Şimdi Ara

MSI PRO B650M-A WIFI AM5 DDR5 Wifi 6E anakart 5000₺

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.419
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

amazon
    MSI PRO B650M-A WIFI AM5 DDR5 6400MHZ(OC) HDMI DP M.2 USB3.2 2.5G LAN WIFI 6E mATX
    https://www.amazon.com.tr/gp/product/B0BDS8TC1G/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&th=1

• Youtube kanalı reklamı yapmak için yazmışsın belli ama yeni bios sürümü flashlanırken eski biosun tamamen üstüne yazılır o yüzden biosu sırayla güncellemenin HİÇBİR faydası yok. Bizzat MSI böyle diyor, arayıp bulabilisin açıklamalarını. En son stabil sürümü güncelleyip geçebilirsiniz. Tam tersine 10 tane bios sürümünü güncelleyecem derken sistemi daha çok riske atıyorsunuz, ups ya da dualbios falan yoksa elektrik kesintisine denk gelme riski artıyor. Reklamı anladım bari doğru bilgi verin, ingilizce birkaç keyword ile googlelasanız binlerce sonuç çıkıyor hepsi hemfikir, zaten MSI'in kendi açıklaması fazlasıyla yeterli.

1)Forum hesabınız youtube kanalı reklamından ibaret, tek bir mesajdan yola çıkarak yapmadım o yorumu.

2)Yorumumu okusanız MSI özelinde konuştuğumu göreceksiniz. Asus ve gigabyte kartlarda bahsettiğiniz gibi nadir özel durumlar olduğunun farkındayım, ama bildiğim kadarıyla MSI anakartlarda bu durum şimdiye kadar hiç olmadı. Bahsettiğim açıklamayı yapan MSI, diğer anakartlar hakkında hiçbir şey demedim, msi anakart başlığındayız zaten.

3)Örnek olarak kopyala yapıştırdığınız durum ÖNCEKİ bios sürümlerine dönerken etkili bir durum yani benim dediğimi çürütmüyor, alakasız. Kendinizi haklı çıkarmak için bulduğunuz rastgele bir örnek.

4)Siz ilk mesajınızda sanki her anakart, özellikle altına yorum yaptığınız msi anakartlarda bu ihtiyaç var gibi bir imaj oluşturuyorsunuz, tabi ki TÜM anakartları konuşuyo olsak buna ihtiyaç duyulan özel durumlar olabilir, ama vakaların %99unda lazım olmayacak durumu genelgeçer kural gibi anlatmak daha sakıncalı. Bu başlığı okuyan adam bu anakartı alırsam nasıl bios güncelleyeyim ona odaklanacak, başka marka anakart alıp bios güncelleyip geri dönersem ne olacak alakasız ve bios güncelleyen 100 kişiden 1 tanesini belki etkileyecek. Aksine bahsettiğim gibi UPS ya da dualbios olmayan durumlarda sizinki 99 kişiyi etkileyebilir, boş bir tavsiye.

Binlerce insana yardımcı olmak yorum yazmak için bir kriter değil, boş boş yorum dediğiniz içi dolu bi yorum, doğru bilgiyle eleştiriyorum sizi kapak olacak bir durum yok. 400 aboneli dandik bir kanal sizi uzman yapmıyor, ama tesadüfen benim mesleğim yazılımcılık, her ne kadar anakart firmwareleri ile ilgim olmasa da başka donanımlara firmware çıkardığım da oldu. Bilgim olan bir alan olduğu için ve hobi olarak da takip ettiğim bir konu olduğu için yorum yapmak istedim, atar yapmaya gerek yok.

@melihcskn hocam sizin attığınız link de msi değil, yukarıdaki mesaj onun için de geçerli 1 mesaj daha yazıp sıcak fırsatlar başlığını meşgul etmek istemedim. Üslubum konusunda haklısınız, dikkat edeceğim. İyi forumlar.

