Şimdi Ara

MSI GE60 2OE-215TR Hakkında Düşünceleriniz Neler ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
2.728
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • MSI GE60 2OE-215TR 'nin modeli hakkında düşünceleriniz neler arkdaşlar özellikleri kısaca ;

İ7
    2.40 GHZ
    16GB RAM
    1TB
    15.6
    2GB Ekran kartı GTX765M
    W8

Vatan Linki ;http://www.vatanbilgisayar.com/Notebook-Netbook-Tablet/msi-ge60-2oe-215tr-ge60-notebook-core-i7-240-ghz-16gb-1tb-156-2gb-w8-notebook-bilgisayar/productdetails.aspx?I_ID=68868

Bu 16 ram li modeli bu başka modeleride var bu ge60 'ın ama ben bunu beğendim,
    Grafik Tasarım , Video Tasarım ve Oyun Amaçlı Kullanmak İstiyorum.

---Bir de soru olarak buna ssd takılıyormu bazıları takılıyor diyor bazıları sadece mSATA takılıyor diyor.

Şimdiden Teşekkürler...

• Yok mu hiç yardım edebilcek birileri ya konu hala güncellll...
  • bende geçen seneki gtx660m i7 li modeli var ve çok memnunum alalı neredeyse 1 yıl oldu. donanımsal ya da yazılımsal bir sorunla karşılaşmadım sadece mikrofonun sesi yetersizdi skype kullanırken falan ayarları kurcalayıp deneme yanılma yoluyla hallettim. bf4 ü ultrada takılmadan oynadım, pc nin günlerce aralıksız açık kaldığı oldu hiçbir sorun çıkarmadı.

ssd konusu şöyle anakartta sadece mSATA girişi var fakat cd-rom çıkartılıp oraya takılabiliyor. yani sata takman için pc nin içiyle oynaman gerekecek.

alırsan pişam olmayacağın kanaatindeyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ark189

bende geçen seneki gtx660m i7 li modeli var ve çok memnunum alalı neredeyse 1 yıl oldu. donanımsal ya da yazılımsal bir sorunla karşılaşmadım sadece mikrofonun sesi yetersizdi skype kullanırken falan ayarları kurcalayıp deneme yanılma yoluyla hallettim. bf4 ü ultrada takılmadan oynadım, pc nin günlerce aralıksız açık kaldığı oldu hiçbir sorun çıkarmadı.

ssd konusu şöyle anakartta sadece mSATA girişi var fakat cd-rom çıkartılıp oraya takılabiliyor. yani sata takman için pc nin içiyle oynaman gerekecek.

quote:

Orijinalden alıntı: ark189

bende geçen seneki gtx660m i7 li modeli var ve çok memnunum alalı neredeyse 1 yıl oldu. donanımsal ya da yazılımsal bir sorunla karşılaşmadım sadece mikrofonun sesi yetersizdi skype kullanırken falan ayarları kurcalayıp deneme yanılma yoluyla hallettim. bf4 ü ultrada takılmadan oynadım, pc nin günlerce aralıksız açık kaldığı oldu hiçbir sorun çıkarmadı.

Saol kardeşim bilgilerin için

Konu hala güncelll...

• Drenth kullanıcısına yanıt
    Ben 4 gün önce aldım bu modeli kardeşim. çok memnunum ısınma sorunu yok. dandik bir soğutucu ile 5 saat falan CODMW3 oynadım ultra ayarlarda fullhd çözünürlükte. en fazla ısı 68 derece oldu. soğutucu olmadan oyun oynamayı tavsiye etmiyorum zaten. genel itibariyle sorunlu gördüğüm bir durum yok. ses seviyesi de gayet yeterli. malzeme kalitesi üst seviyede ama kasa metal değil. ekran menteşesi çok sağlam görünüyor. klavyesi çok sağlam bir his verdi tuş takımı hissiyatı çok iyi ve parmaklarım cuk oturdu. on parmak yazabiliyorum. blueray okuyucusu var ama ben hiç blueray disk kullandığımı hatırlamıyorum önceki bilgisayarımda da vardı.

kısaca sormak istediğin bir soru varsa memnuniyetle cevaplarım. oyunlarda herhangi bir donma yada fps kaybı yok.
  • lipitor45 kullanıcısına yanıt
    merhaba ;

pc yi nereden ve ne kadara aldınız acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MissYou

merhaba ;

Vatan bilgisayardan 3499Tl ye aldım kardeşim
  • quote:

Orijinalden alıntı: lipitor45

quote:

Orijinalden alıntı: MissYou

merhaba ;

Vatan bilgisayardan 3499Tl ye aldım kardeşim

Şuanda hepsiburada da 2980 lira, keşke araştırsaydınız...
  • sayaras kullanıcısına yanıt
    Yanlış araştırmışsınız belirttiğiniz ürün

http://www.hepsiburada.com/liste/msi-ge60-2oe-047xtr-intel-core-i7-4700mq-24ghz-8gb-750gb-156-tasinabilir-bilgisayar/productDetails.aspx?productId=bd600446&categoryId=98&navq=categoryid%3d98%26fh_view_size%3d12%26fh_sort_by%3d-order_stock_attribute_pl%252c-max_createddate_pl%26fh_maxdisplaynrvalues_brand%3d-1%26fh_secondid%3dbd600446%26fh_lister_pos%3d6%26fh_location%3d%252f%252fcatalog01%252ftr_TR%252fbrand%253d%257bmsi%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483646%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483646_3000500%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483646_3000500_98%257d%26fh_refview%3dlister

budur ancak bunun benim bilgisayarımla alakası yoktur. bu ürün MSI GE60 2OE-047XTR dir 8gb ram (4+4gb) 750gb hdd 7200rpm ve freedos (işletim sistemi yok) dur. benim bilgisayarım MSI GE60 2OE-215TR dir 16gb ram (8+8gb) 1TB hdd 7200rpm dır artı windows 8 işletim sistemi ile birlikte gelir. aradaki fiyat farkı bundan dolayıdır. yargılamadan önce araştırmanızı tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lipitor45 -- 1 Şubat 2014; 4:34:27 >

Estağfirullah yargılamak için söylemedim, belirttiğim model de 294xtr olanıydı, lakin stokta kalmamış...

