Şimdi Ara

msi ge70 free dos notebook acil yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
593
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • sipariş ettiğim msi ge70 2pe apache pro elime ulaştı free dos bir şekilde geldi. şimdi ben önce win8.1 mi yüklemeliyim yoksa driver ları mı yüklemeliyim bu konu hakkında hızlı bir cevap alırsam çok güzel olucak hemen kullanmak istiyorum da şimdiden teşekkürler

• İletim sistemi olmadan driver kuramazsın herhangibi bir sistem lazım.İlk olarak 8.1 i kur ardından driverları kur ve hepsini güncelle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thrundil

sipariş ettiğim msi ge70 2pe apache pro elime ulaştı free dos bir şekilde geldi. şimdi ben önce win8.1 mi yüklemeliyim yoksa driver ları mı yüklemeliyim bu konu hakkında hızlı bir cevap alırsam çok güzel olucak hemen kullanmak istiyorum da şimdiden teşekkürler

Önce Win 8.1'i, ardından bu linkten driver'ları yüklersin:

http://www.msi.com/support/nb/GE70-2PE-Apache-Pro.html#down-bios&Win8.1 64

• Aman şeytana uyup windows 7 kurma da...! Çünkü hala bir çok teknik servisin windows 7 hastalığından kurtulamadığını ve müşterilere ısrarla windows 7 kurdurmaya çalıştığına şahit oluyorum. Aman diyeyim sakın aldanmayın. Frenin üzerine taş koyup gaza basarak yol almak gibi olur bunu yapmak haberiniz olsun...

Tabii ki driverları sonradan kuracaksınız. Ve önemli bir de ilave. Windows 8 genellikle nvidia gibi ikinci harici ekran kartını da görüyor ve kuruyor ama unutmayın bu dirver sadece temel driver olması nedeniyle yüksek tanımlı grafik kartına geçmenizi engelleyebiliyor. Bu nedenle win 8 bunu bulsa da siz gidin sitesinden son driverları indirip kurun...

Saygılar
    www.indirimkenti.com

• indirimkenti kullanıcısına yanıt
    Ne saçmalıyorsun Windows 7 hastalığıymış komik. Windows 7 şu anda en stabil işletim sistemidir sırf tam kapanmayıp daha hızlı açılıyor diye stabil olmayan Windows 8 mi öneriyorsun yazık! Windows 10 çıktığında Vista gibi pabuçu dama atılacak Vista dan sonra gelmiş geçmiş en kötü Windows
  • quote:

Orijinalden alıntı: Semruk

Ne saçmalıyorsun Windows 7 hastalığıymış komik. Windows 7 şu anda en stabil işletim sistemidir sırf tam kapanmayıp daha hızlı açılıyor diye stabil olmayan Windows 8 mi öneriyorsun yazık! Windows 10 çıktığında Vista gibi pabuçu dama atılacak Vista dan sonra gelmiş geçmiş en kötü Windows

Öncelikle saygılı cevap verin, yaşım 60'ı geçmiş durumda ve her ne kadar toleranslı bir insan olsam da gereksiz tepki göstermenize lüzum yok diyorum.
    Diğer taraftan yaklaşık 25 yıldır bu işin içindeyim ve şu an da danışmanlık yapıyorum. Ayrıca windows 8 ya da microsoft benim babamın oğlu değil. Benimki sadece öneridir ve isteyen tabii ki istediği programı kurar. Ne var ki yurt dışındaki siteleri ve bu işin profesyonel sistem yöneticilerinin bloglarına bakacak ve okuyacak olursanız şu an windows 8.1 in en stabil işletim sistemi olduğu konusunda binlerce yazı görürsünüz. Yani bu bilgiyi ben uydurmadım günlerce aylarca okuyarak ve de ilk çıktığı günden beri binlerce defa kurmuş birisi olarak bu kanıya varıyorum.
    Üreticiler bile şakır şakır internet sitelerinden windows 7 driverlarını kaldırmaya başladılar farkında mısınız acaba?
    netice olarak ben herkese bir şeyler öğretmeye ve doğru bilgiler vermeye çalışıyorum. Ama tabii ki dediğim gibi isteyen istediğini yapar. Windows 7 için optimize edilmemiş bir sürücüyü de windows 7 işletim sistemine kastırarak kurmaya kalkarsanız ferrari arabayı kamyon şoförüne kullandırmış olursunuz bunu da unutmayın...

