Şimdi Ara

MSI GTX 560 Ti Twin FrozrII vs Hawk (TFIII)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.693
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Vatan'da haftasonu olacak muhtemel %25 indirimi için son kararımı vermek üzereyim.

Sizin de yardımlarınızla 560 Ti almaya karar verdim ama çok mu kararsızım nedir, yeni bir soruyla karşınıza çıkageldim

http://www.vatanbilgisayar.com/ekran-karti/msi-n560gtxtitwnfroziioc-gtx560-ti-twin-frozr-ii-oc-gddr5-1gb-256bit-nvidia-geforce-dx11-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=52190
    http://www.vatanbilgisayar.com/Ekran%20Kartı/msi-n560gtx-ti-hawk-gtx560-ti-hawk-gddr5-1gb-256bit-nvidia-geforce-dx11-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=56265

TFII olan kart indirimle birlikte 523 TL'ye, Hawk ise 561 TL'ye inecek. Aradaki fiyat farkı 38 TL olacak. Ve TF2 880 Mhz saat hızında iken diğeri 950 Mhz hızda (yani biraz zorlarsak 1 GHz'e ulaşabilir).

Tam emin olamadığım için soruyorum, İngilizce forumlarda TFII çok daha sessiz, Hawk çok sesli ama daha yüksek performans alırsınız gibisinden şeyler yazıyor. Ayrıca MSI TFII için referans tasarımdan %20 daha soğuk, Hawk için %17 daha soğuk yazmış diyorlar ama aradaki OC farkını da unutmamak lazım (hatta gerekirse downclock yapılır neyse artık).

Hawk ile ilgili sorun vs. var mı aradaki fiyat farkına değer mi sizlerin de görüşlerinizi merak ediyorum.

Ayrıca PSU 530 Watt bunula ilgili sorun yaşar mıyım acaba sınıra yaklaşır mı OC'den dolayı Hawk?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PythEch -- 8 Mart 2012; 22:29:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: PythEch

Arkadaşlar Vatan'da haftasonu olacak muhtemel %25 indirimi için son kararımı vermek üzereyim.

Sizin de yardımlarınızla 560 Ti almaya karar verdim ama çok mu kararsızım nedir, yeni bir soruyla karşınıza çıkageldim

http://www.vatanbilgisayar.com/ekran-karti/msi-n560gtxtitwnfroziioc-gtx560-ti-twin-frozr-ii-oc-gddr5-1gb-256bit-nvidia-geforce-dx11-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=52190
    http://www.vatanbilgisayar.com/Ekran%20Kartı/msi-n560gtx-ti-hawk-gtx560-ti-hawk-gddr5-1gb-256bit-nvidia-geforce-dx11-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=56265

TFII olan kart indirimle birlikte 523 TL'ye, Hawk ise 561 TL'ye inecek. Aradaki fiyat farkı 38 TL olacak. Ve TF2 880 Mhz saat hızında iken diğeri 950 Mhz hızda (yani biraz zorlarsak 1 GHz'e ulaşabilir).

Tam emin olamadığım için soruyorum, İngilizce forumlarda TFII çok daha sessiz, Hawk çok sesli ama daha yüksek performans alırsınız gibisinden şeyler yazıyor. Ayrıca MSI TFII için referans tasarımdan %20 daha soğuk, Hawk için %17 daha soğuk yazmış diyorlar ama aradaki OC farkını da unutmamak lazım (hatta gerekirse downclock yapılır neyse artık).

Hawk ile ilgili sorun vs. var mı aradaki fiyat farkına değer mi sizlerin de görüşlerinizi merak ediyorum.

Ayrıca PSU 530 Watt bunula ilgili sorun yaşar mıyım acaba sınıra yaklaşır mı OC'den dolayı Hawk?

