Şimdi Ara

MSI GL65 9SC-041XTR HDD Takviyesi Sonucu Kapak Kapanmıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
1.675
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Az önce bahsi geçen modele Asus laptopdan çıkardığım hdd'yi takmak üzere kasayı açtım, diski takınca kapak geri kapanmıyor güzelce oturtmama rağmen harddiskin olduğu bölüm havada kalıyor.

Harddiski çıkarıp kapatmaya çalıştığımda da ön taraf kapanmamaya başladı, orta kısımda tırnakları bastırınca kasa kapağın üstüne çıkıyor, bırakınca geri iniyor, tırnaklar oturmuyor.

Daha önce bu modelde böyle bir sorun yaşayan oldu mu, neyi yanlış yapıyorum acaba?

Harddiski oturttuğum bölümün fotoğraflarını çektim. Alttaki sarı kablo gergin olduğu için olabilir mi diye düşünüyorum onu gevşetmeye de korkuyorum msi zaten takviye işlemini bile önermiyoruz dedi garanti meselesi için.

MSI GL65 9SC-041XTR HDD Takviyesi Sonucu Kapak Kapanmıyor MSI GL65 9SC-041XTR HDD Takviyesi Sonucu Kapak Kapanmıyor MSI GL65 9SC-041XTR HDD Takviyesi Sonucu Kapak Kapanmıyor MSI GL65 9SC-041XTR HDD Takviyesi Sonucu Kapak Kapanmıyor MSI GL65 9SC-041XTR HDD Takviyesi Sonucu Kapak Kapanmıyor MSI GL65 9SC-041XTR HDD Takviyesi Sonucu Kapak Kapanmıyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• hocam bende de aynı pc var açmadım fakat ram yükseltmeyi düşünüyordum tedirgin oldum şimdi açmasam mı acaba? siz ram eklediniz mi
  • 2.5 inc mi taktığınız hdd. Bende de bu laptop var. Ram ve ssd aldim henüz monte etmedim. Ama takviye yapip sorunsuz kullananlar var.

• quote:

Orijinalden alıntı: R7D7X

2.5 inc mi taktığınız hdd. Bende de bu laptop var. Ram ve ssd aldim henüz monte etmedim. Ama takviye yapip sorunsuz kullananlar var.
    ram ne aldınız hocam
  • https://m.n11.com/kingston-valueram-8gb-2666mhz-ddr4-ram-kvr26s19s88-P384240630?gclsrc=aw.ds&&gclid=Cj0KCQjwhZr1BRCLARIsALjRVQOhl2ADQiZtPyNhPySlTeTfdYWcODzXFVsvOw8h5tr3yZfC3vVsgtAaArEFEALw_wcB. Kingston aldim. Bunu alip kullananlar memnunlarmis. Ayrica ssd icin de samsung evo 860 2.5" sata 500 gb lik aldim vatan in kampanyasında.

• eyw hacom teşekkürler
  • steambaba kullanıcısına yanıt
    evet ram de ekledim. ben pişman oldum açtığıma kasanın yamulacagini hic tahmin etmezdim. ama bi ram takmak için de servise para bayılmak da hic mantıklı gelmiyor

• evet 2.5", 3.5" olanlarda bariz boyut farkı var hocam kasanın yarısı :D

• hocam rami ekledim kapak aynı sızınki gibi oldu bıraz kuvvet uyguladım oturdu yerine o kısım zor oturuyor bilginize

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi steambaba -- 6 Mayıs 2020; 22:40:28 >
  • steambaba kullanıcısına yanıt
    benimki kuvvet uygulayınca üst kapak alt kapağın üstüne çıkıyor hocam, bırakınca da yine açılıyor malesef

• xxxxxxxxxx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huhuq -- 21 Mayıs 2020; 12:47:31 >
  • huhuq kullanıcısına yanıt
    Ben hepsini standart sanıyordum, bilgilendirme için çok teşekkürler hocam. SSD'lerde de böyle ayrım var mı acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: H A N

Ben hepsini standart sanıyordum, bilgilendirme için çok teşekkürler hocam. SSD'lerde de böyle ayrım var mı acaba?
    https://www.hepsiburada.com/msi-gl65-9sc-041xtr-intel-core-i5-9300h-8gb-256gb-ssd-gtx1650-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV00000OO7VM?magaza=Hepsiburada bilgisayarınız bu muydu acaba ? coil whine sorunu yaşadınız mı acaba ?

