Şimdi Ara

Muayenesiz Çevrilmek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
3.358
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Burdaki tecrübeli arkadaslarin yardimina ihtiyacim var: durum su ki bundan 2-3 hafta once aracin muayenesi bitmis sekilde cevrildim. 1 hafta sonra araci muayeneye goturdum ama bi yerinde problem oldugu icin arac muayeneden kaldi ve 1 ay icinde tekrar getirin diye yazi verdiler bana. Aracin sorunlu kismini yaptirdim ama is guc derken bu hafta araci muayeneye götüremedim. Bugun de arac bana lazim birtakim isler icin;

Sorum su ki arac cevrilse su halde aracim baglanir mi veya ceza yer miyim? Muayeneden verdikleri 1 ay icinde getirin yazisinin henuz 2 haftasi gecti ve haftaya goturmeyi dusunuyorum araci muayeneye. Ama bugun cok lazim olsugu icin muayenesiz kullanmam gerekecek.

Tesekkurler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• sıkıntı çıkacağını zannetmiyorum,memur beye durumu anlatırsın.Ayrıca bir defaya mahsus muayenesiz yakalanma hakkın var.Yürürlüğe girdi mi bilmiyorum.
  • Tam emin olmamakla birlikte daha önceden ceza yiyip muayeneye yönlendirildiğiniz için tüv türkten verilen kağıdı gösterdiğiniz de problem olmaz hatta yediğiniz cezayı da gösterin.
  • Belki ekstra cezası olabilir mevzuata bakmak lazım, araç bağlama gibi sıkıntı olacağını hiç sanmıyorum
  • Polisin keyfine kalmis bence

• 2.nci çevirmede bağlıyolar.

• Herhangi bir şey olmaz. TüvTürk'ten aldığınız muayene tekrarı kağıdını yanınızda taşıyın. Olası bir çevirmede gösterip kağıtta yazan tarihe kadar sürenizin olduğunu ispatlayabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Burhan

Herhangi bir şey olmaz. TüvTürk'ten aldığınız muayene tekrarı kağıdını yanınızda taşıyın. Olası bir çevirmede gösterip kağıtta yazan tarihe kadar sürenizin olduğunu ispatlayabilirsiniz.

yanlış bilgi veriyorsunuz. ağır kusurlu araçlar için artık sarı etikette trafikte kullanılamaz yazıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: M_aTRa_X

quote:

Orijinalden alıntı: Burhan

Herhangi bir şey olmaz. TüvTürk'ten aldığınız muayene tekrarı kağıdını yanınızda taşıyın. Olası bir çevirmede gösterip kağıtta yazan tarihe kadar sürenizin olduğunu ispatlayabilirsiniz.

yanlış bilgi veriyorsunuz. ağır kusurlu araçlar için artık sarı etikette trafikte kullanılamaz yazıyor.

Kusura bakmayın, mesajınızı yeni gördüm. TüvTürk soru cevap bölümünden:

quote:

Ağır kusurlu araçla trafiğe çikabilir miyim?
    Ağır Kusur: Aracın muayenesi sonucunda tamirine ihtiyaç duyulacak derecede eksiklikler tespit edilmesi halidir.

Mevcut muayene raporu, muayene tekrarı için verilen 1 aylık süre dahilinde, muayene süresinin geçirilmesi konusunda cezai işlem halinde trafik zabıtalarına (trafik polisi veya jandarma) ibraz edilebilir. Muayene raporu, muayene süresinin geçirilmesi dışındaki cezai durumlar için geçerli olmayacaktır.

Yani kanunda aracın trafiğe çıkamayacağının belirtildiği doğrudur. Ancak şu ana kadar bu şekilde kesilen bir ceza yok. Trafik görevlileri bu konuda kolaylık sağlamaktadır.

• muayenesiz yakalandım yanımda ailem vardı , ceza düzenleyip bıraktılar .
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.