şefim downclock saat hızlarını düşürmek demektir yabancı forumları okuyorsan bunu nasıl bilmiyorsun hayret ettim bence hangisi ucuzsa onu al sonuçta işlemci aynı işlemci gtx560ti ama paran çoksa 950mhz ocli olan daha iyi gibi

• Downclock yaparak ısısını düşürebilirim demek istedim çok ısınırsa Yani 880 Mhz'e düşürme gibi bir niyetim yok ama illa 950 Mhz'de durması şart değil ki zaten standart olarak böyle geliyor bir sorun olacağını da sanmıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PythEch -- 8 Mart 2012; 22:54:55 >
  • hawk almaya gerek yok emin olabilirsn
  • Tf II kullandım memnundum ama keşke hawk alsaydım dedim bunu belirtiyim.
  • Bence de Hawk alma. Kepler veya HD7800'lerden biriyle değiştireceğim bendeki Hawk'ı. Fan çok fazla ses çıkarıyor tam yükte.
    http://www.youtube.com/watch?v=xzGMMH9Tq7U

% 70'e kadar çıkan bir fan sesi geliyor oyunlarda ve epey rahatsız edici. neyse ki ben biraz voltaj ayarlamasıyla bir tane de ekstra fanla %62'ye filan düşürdüm ama yine de yakında güle güle diyeceğim buna.
  • Twin Frozr da alma Hawk da alma.. ben msı hawk kullandım 3 gün içinde iade ettim sistemi zorlayan BF gibi oyunlarda çok ısınıyor ve fan sesinden durulmuyor..sankı evın içinde elk süpürge çelışıyor gibi o 50 mhz lik saat hızlarınındaki farkı oyunlarda çıplak gözle filan göremessin zaten bu teknolojinin esrarına insan tutuldumu kendini kaybediyor.. hawk modeli bana göre tamamen satış stratejisi üzerine kurulmuş insanları kandırmaya yönelik bı kart..bu forumda bı arkadaş 560 ti nin asus modelini al dedi onu aldım çok şükür çok rahatım..ASUSGTX560 Ti DirectCU II TOP GDDR5 kullanıyorum kartta kesinlikle tam yükte bile oyle rahatsdız edici bi ses gürültüsü yok.. msı yın gürültü ile ilgili videolarını izlemeden sakın alma..kartı fazlaca kastıkları için işlemci çok ısınıyor hawk mawk hikaye...benım bu formda actığım safaları ''ısınma sorunu hawk dıye arartsan'' bulursun değerleri filan ayrıntılı şekilde vermiştim..

• quote:

Orijinalden alıntı: sadecebatuhan

Twin Frozr da alma Hawk da alma.. ben msı hawk kullandım 3 gün içinde iade ettim sistemi zorlayan BF gibi oyunlarda çok ısınıyor ve fan sesinden durulmuyor..sankı evın içinde elk süpürge çelışıyor gibi o 50 mhz lik saat hızlarınındaki farkı oyunlarda çıplak gözle filan göremessin zaten bu teknolojinin esrarına insan tutuldumu kendini kaybediyor.. hawk modeli bana göre tamamen satış stratejisi üzerine kurulmuş insanları kandırmaya yönelik bı kart..bu forumda bı arkadaş 560 ti nin asus modelini al dedi onu aldım çok şükür çok rahatım..ASUSGTX560 Ti DirectCU II TOP GDDR5 kullanıyorum kartta kesinlikle tam yükte bile oyle rahatsdız edici bi ses gürültüsü yok.. msı yın gürültü ile ilgili videolarını izlemeden sakın alma..kartı fazlaca kastıkları için işlemci çok ısınıyor hawk mawk hikaye...benım bu formda actığım safaları ''ısınma sorunu hawk dıye arartsan'' bulursun değerleri filan ayrıntılı şekilde vermiştim..

Hocam korkuttun beni yav. Aradaki maksimum 2-3 FPS için o sıcaklıklar çekilmez. Ayrıca Asus'un 1 yıl fazladan garantisi var. Fikrim değişir gibi oldu

