Şimdi Ara

Muhabbet kuşu nezle mi astım mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
10.332
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler 6 gün önce Muhabbet kuşu aldım son 2-3 gündür öğle vakitleri ötüyor diğer vakitler gözleri kapalı sessiz sedasız uyuyuor bazen  Muhabbet kuşu nezle mi astım mı?
    hapşırıyor tıksırıyor arada hırıltı sesi gibi ses çıkartıyor ama gece uyurken hırıltı sesi filan çıkartmıyor burun deliklerine baktım bir burnu açık bir burnu kapalı gibi resimleride ekledim sizlerde bakabilirsiniz elimde deep fix soğuk algınlığı ve astım ilacı var onu kullansam faydası olur mu?

• yok mu anlayacak birisi?
  • burakgs94 kullanıcısına yanıt
    Resimlerden anlamak mümkün değil. Ama anlattığınıza göre hasta kuş. Rastgele ilaç kullanmayın. Derhal geç olmadan veterinere götürün veya danışın genel soğuk algınlığı, üst solunum yolu rahatsızlıkları için ilaç isteyin durumunu anlatıp. Ama acele edin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: supernova034

Resimlerden anlamak mümkün değil. Ama anlattığınıza göre hasta kuş. Rastgele ilaç kullanmayın. Derhal geç olmadan veterinere götürün veya danışın genel soğuk algınlığı, üst solunum yolu rahatsızlıkları için ilaç isteyin durumunu anlatıp. Ama acele edin.

İlk almış olduğum kuşda da üst solunum yolu enfeksiyonu vardı tavilin denilen ilaç kullanmıştım geçirmişti.Veterinere götüremem kuşlardan anlayan veteriner yok.Elimde soğuk algınlığı ilacı var deep fix'in onu kullansam faydası olmaz mı
    İlaç hakkında bilgim yok fazla. Hatta ilk defa duyuorum. Ne desem yalan olur. Kullanıcı yorumlarına bakın inceleyin detaylı, ne söylenmiş ona göre kullanın. Öyle kendi haline bırakmaktansa kullanmak daha iyidir.
  • Deep fix'i ekledim bakalım suyuna 1-2 gün deneyeceğim bakalım
    İyi gelir umarım, götürmeniz şart değil, sorabilirsinizde veterinere. Olmadı bir önceki kullandığınız ilacı alabilirsiniz kesmezse.
    Kardes üşütmüş olabilir cereyanda birakmis olabilir misin ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jandia

Kardes üşütmüş olabilir cereyanda birakmis olabilir misin ?

Sanmıyorum cereyanda kalacağını odanın içerisi çok sıcak olmasına rağmen kapıyı filan açmıyorum kuşa içerden hava akımı gelmesin diye sadece camı açıyorum o da tam açma sayılmaz yarım açılır pencere şeklinde açıyorum arada sırada o kadar
    Ya benim kuşumda sürekli hapşırıyodu hapşırmak mi denir bilmiyorum amaa gece inliyordu felan hatta üşütme demişlerdi bana çok hatta aşırı hassaslar diyebilrm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jandia -- 14 Temmuz 2016; 1:20:02 >
  • Aynen çok hassaslar gece bizimkide hırıltı çıkarmaya başladı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Üsuttu o buyuk ihtimal bir veterinere gotur

• Veterinerle uğraşma, kendi kendine geçer.

Bahsettiğiniz ilacı da damlatabilirsiniz, yardımcı olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GorunmezBKZ

Veterinerle uğraşma, kendi kendine geçer.

Kendi kendine geçeceğini pek sanmıyorum. Veterinere istesem de götüremem anlayan veteriner yok çünkü.Ceresinin teki kapalı nasıl açarım bilmiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: GorunmezBKZ

Veterinerle uğraşma, kendi kendine geçer.

Kendi kendine soğuk algınlığı düzelen bir kuş görmedim ben açıkçası, nasıl bu kadar emin konuşuyorsunuz hayret ediyorum. Kaldıki ilaçda 3 liralık dandik petshop ilacı, kullandınızmıki ? Yarın birgün kuşa birşey olduğunda vebaliağır olur. Soğuk algınlığı asla kendi kendine düzelmez. Burnu kapalı diyor siz düzelir kendi kendine diyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi supernova034 -- 14 Temmuz 2016; 15:03:14 >
  • supernova034 kullanıcısına yanıt
    15 yıldır muhabbet kuşu bakıyoruz. 6 yıldır ise üretimini yapıyorum. Şu ana kadar hiçbir kuşuma ilaç vermedim. Hiçbirinin de nezle/grip nedeniyle öldüğünü görmedim. Arkadaşın kuşu da fotoğrafta sağlıklı görünüyor. Eğer kuşum çok hasta görünüyorsa pazardan 50 kuruşluk limon alıp sıkarım suyuna veya 3 liralık dandik petshop ilacı veririm.

