Şimdi Ara

Msi gtx 970 league of legends

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
1.214
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba sistemimi ve merak ettiğim şeyi yazayım

fx6300 3.5 ghz işlemci
    8 gb ram 1600 9cl
    msi gtx 970 ekran kartı
    120 ssd
    500hdd

bu sistem ile league of legends de 200 fps alıyorum 150 arası full hd de ama videolarda izledim millet 400 600 fps alıyordu nasıl fps yükselte bilirim bu ekran kartı ile ?

• srhtcelik kullanıcısına yanıt
    işlemci sınırına takılıyor olabilirsiniz. İşlemcinize overclock yaparak daha yüksek fps alabilirsiniz.
    Oyini 60 a sabitleyin bosu bosuna sistemi yuk altina sokuyorsunuz, bosuna isiniyor, bosuna fazladan elektrik harciyor...

Islemciden dolayi daha yukari cikamiyir, ama gerek de yok ki :) MOBA bu sonucta fps olsa bile belli bi kareden sonraya(60yeterli bence MP icin)gerek yok...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • teşekkürler verdiğiniz bilgiler için
  • Ranklarda yuksek bir yerdeysen plat diamond ustu 60 a sabitleme delay yapiyor gg olursun denedim gordum islemcin ekran kartina gore 2 3 tik dusuk de bu fps sana yeter de artar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İlk başladığın ekranda 350 civarında alırsın oyun esnasında 180-300 arası alırsın genelde. 600 falan yalan. 60'a sabitlemeyi kesinlikle önermiyorum neredeyse her oyuna input lag yapıyor delay varmış gibi oynarsınız. Hiç bir oyunda açmıyorum v-syc'i.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lamb0fGod

İlk başladığın ekranda 350 civarında alırsın oyun esnasında 180-300 arası alırsın genelde. 600 falan yalan. 60'a sabitlemeyi kesinlikle önermiyorum neredeyse her oyuna input lag yapıyor delay varmış gibi oynarsınız. Hiç bir oyunda açmıyorum v-syc'i.

+1
    Ekranda yırtılmalara rağmen hiç bir zaman v-sync kullanmam. Dediğin gibi oyunun akıcılığından eser kalmıyor.
  • V-sync kapali bendede 23" monitorde lol oynamaya calisiyorum ekran buyudukce performansim dustu player olarak umarim alisirim bu duruma ayrica yorumlariniz icin tesekkur ederim

• Lol'de 60'ta alsaniz 500'de alsaniz gorunus ayni olur hocam akicilikta bir fark olmaz monitor 60hz ise o yuzden takmayin kafaniza

• Lamb0fGod kullanıcısına yanıt
    60 sabitlemek tam tersine oyun icinde yuksek fpsden dolayi olan yirtilmalari engeller daha oturmus bi goruntu alinir

• quote:

Orijinalden alıntı: pervanee

60 sabitlemek tam tersine oyun icinde yuksek fpsden dolayi olan yirtilmalari engeller daha oturmus bi goruntu alinir

Yaklasik 20 adet oyunun net olarak 15-16 tanesinde vsync acip 60'a kilitledigim zaman akiciligin kayboldugunu gozlemledim. Lol'de bunlardan birisi. Henuz herhangi bir yirtilma ya da grafiklerde bir hataya rastlamadim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lamb0fGod -- 22 Mart 2015; 16:48:20 >
  • yırtılma monitör kaç hz ise fps nin hz ile çakıştığı anlarda olur. mesela 120hz monitörde 110-130 arası fps alıyorsanız sürekli yırtılmalar görürsünüz. Ama 120nin altına hiç düşmezse yırtılma olmaz
  • Son yamadan sonra Fps lerde düşüş oldu. Eskiden 450 Fps alıyordum Oc siz Gtx 980 ile şu an 350 alıyorum basede oyun başlangıcında. Oyun içerisinde 150-300 arası değişiyor. Normal yani verdiğiniz değerler.
    Sen fps'yi 60 a sabitle fps 500000 olunca birşey farketmiyor.
  • fx8300 ve asus gtx970 ile full ayarlarda sabit 144 alıyorum. orta ayarlarda 400 e çıkıyor.

Not: monitör 144hz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi paladinho -- 7 Aralık 2015; 15:00:52 >
  • Monitörün 60 hz ise gerek yok
  • 6300 iyi soğutma ile 4.2 4,3 ghz ye rahat çıkarı var
    işlemci hiç o ekran karına olmamış lol dışındaki büyük bütçeli oyunlarda işlemciyi 5 ghz yapsan bile darboğaz yapabilecek bir işlemcş almışsın
    Normaldir, MOBA oyunlarında büyük ekran dezavantaj oluyor.. Çünkü ekran büyüdükçe tek bakıştaki görüş alanınız daralıyor. MOBA'da minimap takibi hayati bir durum olduğu için sürekli minimap'e göz kaydırmak hem ana ekranı kaçırmaya yol açıyor hem de sağlık bakımından çok zararlı. İdeal MOBA ekranı bence 20" monitörler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acaluka -- 8 Aralık 2015; 15:45:34 >
  • Vsync açılacak oyun değildir lol. Delay ve stuttering yapar, rahatsız eder.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Soporte -- 8 Aralık 2015; 19:56:40 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.