Şimdi Ara

MSI GE60 fandan gelen ses hakkında yardım lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
840
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar. ben 1-2 ay önce msı ge60 bilg aldım. düne kadar hiçbir sorunum yoktu. oyunları çok rahat açıyordu ısınma sorunu filanda yoktu. kullanma sürem ise çok fazla yani bilgisayar günde ortalama 16-18 saat açık duruyor.
    neyse gelelim benim sorunuma: 2 gün önce roma total war 2 oynuyordum. oyunu yaklaşık 4-5 saat aralıksız oynadım tabiki turbo fan açıktı. sonra ben oyundan çıktıgımda fan yavaşladıgında garip bir ses gelmeye başladı. sanki fan her dönüşünde bir yere sürtüyormuş gibi bir cızırtı sesi gelmeye başladı. o gün toz kaçma ihtimali yok ama belki kaçmıştır diye elektrik süpürgesiyle iyice çektim ama düzelmedi. belki ısınmıştır diyip yarına bıraktım ama sabah açtıgımda hala ses vardı. en son bilgisayara fan taraflarına hafif hafif vurdum. sesin tonu değişti. sonra yeniden başlattım ve ses tamamen gitmişti.
    2-3 saat normal çalıştı sonra ben oyuna tekrar girdim bir iki saat oynadım(fan turboda oynadım) . oyundan çıktıgımda ses tekrar geldi.
    şuan hala devam ediyor.
    fazla kullanmaya bağlı olarak böyle bi durum yaşayan var mı? varsa nasıl çözdünüz? yardım edebilirmisiniz.

isteyen olursa 11 saniyelik cızırtının ses kayıtı var. buraya ekleyemedim isteyenin epostasına atabilirim. böyle sesin tam nasıl birşey oldugunu duyabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi korayturkon -- 15 Eylül 2013; 22:39:07 >

• +1 bende de aynı sorun var.Forumda araştırdım çogu kişide varmıs bu problem kronik gibi bişey yani.Çözen arkadaşlar nasıl çözüldügünü yazarsa sevinirim.

Bir de + olarak benımkı 835 mhz den yukarı cıkmıyor arkadaşlar güzel açıklamış biosdan bazı yerlerı disable falan vs ama ben biosa girdigimde security de herhangi bir boot veya disable yapabilecegim yer çkmıyo win8 pro kullanıyorum.

Yardımcı olursanız sevınırım.Kusura bakma senın konuna da bıraz bişeyler sıkıştırdım ama :(
  • evet sanırım fanları kronık sorunlu, garantiye yollayın

2yıl sonrasını dusundum fanın fiyatını arastırdım ebayda 70dolar
  • 1. si garantiye yollayınca kesinlikle düzeliyor mu ??? yani sonuçta ya fanı temizleyecekler yada aynısıyla değiştirecekler. ve sonra ses yine devam edicek.
    2.si ses çok rahatsız edici kütüphaneyi geçtim evde bile çok ses yapıyor.
    başka bir çözüm yokmu arkadaşlar?
    yani bu sese neden olan şey ne?? garantiye göndersem 2-3 hafta sürecek o son çare.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi korayturkon -- 16 Eylül 2013; 15:21:04 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.