(Herkes diyeceğini dedi sanırım, daha fazla uzatıp konuyu işgal etmeyelim, dediğime katılmıyorsanız kendi kendinize salağın teki diyin geçin, ben de yardımcı olmaya çalıştım kendimce)

• alır almaz mutlaka bios güncelleyin biosu eskiyken çöp bir anakarttı çok sıkıntılar yaşadım görüntü vermiyordu sürekli ram cpu gpu kafasına göre ışıkları yakıyordu son biosala toparladı

• rocky_balbao kullanıcısına yanıt

biosu direk güncelleme biosu sırayla güncelle güncellerken de yazılanlara dikkat et biosu güncellerken dikkat etmen gereken şeyler var bunu da sana çok az insan bilen insan söyler sorun olursa sorabilirsin bu da benim youtube kanalım (7) Web Klasör - YouTube

• geçen gün gigabyte b650m gaing x ax wifi aldım hepsiburada indirimi ile 5600 e onu da değerlendirebilirsiniz. her yeri heatsink dolu güzel bir anakart ideal dengeli am5 platformu için hem ısınma hem performans değerleri iyi testlerde

• UltrAslan_06 kullanıcısına yanıt

Youtube kanalı reklamı yapmak için yazmışsın belli ama yeni bios sürümü flashlanırken eski biosun tamamen üstüne yazılır o yüzden biosu sırayla güncellemenin HİÇBİR faydası yok. Bizzat MSI böyle diyor, arayıp bulabilisin açıklamalarını. En son stabil sürümü güncelleyip geçebilirsiniz. Tam tersine 10 tane bios sürümünü güncelleyecem derken sistemi daha çok riske atıyorsunuz, ups ya da dualbios falan yoksa elektrik kesintisine denk gelme riski artıyor. Reklamı anladım bari doğru bilgi verin, ingilizce birkaç keyword ile googlelasanız binlerce sonuç çıkıyor hepsi hemfikir, zaten MSI'in kendi açıklaması fazlasıyla yeterli.

• meliodastablet kullanıcısına yanıt

Sen kimsin ? benim gibi binlerce insana yardımcı mı ? oldun.Ben kanalım reklamını yapmıyorum.Para bende 2. planda gelir ilk önce insanlara yardımcı olmak Asıl bilgisiz olsan sensin insanlara hep yanlış bilgi verdiniz boş boş yorum yazmışsın önce öğren sonra gel beni eleştir bu da sana kapak olsun ROG STRIX B660-G GAMING WIFI | Anakartlar | ROG Türkiye (asus.com) bu linke tıkla açıklamayı oku okumadan bios güncelliyonuz sonra sorun yaşıyonuz bizde insanlara yardımcı olalım diye elimizden geleni yapıyoruz nankör olmayın.Ondan sonra forumlarda ağlıyorsunuz pc bozuldu ramde sorun var anakartta sorun var vs diye

Recommended for vital update to mitigate the potential security vulnerabilities

2.Update the Intel ME to version 16.1.27.2176V2

3.Improve system stability

Updating this BIOS will simultaneously update the corresponding Intel ME to version16.1.27.2176V2. Please note after you update this BIOS, the ME version remains the updated one even if you roll back to an older BIOS later.

Before running the USB BIOS Flashback tool, please rename the BIOS file (SB660G.CAP) using BIOSRenamer."

NOT: Biz insanlara bu yönde uyarıyoruz ki sorun yaşamasın diye diğer anakart firmalarında bu yazıyı okuyarak güncelleme yapılsın diyoruz her anakartta sırayla olacak diye bir kayide yok üretici firma ne nasıl diyorsa ona göre yapılması şart ben arkadaş sorun yaşamasın diye bunu yazdım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UltrAslan_06 -- 23 Ekim 2023; 13:54:13 >

• tartışmaya gerek yok msi direk yükleyin diyordur çünkü daha yüksek kapasiteli bios kullanıyordur veya başka nedeni vardır

• ben de genelde anakartlarda gigabyte tercih ederim hiç sırayla yüklemedim BIOS. böyle bir şey olduğunu yeni duydum. Genelde de küçük yazıları okurum BIOS falan güncellerken.