Ben her şeye rağmen size saygılar sunuyorum.

www.indirimkenti.com

Siz baştan şeytana uyup Windows 7 kurma diyerek Windows 7 kullananlara saygısızlık ettiniz...
    Windows 7 şuanda dünyada %56lık bir pazar payına sahip Windows 8/8.1in toplamı %15 bile değil ki bunda önceden dayatmalı yüklü gelen Windows 8lerin payı büyük Madem Windows 8 o kadar iyiydi neden pazar payı dayatmalara rağmen bu kadar düşük kaldı ? İnsanlar stabilitesinden ya da performansından hoşlanmadılar ki Windows 7e geri döndüler. Microsoftun Windows 8den Windows 7e geçişi ne kadar zorlaştırdığını da hatırlatayım.
    Windows 7 iş ve profesyonel yaşama klavye ve fare kullanıma daha uygundur Gabe Newell Steam kullanıcıları için Windows 7 öneriyor yani oyunlar içinde daha uygun. Windows 8in artıları açılış süresi daha hızlı dokunmatik kullanıma daha uygun ve daha yenidir tabi daha yeni her zaman daha iyi olacağı anlamına gelmiyor.
    Windows 7 bu kadar ezici bir üstünlükle pazarı domine etmişken firmalar nasıl şakır şakır sürücüleri kaldırıyor ? Arz talep ilişkisi diye bir denge var 2014 çıkışlı laptopumda Windows 7 uyumlu bütün sürücüler mevcut. Kullandığım laptopun markası olan Monster bile sitelerinde önceden sadece Windows 8in sürücülerine yer verirken gelen talepler doğrultusunda Windows 7 sürücülerine de yer vermeye başladı. Dünyadaki her iki bilgisayardan birinde Windows 7 kullanılırken desteği kesmeleri firmaların hatasıdır. Şöylede bir şey var ki Windows 7 daha uzun süredir piyasada olan bir işletim sistemidir firmalar sisteme tanıdık olduklarından daha sorunsuz sürücüler yapıyorlar ama Windows 8 daha toy bir sistem olduğundan firmaların sürücüleri tam oturmuş olmayabiliyorlar ve stabilite sorunları oluyor.
    Ayrıca gördüğüm kadarıyla firma yetkilisisiniz birçok konuya Windows 7 kötü Windows 8 kurun demek cesur bir davranış doğrusu hele de bu kadar kullananı varken

• quote:

Orijinalden alıntı: Semruk

Siz baştan şeytana uyup Windows 7 kurma diyerek Windows 7 kullananlara saygısızlık ettiniz...
    Windows 7 şuanda dünyada %56lık bir pazar payına sahip Windows 8/8.1in toplamı %15 bile değil ki bunda önceden dayatmalı yüklü gelen Windows 8lerin payı büyük Madem Windows 8 o kadar iyiydi neden pazar payı dayatmalara rağmen bu kadar düşük kaldı ? İnsanlar stabilitesinden ya da performansından hoşlanmadılar ki Windows 7e geri döndüler. Microsoftun Windows 8den Windows 7e geçişi ne kadar zorlaştırdığını da hatırlatayım.
    Windows 7 iş ve profesyonel yaşama klavye ve fare kullanıma daha uygundur Gabe Newell Steam kullanıcıları için Windows 7 öneriyor yani oyunlar içinde daha uygun. Windows 8in artıları açılış süresi daha hızlı dokunmatik kullanıma daha uygun ve daha yenidir tabi daha yeni her zaman daha iyi olacağı anlamına gelmiyor.
    Windows 7 bu kadar ezici bir üstünlükle pazarı domine etmişken firmalar nasıl şakır şakır sürücüleri kaldırıyor ? Arz talep ilişkisi diye bir denge var 2014 çıkışlı laptopumda Windows 7 uyumlu bütün sürücüler mevcut. Kullandığım laptopun markası olan Monster bile sitelerinde önceden sadece Windows 8in sürücülerine yer verirken gelen talepler doğrultusunda Windows 7 sürücülerine de yer vermeye başladı. Dünyadaki her iki bilgisayardan birinde Windows 7 kullanılırken desteği kesmeleri firmaların hatasıdır. Şöylede bir şey var ki Windows 7 daha uzun süredir piyasada olan bir işletim sistemidir firmalar sisteme tanıdık olduklarından daha sorunsuz sürücüler yapıyorlar ama Windows 8 daha toy bir sistem olduğundan firmaların sürücüleri tam oturmuş olmayabiliyorlar ve stabilite sorunları oluyor.
    Ayrıca gördüğüm kadarıyla firma yetkilisisiniz birçok konuya Windows 7 kötü Windows 8 kurun demek cesur bir davranış doğrusu hele de bu kadar kullananı varken