• huhuq kullanıcısına yanıt
    Bunu ben de bilmiyordum. Aynı sorunu yaşıyorum öndeki1-2 klips kapanmıyor 2 mm aralık kaldı.
    Taktığım HDD aşağıda, sizce ortadaki olan kalınlıkta mıdır?

WD Blue 1TB Mobile Hard Disk - 5400 RPM Class, SATA 6 Gb/s, 128 MB Cache, 2.5" - WD10SPZX
    https://www.amazon.com.tr/Blue-Wd10Spzx-Laptop-Hard-Disk/dp/B071F9MLJJ/ref=asc_df_B071F9MLJJ/?tag=googleshoptr-21&linkCode=df0&hvadid=343279541692&hvpos=&hvnetw=g&hvrand=18331496974971274909&hvpone=&hvptwo=&hvqmt=&hvdev=c&hvdvcmdl=&hvlocint=&hvlocphy=1012782&hvtargid=pla-378592765878&psc=1

• ArnaviscaTRX A kullanıcısına yanıt
    xxxxxxxxxx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huhuq -- 21 Mayıs 2020; 12:47:36 >
  • "msi zaten takviye işlemini bile önermiyoruz dedi garanti meselesi için. "

Hocam nasıl olacak peki. Fiyatı yakalamak için Türkiye'ye özel ürün üretiyorlar, ram ve hdd takmadan mümkün değil ki kullanmak. 8 GB daha oyunda değilken %50 doluyor. 10 Senedir oyun falan oynamıyorum ben bıraktığımda oyunlarda DVD içindeydi yeter sandım 250 GB SSD'e 2. oyunu kuramadım. Zaten SSD için oyun kurmayı da önermiyorlar o ayrı. Servise gidenler bir ram için 3 gün süre verdiklerini söylüyorlar, zaten ortam sıkıntılı. Ben aradım, garanti bozulmaz dikkatli olun dediler, kasayı kapatamadık o ayrı :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ArnaviscaTRX -- 7 Mayıs 2020; 16:39:54 >
  • evet makine bu. aslında bilgisayar abimin, kullanırken bi ses geldiğinden bahsetmişti. bu coil whine ekran kartından gelen tıslama sesiymiş bahsettiği ses o olabilir. oyuna girince ekran kartı kullanımını da hemen %90'in üstünde gösteriyor zaten msi'ın kendi programında, gereksiz kasmalar yaşandı bir dönem. bundan olabilir mi acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: H A N

evet makine bu. aslında bilgisayar abimin, kullanırken bi ses geldiğinden bahsetmişti. bu coil whine ekran kartından gelen tıslama sesiymiş bahsettiği ses o olabilir. oyuna girince ekran kartı kullanımını da hemen %90'in üstünde gösteriyor zaten msi'ın kendi programında, gereksiz kasmalar yaşandı bir dönem. bundan olabilir mi acaba
    bilgisayar ne zamandır sizde ? genelde 2 ay sonra ortaya çıkıyor ddemişler bu ses için ?
  • ArnaviscaTRX A kullanıcısına yanıt
    bana da donanıma zarar verilmediği sürece garanti bozulmaz dendi ama kasayı bahane edip garanti kapsamından çıkarmazlar inşallah. o takviye mecbur yapılacak :D ama sorun şu hdd takmasam dahi kapanmıyor artık o kasa. zaten hdd varken oraya kadar bile kapanmıyordu

• 1 ay oldu tam

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.