Bu kadar üstten ve kesin konuşmanın bir anlamı yok, çok yaygın olmasa da bazen gerekli oluyor. Örnek olarak
    http://www.gigabyte.com.tr/products/page/mb/b450m_s2h/support#support-dl
    Mesela F40 yüklemek için F32'ye güncellemiş olduğunuzdan emin olun diyor, ki F40 sonrası 2 versiyonda kırmızı ile F40 öncesindeyseniz önce F40 yükleme detaylarına bakın diye uyarıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1)Forum hesabınız youtube kanalı reklamından ibaret, tek bir mesajdan yola çıkarak yapmadım o yorumu.

2)Yorumumu okusanız MSI özelinde konuştuğumu göreceksiniz. Asus ve gigabyte kartlarda bahsettiğiniz gibi nadir özel durumlar olduğunun farkındayım, ama bildiğim kadarıyla MSI anakartlarda bu durum şimdiye kadar hiç olmadı. Bahsettiğim açıklamayı yapan MSI, diğer anakartlar hakkında hiçbir şey demedim, msi anakart başlığındayız zaten.

3)Örnek olarak kopyala yapıştırdığınız durum ÖNCEKİ bios sürümlerine dönerken etkili bir durum yani benim dediğimi çürütmüyor, alakasız. Kendinizi haklı çıkarmak için bulduğunuz rastgele bir örnek.

4)Siz ilk mesajınızda sanki her anakart, özellikle altına yorum yaptığınız msi anakartlarda bu ihtiyaç var gibi bir imaj oluşturuyorsunuz, tabi ki TÜM anakartları konuşuyo olsak buna ihtiyaç duyulan özel durumlar olabilir, ama vakaların %99unda lazım olmayacak durumu genelgeçer kural gibi anlatmak daha sakıncalı. Bu başlığı okuyan adam bu anakartı alırsam nasıl bios güncelleyeyim ona odaklanacak, başka marka anakart alıp bios güncelleyip geri dönersem ne olacak alakasız ve bios güncelleyen 100 kişiden 1 tanesini belki etkileyecek. Aksine bahsettiğim gibi UPS ya da dualbios olmayan durumlarda sizinki 99 kişiyi etkileyebilir, boş bir tavsiye.

Binlerce insana yardımcı olmak yorum yazmak için bir kriter değil, boş boş yorum dediğiniz içi dolu bi yorum, doğru bilgiyle eleştiriyorum sizi kapak olacak bir durum yok. 400 aboneli dandik bir kanal sizi uzman yapmıyor, ama tesadüfen benim mesleğim yazılımcılık, her ne kadar anakart firmwareleri ile ilgim olmasa da başka donanımlara firmware çıkardığım da oldu. Bilgim olan bir alan olduğu için ve hobi olarak da takip ettiğim bir konu olduğu için yorum yapmak istedim, atar yapmaya gerek yok.

@melihcskn hocam sizin attığınız link de msi değil, yukarıdaki mesaj onun için de geçerli 1 mesaj daha yazıp sıcak fırsatlar başlığını meşgul etmek istemedim. Üslubum konusunda haklısınız, dikkat edeceğim. İyi forumlar.

(Herkes diyeceğini dedi sanırım, daha fazla uzatıp konuyu işgal etmeyelim, dediğime katılmıyorsanız kendi kendinize salağın teki diyin geçin, ben de yardımcı olmaya çalıştım kendimce)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meliodastablet -- 23 Ekim 2023; 16:49:32 >

Sana cevap vermeyeceğim seni kendimle eşit tutmuyorum çoluk çocuğa insanları yanlış yönlendirenlere hiçbir bilgisi olmayıp yorum yazanlara kıskananlara fitneci ve fesatçılara verecek cevabım yok ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UltrAslan_06 -- 23 Ekim 2023; 18:59:2 >
  • UltrAslan_06 kullanıcısına yanıt

sanki cevap gibi olmuş :)

• Forum iyice ayağa düşmüş:

MSI anakarta, asus ve gigabyte'dan yönerge gösterip kendilerini haklı sanıp bir de caka satanlar türemiş.

• lost kullanıcısına yanıt

hardwareunboxed ın amd b serisi anakart videosu var açıp bir bakalım oraya

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.