Haklı olduğunuz yerler var kabul ederim. Bu da microsoft'un dayatması konusu ki bunu daha önce de bir çok kere ben de vurguladım. Diğer taraftan satışları artırmak başka konu işletim sisteminin değerlendirilmesi başka konu. Yani dünyada daha çok windows 7 kullanıcısı olması daha iyi bir işletim sistemi olduğunu ispatlamıyor. Ayrıca özellikle notebooklarda windows 8 ve haswell işlemcilerin ciddi anlamda daha uzun pil süresi sunduğu zaten çok bilinen bir gerçek. Tabii bu tek başına bir sebep değilse de yurt dışı sitelerinde yapacağınız çok küçük bir araştırma size çok rahat ne kadar çok yanıldığınızı gösterecektir. Bakın tekrar söylüyorum tüm bunlar doğrudan benim fikirlerim değil. Ben ciddi anlamda yerli yabancı site takip eden ve neredeyse bunu hastalık derecelerine getirmiş bir insanım ve öenrilerimi de genellikle bu gözlemlerim sonucunda ediniyorum. Ve dolayısıyla da tavsiyelerde bulunuyorum. Ayrıca ciddi anlamda bilgisayar kurulumu yapan ve defalarca sorunlu makinelerle boğuşan bir teknik servisin de başında olmam nedeniyle doğal olarak tecrübelerimi de aktarıyorum.
    Microsoft zaten hatasını görüp milleti METRO arayüzüne mahkum ettiğine bin pişman ve sizin de bildiğiniz gibi bu inadından windows 10 da vazgeçiyor. Daha hala insanlr tabletlerin haricinde dokunmatik ekranın ne yararı olduğunu tartışırken bu ciddi anlamda bir strateji hatasıydı ve dediğim gibi geçte olsa fark ettiler.

Bir de not: Bilgili insanlarla fikir alışverişi yapmak gerçekten zevkli bir şey bunu söylemek isterim. Belliki sizde tecrübe sahibisiniz ve bu sayede daha yapıcı bir üslüpla devam ettiğiniz görmek de hoşuma gitti söylemek isterim. Ancak size de tavsiye ederim siz de bir deneyin. En azından windows 8.1 kurarak ve de test programları ve de oyunlarla denemeler yaparak aradaki farkı görmenizi ve hatta bunu bize de göztermenizi isteridim. Tabii öncesinde aynı testleri şu an ki haliyle de yapmaya unutmayın.