En ufak bir şeyde doktora/veterinere koşmaktan bıkmadınız. Paranız çoksa gidip bayılabilirsiniz.
  • Beyler az önce kafes temizliği yaparken kafesin altından kuş odaya kaçtı odada uçtu etti neyse kafesine aldım baktığımda kuşun tıkanık sol burnu açılmıştı ama hapşırıyor uçtuktan sonra burnunun açılmasını nasıl yorumlarsınız

• GorunmezBKZ kullanıcısına yanıt
    Siz devamedin aynı yolda, söylediklerinizin hiçbiri doğru değil, umarım dinlemezler sizi. Burnu tıkanmış hırıldama var diyor, siz en ufak birşey diyorsunuz. Demekki 3 liralık kıymeti var kuşun sizin gözünüzde. .Hiçbirşey demiyorum başka.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi supernova034 -- 14 Temmuz 2016; 20:35:16 >
  • GorunmezBKZ kullanıcısına yanıt
    15 yıldır bakıyor 6 yıldır da üretimini yapıyorsunuz ama kuşlara elli kuruşluk limon üç liralık dandik petshop ilacı veriyorsunuz, öyle mi? Her kuş üreticisi ya da bakıcısı kuşlara merhamet etmiyor demek ki. Demek ki kuşlar sizin gözünüzde dandik. Kuşa limon mu verilir? O dandik ilaçlar kuşunuzu öldürse ne yapacaksınız? Ayrıca her kuş aynı değildir sizinki nezleden ölmğyorsa başkasınınki ölebilir. Bir gün kuşum için alışverişe çıkmıştım, her şeyin en pahalısından aldım param gidiyor falan demedim. Oradaki adam bana hangi yemin ya da vitaminin daha iyi olduğunu ve ücretini söylüyordu ben de en iyisi hangisiyse onu alıyordum üç liralık dandik ilaçlar almıyorum. Onlar da canlı ve Allah isteseydi sizi kuş onü dandik gördüğünüz kuşları insan yaratırdı. Aynı muameleyi görmek ister miydiniz? Niye konuşuyorum ki, içinde bir gram hayvan sevgisi olmayıp o zavallı şirin hayvanları dandik gören insanlara ne kadar anlatsanız boş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lifeless1236 -- 18 Temmuz 2016; 12:52:44 >

Uçmak iyi gelmiştir belki. Sonuçta yukarılarda daha dazla oksijen oluyor. Büyük ihtimal nezle olmuştur kuşunuz, bir veterinere götürün ya da iyi bir ilaç (üç liralık DANDİK petshop ilacı olmayanlardan) alın. PetShop tan almakta sakınca yok ama iyisinden olmalı. Avisol Damlatma Süspansiyonu Vştamşn iyidir, siz vitamin deyince büyük ihtimal onu verirler eğer başka markaysa abisiyle vitamin var mı diye sorun en iyisi hangisiyse ondan alım, DANDİK bişey olmasın son kullanma tarihi geçmişse ya da yakınsa almayın bozuk cvitamin öldürüyo onları (tecrübem var). Hava akımına maruz kalmasın, onlar bizim kolayca atlattığımız hastalıkları kolayca atlatamazlar. Çok yormayın uçunca burnu açılıyorsa günde bir defa falan beş dakikalığına uçurum iyi gelir belki ama resimden iyi gözüküyordu kuş. İlacını günde bir iki defa değiştirin bir gündem fazla kalmasın ne kadar Vştamşn damlatacağınız kutunun üstünde yazar vitamin şişesinde kırık falan varsa kullanmayın bozuk olabilir. Onlar da grip oluyor ama kuşlarda astım hiç duymadım olabilir de tabii, astımsa süreklilik gösterir takip edin bir süre sonra geçerse nezle ya da grip olmuşturatlatmıştır. Gecmiş oldun. (Bu arada kuşunuz çok sevimli.)

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.