• bende sesi rahatsız etmeyecek ve performanslı bir nvidia ya geçmek istiyorum. hawk videosu iyiymiş. baya bir gürültü yapıyor. acaba asus nasıldır?
    birde vatan bu gün webe özel indirim girmedi.
  • TF II kullanıyorum ses sorunu felan yok asus semapatim olmasına rağmen ekran kartında TF II daha iyi bana göre aterburnerla zaten kendinde voltaj vermeden 950 mhze çıkartabilirsinki ben 1000 mhzi ufak bir voltaj artışıyla gördüm stabildi ancak voltajsız 950ye çektim ne olmaz ne olmaz gerek yok 950 mhz zaten yeterli hiçbir oyunda ses veya takılma sorunu yok hawk gereksiz aradaki farka git güzelce bir yemek ye ;)
  • Hawk gereksiz çünkü tf II ile çok rahat o saat hızlarına çıkabilirsin ama unutma ki artık oyunlar yavaş yavaş yüksek bellek istemeye başladı misal bf3 gtx 560 ti tfIInin 2 gblik bir modeli mevcut eksin biligisayrdada uygun fiyatı vatanda yok galiba eğer biraz daha verebilirsen onu tavsiye edebilirim
  • Hawk artık maliyetli bir alışveriş olur. Artık en iyi 560TI hesaplı ama yanında bir takım donanımsal özellikleri de olan 560TI'dır. SS'lerle daha önce TFII ile DCII arasındaki farkı göstermiştim. Aynı resimleri yeniden ekleyeyim:
    ASUS 560TI DCII Çizgi Elk servis destekli 3 yıl Garantili Kart özel tasarım baskı devrelidir ve soğutması da özeldir...
    Mosfetler, kapasitörler, vrm dizaynı herşeyi belli eder. ASUS daha fazla VRm modülü kullanmıştır...
    ASUS 560TI tOP olanında ayrıca VRM soğutucu da vardır onun resmini koymuyorum.

MSI 560TI TFII Servispoint destekli, 2 yıl garantili, Kartın sadece soğutması özeldir...

PCB dizaynı için iki kart arsındaki farkı göremeyene bir de HAWK'ın PCB dizaynı:

• Arkadaşlar tercihim Asus olacak. Bakalım indirimi bekliyorum işte. World'le anlaşmaları bitmiş Vatan'ın ama...
  • twin frozr II trye geldiği hafta almıştım o günden beri 990 mhz kullanıyorum

gayet stabil fan sesi yok ısı max 70-75 derece civarını görüyor (bf3,crysis)

twin frozr asus dci hawk hangisini alırsanız alın bişey kaybetmezsiniz

anakarta takın ve keyfinize bakın inciği boncuğu önemli değil bence

bellek soğutucu olmassa dahi 2200 mhz stabil

diyeceğim o ki 3 model arasında ucuz olanı almanız bişey kaybettirmez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emiLL -- 9 Mart 2012; 18:31:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AIainPROST

twin frozr II trye geldiği hafta almıştım o günden beri 990 mhz kullanıyorum

Kaç volt veriyorsunuz stabil kalmak için?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cianni

quote:

Doktor'um hangi voltaj olursa olsun farketmez. Belleklere o kadar abanınca bir dönem sonra voltaj yetmemeye başlar. Ayrıca TFII ve DCII aynı marka Samsung bellek kullanıyor. 6950 DCII'de 0.4 ns Hynix bellek var ama ben ona bile abanmıyorum. Belleğe 3Dmark alırken abanıyorum o kadar
    Uzun süreli OC'lu kullanımlarda normal sonuçtur. İşlemci olsun, GPU olsun, bellek olsun, bir dönem sonra yüksek voltaj oksitlenmeyi hızlandırdığı için default voltajla def değere dönüldüğünde performans kaybı kaçınılmaz olur. Bunu telafi etmek için voltaj arttırılır ama nafiledir.....

• Meğer kendi kendini tüketiyor alet paradoksa giriyor resmen tehlikeli :) Yok abi ben uzun süre voltaj vererek kullanmam hiç bir kartı, ya garantisinin bitmiş olması lazım ömrünün sonunda değişmek üzere olması lazım ya da çok paramın olması lazım ki o zaman da gider bir üst modeli alırım :) Sen öğrettin bana gerekli mantığı ben meraktan sordum senin kart emin ellerde kuzenim voltajı bilmez onu geçtim def voltajda 900'e bile çekmiyor GPU'yu verdiyorum gazı ver odunu, yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: cianni

quote:

1000mv

default voltaj değeri 975mw voltaja abanma söz konusu değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emiLL -- 9 Mart 2012; 22:10:05 >
  • Bu arada, bir video daha var konuyla ilgili.
    http://www.youtube.com/watch?v=YHP1jJOBNhc

Aynen buradaki %74 fan hızıyla kullanıyordum ben de default voltaj ile (1037 mV). Voltajı 950 mV'a düşürerek hızları da TF2 seviyesine çekerek ve bir ekstra fanla kartın fan hızını %56 seviyesine gerilettim son olarak. Ama dediğim gibi, yakında güle güle.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.