Saygılarımla,
    www.indirimkenti.com

Windows 8 ilk çıktığında deneyip beğenmedikten sonra Windows 7e geri döndüm. Sevmediğim özelliklerinden birini yazmışınız o da Metro ekranı ne alışabildiğim ne de kullanışlı gelen bir yapısı vardı. Bypass edip direk desktopa geçemiyordun bile ve başlatta olmadığı için katlanmak zorunda kalınan bir arayüzdü. Microsoftun dayatması konusunda katıldığınızı görmek güzel. Microsoft Windows 8.1de başlatı ekledi eklemesine de tıklayınca yine Metro menü geliyordu akıl fikir. Neyseki dediğiniz gibi Windows 10da zeytin dalı uzatıyorlar her ikisini birlikte koyuyorlar isteyen istediğini kullansın diye çok mu zordu şunu yapmak Windows 8de bu kadar tepki gelmezdi en azından.
    Diğeride %100 disk sorunuydu ne yaptım ne ettimse sorun devam etti halada okuyorum Windows 8.1 kullananlarda bu sorun olduğunu. Disk sürekli %100 çalışınca neye tıklasam bekliyordum çok yavaşlamıştı sistem Ssd kullananlarda yokmuş bu sorun ama herkes de ssd yok bu da sistemin daha yapım aşamasında olduğunu gösterir gibiydi.
    Ayrıca Windows 7 Windows 8e göre çok daha pratik Windows 8 sizi sonuca dolambaçlı yoldan götürüyor. Şöyleki Windows 8de sistemi kapatmak için önce sağ alt üst bir yerlere getiriyordun mouseu sonra güç düğmesine tıklayıp ordanda kapatı seçip kapatıyordun. Windows 7de ise başlata tıklayıp kapata basman yeterli. Kolaylaştıracaklarına zorlaştırmışlar. Mouse sağa sola götürünce birşeyler çıkmasına da uyuz olmuşumdur tablet için yaptığını bu kadar belli etmeseydin. Aynı şekilde wirelessa tıklıyorsun kocaman bir menü çıkıyor ne gerek var diğer alt simgeler arasında geçişi zorlaştırıyor.
    Windows 8in sade oluşu pil performansını iyi yönde etkilemiş olabilir doğrudur. Grafiksel olarak Windows 7i daha başarılı buluyorum Aero temasının olmayışı beni üzdü çünkü gerçekten sevdiğim bir tema bunu en azından varsayılan olarak kapatıp isteyenlere açtırabilirlerdi. Windows 7de kapatılabiliyordu isteyen Xp temasıyla bile kullanabiliyordu böyle cömertken ne oldu birden.
    Windows 8in Windows 7e göre üstün olduğu yerler yok mu elbette var mesela açılış kapanış süreleri daha hızlı dosya kopyalamayı duraklatıp devam ettirebiliyorsun görev yöneticisi çok daha detaylı. Bunlar var ama bu artılara rağmen yukarıdaki eksilerden dolayı Windows 7 kullanmayı tercih ediyorum. Windows 7 şuanda hala çok iyi ve desktop bir sistem için çok daha iyi olduğu görüşündeyim zamanının Xpsi gibi.

• MS şu saçma sapan METRO ekranını 8 e koymasaydı "atı alıp üsküdarı çoktan geçmişti" ama bana göre bu konuda büyük hata yaptı. Samimi olarak söylüyorum nefretlik bir ekran tamamen katılıyorum. Ama bunu aşmak da çok kolay biliyorsunuz. Classicshell yüklediniz mi "güle güle metro" ekranı diyebiliyorsunuz. Hatta dediğiniz gibi köşelerden çıkan ucubelere de gerek kalmayabiliyor ..Tabii isterseniz. Yani tamamiyle kaldırıp hiçbir şekilde karşınıza çıkmamasını sağlayabiliyorsunuz. Şahsen ben bu şekilde kullanıyorum ve bu şekliyle benim windows 8 kullandığımın bile farkına varmıyor büyük çoğunluk. Zaten altta optimize edilmiş windows 7 var bile diyebiliriz... Şahsen kasası aynı olan bir arabanın motoru güçlendirilmiş bir versiyonunu kullanmaktan bir farkı yok şu an benim için.
    Aslında dediğim gibi en azından bir kere olsun bu kombinasyona şans vermenizi isterdim. Bu sayede gerçek tecrübeye sahip bir windows 7 kullanıcısının windows 8 e geçtikten sonraki deneyimlerini öğrenmek müthiş olurdu inanın...

Saygılarımla,
    www.indirimkenti.com

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.