Şimdi Ara

Muayeneden geçemedim yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
2.054
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, 2000 model zafira var . Aracın altında stepne yerinde simit tüp var. Muayenede tüp ile egzoz birbirine çok yakın, araya saç yaptırmalıyım isim dediler muayeneden kaldık. Hiç yaptıran var mı

• Lpg tüpü dışarda mı duruyor ? Yani aracın dışında ?
  • Evet aracın altında.muhafaza içinde
  • tüp açıktaysa zaten kolaylıkla paslanıp zarar görücektir tehlikeliymiş altını vurmamaya ozen gosteerın o zaman bencede sac yaptırın derim
  • Hocam zaten tank demir muhafaza içi nde . Bunların dediği egzoz ile tank arasına sıcaktan dolayı saç yaptırın diyor. Daha önceki muayenede bu şekilde geçmişti. Şimdi ne değişti anlamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: edgar davids

Hocam zaten tank demir muhafaza içi nde . Bunların dediği egzoz ile tank arasına sıcaktan dolayı saç yaptırın diyor. Daha önceki muayenede bu şekilde geçmişti. Şimdi ne değişti anlamadım

valla hocam o konuda haklısınız. bi önceki muayenede göze gelmeyen cam rüzgarlıkları bu muayene de hafif kusurlu olarak geçti. bende rotilden kaldım. farlara ilk muayene de hafif kusur verdiler. tekrar muayenesinde farlara ayar yaptırmamış olmama rağmen kusursuz bir şekilde geçti..
  • Çok maliyetli değildir 50-60 cm uzunlukta 15 cm genişlikte bir saç araya kaynak ettirin sorun kalmaz
  • Teşekkürler
  • çok tehlikeli lpgli araba hayatta almam ben
  • tamam ısı kalkanı yaptıracaksın. geçmez tabiki bu şekil kendinimi öldüreceksin dostum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: upliftingsky

çok tehlikeli lpgli araba hayatta almam ben

öbür taraf için ne dersin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Teterboro

quote:

Hocam zaten tank demir muhafaza içi nde . Bunların dediği egzoz ile tank arasına sıcaktan dolayı saç yaptırın diyor. Daha önceki muayenede bu şekilde geçmişti. Şimdi ne değişti anlamadım

valla hocam o konuda haklısınız. bi önceki muayenede göze gelmeyen cam rüzgarlıkları bu muayene de hafif kusurlu olarak geçti. bende rotilden kaldım. farlara ilk muayene de hafif kusur verdiler. tekrar muayenesinde farlara ayar yaptırmamış olmama rağmen kusursuz bir şekilde geçti..

İlk muayene de hafif kusurlu geçilen maddeler, muayene tekrarın da bakılmaz. Yani ilk muayene de hafif kusurlu farlara, muayene tekrarın da tekrar bakılmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: upliftingsky

çok tehlikeli lpgli araba hayatta almam ben

Aman sakın LPG li araç alma çok tehlikeli, LPG li araç sahipleri "gerizekalı" ve "cahil" oldukları için biniyorlar zaten bu araçlara.
  • Muayene olayı biraz da teknisyenin o anki ruh hali veya insaflı, insafsız olması ile ilgili. İlk muayenede geçmiş. 2. muayenede de geçer diye bir şey yok. Aracımı muayene istasyonuna götürdüm. Muayeneden çıktı. Arabanın yanına gittim. İlk yardım çantan ve yangın söndürücün var, değil mi diye sordu. Evet. var. Açayım bagajı görün dedim. gerek yok. Size güveniyorum dedi teknisyen.

Böylesi de var. Çok sıkı denetleyeni de var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tefennili

quote:

quote:

İlk muayene de hafif kusurlu geçilen maddeler, muayene tekrarın da bakılmaz. Yani ilk muayene de hafif kusurlu farlara, muayene tekrarın da tekrar bakılmaz.

baktılar hocam. hatta elimde eğer inanmıyorsanız kağıtlar da var. yükleyebilirim resimleri.. edit : resimleri yüklüyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SISU -- 16 Ocak 2017; 11:39:15 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tefennili

quote:

quote:

baktılar hocam. hatta elimde eğer inanmıyorsanız kağıtlar da var. yükleyebilirim resimleri..

Estağfurullah kardeşim sana inanmadığımdan değil. Yalnız, hafif kusurlu da olsa geçen geçmiştir. Bir daha bakmaları işgüzarlıktan başka bir şey değil.

• Aynı gün gidilirse bakmıyorlar diye biliyorum. İlk muayene ile tekrar muayenesi arasında 21 gün geçmiş. Belki bu sebepten bakmışlardır.
  • İsıyı engellemesi için gaz boruları ile egzoz borusu arasına 30*15 bir saç vidaladilar. 6 sında tekrar var inşallah geceriz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

İsıyı engellemesi için gaz boruları ile egzoz borusu arasına 30*15 bir saç vidaladilar. 6 sında tekrar var inşallah geceriz

Hocam, zamanını çok geçirmeden danışın. Paranız yanmasın. 10 CM olayı egzoz için de geçerli, dolum ağzı da en az 10 cm uzakta olacak. çift egzozlu araçlar da hep oradan kaldı bu sene.

arada bariyer olmasına rağmen 10 cm diye tutturmazlar umarım. Mevzuat inceleyin, ona göre yaptırın.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.