Şimdi Ara

Msi P67A GD65 internet bağlantı sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
766
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Forumda bir çok kullanıcı görüşünü okuyarak bugün Msi P67A GD65 anakart yanında i5 2600k ve GSkill 1600mhz ddr3 cl6 ram leri aldım. tüm kurulumlarını yapmama rağmen internet bağlantısı bir türlü gelmiyor. değişik kablolar denedim ama sonuc değişmedi. Dns ayarlarıyla oynamakta bir işe yaramadı. Sizce sorun anakarttan mı kaynaklanıyor, yoksa yazılımsal bir hata mı? yardımcı olabilirseniz sevinirim şimdiden teşekkür ederim...

• tüm driverlarını yüklediniz mi lan bağdaştırıcı driverı anakart ile verilen cd de vardır
  • evt tüm driverları yükledim hatta diğer bilgisayardan msi in sitesine girip güncel driverlarınıda kurdum ama sonuc hala aynı...
  • ağ ve paylaşım merkezinde sorun gözüküyor mu yani internet var mı gözüküyor yoksa çarpı işareti mi var ayrıca aygıt yöneticisinden ağ bağdaştırıcı etkin mi bi bakın
  • quote:

Orijinalden alıntı: ezimuse

ağ ve paylaşım merkezinde sorun gözüküyor mu yani internet var mı gözüküyor yoksa çarpı işareti mi var ayrıca aygıt yöneticisinden ağ bağdaştırıcı etkin mi bi bakın

evt ağ paylaşım merkezinde sorun var çünkü internette çarpı işareti var. aygıt yöneticisinde ise aygıt etkin ancak çalışmıyor.
  • carpı ısaretı varsa kablo baglı deıl yada kablosuz gırıosan baglantın yok demektır.kabloyla gırıosan eger aynı kabloyu dıer pcnde dene calısırsa yenı aldıgın anakartında sorun vardır harıcı ethernet kartın varsa o pc ye tak olede denıyebılırsın drıverlarını kurup
  • quote:

Orijinalden alıntı: cihan100

carpı ısaretı varsa kablo baglı deıl yada kablosuz gırıosan baglantın yok demektır.kabloyla gırıosan eger aynı kabloyu dıer pcnde dene calısırsa yenı aldıgın anakartında sorun vardır harıcı ethernet kartın varsa o pc ye tak olede denıyebılırsın drıverlarını kurup

farklı kablolarla da denedim ama sonuc değişmedi. anakartta ki lan ışığı yanıyor ama bağlantı yok. ayrıca modeme bağlanıp arayüze erişebiliyrm fakat internete girmiyor.
  • öncelikle bi bios güncellemesi yapın sorun devam ederse eniden temiz bi kurulum yapın mümkünse farklı dvd fln kullanın yinede sorun çözülmezse anakartı garantiye gönderebilirsiniz
  • modem arayuzune erısebılıosan anakartın ve kablolarında sorun yok ısletım sıstemın nedır
  • quote:

Orijinalden alıntı: ezimuse

öncelikle bi bios güncellemesi yapın sorun devam ederse eniden temiz bi kurulum yapın mümkünse farklı dvd fln kullanın yinede sorun çözülmezse anakartı garantiye gönderebilirsiniz

bios güncellemesi yapmıştım ancak forumda yazılanları okuduktan sonra tekrar eski versiyona geri döndüm bunun nedeni ise yeni versiyonun işlemciye daha fazla voltaj vermesiydi ama ne varki bu durum da çözmemişti sorunu. sizce başka bir yolu yokmudur format atmanın haricinde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cihan100

modem arayuzune erısebılıosan anakartın ve kablolarında sorun yok ısletım sıstemın nedır

dostum ilgine çok teşekkür ederim... win7 x64 vardı. @ezimuse arkadaşın dediği gibi formatladım makinayı düzeldi şimdi.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.