Şimdi Ara

Msi gtx970 gaming Ekran yumusatma ile ilgili

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
632
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Oncelikle iyi forumlar , msi gtx970 ekran kartim var 4binlik bir sistem topladim lakin oyunlarda kenar goruntuleri kare kare seklinde gozukuyor kucuk kucuk kareler bunu puruzsuz goruntuye ceviremedim bilgisi olan varsa yardimci olursa sevinirim .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• srhtcelik kullanıcısına yanıt
    tam sistemi yazın
  • msi gtx970 gaming 4 gb 512bit
    amd fx6300 3.5 ghz
    8gb ram 1600 9cl
    120ssd
    500hdd
    işlemci dar boğaz yapıyordur
  • quote:

Orijinalden alıntı: patren

işlemci dar boğaz yapıyordur

Yapma arkadaş yahu, bu nasıl bir cevap, yani soruna karşılık verilen bu cevabı okuyan e.kartı bölümü sakinleri kör olur mazaAllah.

quote:

Orijinalden alıntı: srhtcelik

Oncelikle iyi forumlar , msi gtx970 ekran kartim var 4binlik bir sistem topladim lakin oyunlarda kenar goruntuleri kare kare seklinde gozukuyor kucuk kucuk kareler bunu puruzsuz goruntuye ceviremedim bilgisi olan varsa yardimci olursa sevinirim .

4binlik sisteme o kartı ile kullanmak için aldığın işlemci, tabiki herkesin sana söyleyeceği gibi yanlış bir seçim ama o ayrı mevzu.
    Oyunlarda nasıl bir karelenmeden bahsediyosun resimlersen, sorunun daha iyi anlaşılabilir ancak tahminen anti aliasing açarak giderebileceğin birşeyden bahsettiğin anlaşılıyor, bu ayarlar neredeyse bütün oyunlarda mevcuttur, oyunların video / grafik ayarlar kısmında, msaa,smaa,txaa gibi (oyuna göre bunun + olrk hboa sı var zartı-zurtu var) gibi detayları kullanarak kenar yumuşatma uygulayabiliyosun, genelde o ayarın olduğu kısımda oyunlar en düşük seviye olan fxaa aktif şekilde açılır, sen o fxaa kısmını (oyunda daha üzeri seçenekler mevcutsa) değiştirdiğinde, az önce bahsettiğim daha gelişmiş aa seçeneklerini görebilir - aktif edebilirsin, bazı oyunlarda ise fxaa kısmından değilde ayrıca seçilebilirler, misal gtaV te, fxaa nın hemen altındaki kısımda extra aa seçeneği olarak, yani ayrıca bir ayar olarak mevcut olabilir v.s.
    Yinede dediğim gibi, oyun içinden bir resim alıp, buraya hızlıresim gibi sitelerden filan linkleyebilirsen, neden bahsettiğin daha net anlaşılır

• Dostum tesekkur ederim verdigin bilgilere islemci darbigaz yapiyo dediler 4.5e cektim 😊 sonuc ayni lakin senin soylediklerini biraz arastirma sonucu buldum ve nsf rivals de denemek istedim nvdia denetim masasindan yaptigim tum yumusatmalara ragmen ayni degismedi fxaa acik sadece baska yumusatici bulamadim uzaktaki agaclar yerdeki otlar pixeller net olarak gelmiyor arabanin arka tamponundaki ovallik net degilde kucuk pixeller meydana geliyor sadede bendemi olan seyler bunlar ?

Sürücü sorunu yaşıyorsundur, misal 0 dan bir sistem toplamadıysan (windowsu bu kartla yeni kurmadıysan) eski kartına ait sürücü kalıntıları veya oyununların eski kart ile grafik yapılandırılması durumunda grafik bozulmaları yaşanabilir, belkide kart bozuk olabilir, bunun için resimlemen daha net cevaplar verilmesine yardımcı olabilir.
  • Konu ile ilgili aciklama aksama eve gecince pc den yapicam.eger sorun ayniysa bende bol bol ornek,teori,denenen yontem var.benim kartta evga ssc acx 2.0 gtx 970.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrebdt -- 22 Aralık 2015; 18:14:46 >
  • http://forum.donanimhaber.com/m_108767865/f_//tm.htm#109725061

Bu benim daha önce açmış olduğum konu.sende buraya taşı konunu buradan konuşalım.Konuya bak istersen daha sonra ister benim konuda ister pm den mesajlaşırız.Pm atarsan daha yararlı olabilir.
  • http://i.hizliresim.com/QWVm0j.png

Buyrun aynı sorun bir başka arkadaştada varmış bundan bahsediyorum
  • quote:

http://i.hizliresim.com/QWVm0j.png

Buyrun aynı sorun bir başka arkadaştada varmış bundan bahsediyorum

Anti alisingi fulle

• Sende boyle pixeller gozukmuyormu

• quote:

Sende boyle pixeller gozukmuyormu

Bende msi gtx 970 ve aa yi msaa x8 yapinca pixeller belli olmuyor

• Msaa degisikligini nasil yaptigini anlatirmisin oyunda ayari yok

• quote:

Msaa degisikligini nasil yaptigini anlatirmisin oyunda ayari yok

Gta 5 te fxaa gibi aa yi ayarladigin yerdeki ayari degistireceksin ama fps azalmasina sebebiyet verebilir

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.