir sorun mu var? yoksa nedir? cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Selamlar,

RAM bellek olabilir. Benim de başıma geldi. RAM' lerin yerlerini değiştirdim, çözüldü.

Bir de USB denetleyicilerinde falan "Donanım Çakışması" var mı bir bakın. Varsa sürücü güncelleyin.

• fsp bluestorm 500 wat bunu tavsiye ederim.
  • ramleri değiştirdim olmadı konntrolcülerde sorun yok gibi gözüküyor. biraz araştırdım da feel in powerına iyi diyen yok. değiştireceğiz artık mecburen. Cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar.
  • 1- piyada bazı power S. değerleri gerçek değil
    standart dışı üretime sahip bunlar, üzerinde yazan değerler gerçek olmuyor. bu yüzden alacağının sistemin kasasının mutlaka serfitika kontrolüne bakın
    2- kasa olarak ZALMAN ı öneririm size oldukça iyi
  • bir de bugün farkettiğim bir şey var anakartın kitapçığında "for this model you must use a power supply that comes with a -5v pin supply" diye bir uyarı var nedir bu -5v pini, sorun bunla ilgili birşey olabilrmi?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.