Hayırlı ugurlu olsun, fark varmış gerçekten ama, o kadar para verip işletim sistemi ve 250gb hdd farkı almazdım, ram için tamam diyecek bişeyim yok..
  • Hayırlı olsun. msata ssd tadabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • msı da 2800 tl civarı modeller daha iyidir

http://www.notebookadresi.com/msi_notebook
  • quote:

Orijinalden alıntı: sezer1578

Hayırlı olsun. msata ssd tadabilirsiniz.

Teşekkür ederim. Evet benim de aklımda ssd takma fikri var ancak arka kapağı açmak için sökmemiz gereken civatalardan birinin üzerine garanti etiketi takmışlar onu zedelemeden nasıl takarım onu planlıyorum :) bir çaresini bulunca buradan size de gösteririm :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: trockyalı27

msı da 2800 tl civarı modeller daha iyidir

http://www.notebookadresi.com/msi_notebook

sayın trockyalı27

verdiğiniz linkteki cihazları inceledim ancak 2800tl civarı model göremedim. ayrıca halihazırda satışta olan modeller piyasada elde kalmış ürünler gibi görünüyor. Ben bu modelleri hiçbir teknoloji marketinde rastlamadım. Valla alınmış alınmıştır artık fiyatı hakkında ne desek boş. şemsiye açıldı. pahalı veya ucuz bilemem ama bugün bir windows 8.1 64bit lisansı almaya kalkarsanız bimekste indirimde 278TL vatanda anlık internet indirimi var 207tl gösteriyor ama sabaha artar vatan ne yapacağı belli değil fiyat konusunda değişken bir firma. ben memnunum.

Ha genel olarak bakarsanız 3500tl bir laptoba verilirmi diye valla ne yalan söyleyim bana da fazla geldi ancak donanım özelliklerini apple macbook pro ile kıyaslarsak çok daha az özelliğe 13" 4999tl sattıklarını gördüm ona o parayı vereceğime %100 çin markası olan msi 3500 bayılırım :)

Tek sıkıntım sürekli çalışan fanı beni rahatsız ediyor ve bataryayı %100 tam dolu olmasını istemiyorum ben samsung da %80 e kadar dolduruyordum ve o bile 3-4 saat gidiyordu bunu %100 yapıyor o halde maksimum 3 saat gidiyor bu olay beni üzdü. cihazın pil performansı kötü. sürekli çalışan fan resmen pili sömürüyor. acil bir çare bulmak lazım

Forumda ssd takinca garantisi devam ediyor deniliyor. bence nerden aldiysan oraya bi sor veya ssd al onlara taktir. içinde msata slotu bulunuyor ayrıca boş ve bunu takinca garantinin devam etmesi gerekiyor bence.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu mSATA SSD cd-rom'u mu çıkartıp takcaz bilgisi olan var mı bazı yerlerde öyle yazmışlar ?
  • Bilgileriniz için teşekkürler arkadaşlar bugün itibari ile Vatan Bilgisayardan bu pc ' nin bir üst modeli ( tek farkı 17'' ınc olması ) GE70 2OE-201TR almış bulunuyorum elime geçince izlenimleri mi paylaşıcam.

Bu arada mSATA SSD ile ilgili görüşerinize hala açığım garanti gidiyormu takılınca , cd-rom çıkartılması gerekiyormu vs. ???
  • quote:

Orijinalden alıntı: Drenth

Bilgileriniz için teşekkürler arkadaşlar bugün itibari ile Vatan Bilgisayardan bu pc ' nin bir üst modeli ( tek farkı 17'' ınc olması ) GE70 2OE-201TR almış bulunuyorum elime geçince izlenimleri mi paylaşıcam.

Bu arada mSATA SSD ile ilgili görüşerinize hala açığım garanti gidiyormu takılınca , cd-rom çıkartılması gerekiyormu vs. ???

mSATA slotları anakart üzerinde ram slotlarının yanında bulunuyor yani optik sürücüyü çıkartmaya gerek yok. sata hdd ile birlikte alacağınız msata ssd yi aynı anda ikisini birlikte kullanabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lipitor45

quote:

Orijinalden alıntı: Drenth

Bilgileriniz için teşekkürler arkadaşlar bugün itibari ile Vatan Bilgisayardan bu pc ' nin bir üst modeli ( tek farkı 17'' ınc olması ) GE70 2OE-201TR almış bulunuyorum elime geçince izlenimleri mi paylaşıcam.

mSATA slotları anakart üzerinde ram slotlarının yanında bulunuyor yani optik sürücüyü çıkartmaya gerek yok. sata hdd ile birlikte alacağınız msata ssd yi aynı anda ikisini birlikte kullanabilirsiniz.

Çok saol kardeş teşekkürler , 3 gün oldu sipariş vereli daha gelmedi sitede kampanya ürünleri 10 gün içinde elinizde olur diyodu. İlk kez internetten elektronik bir cihaz aldım inşallah sağ sağlim elime varır UPS kargo ile gelcekmiş. Sipariş takip bölümünde Ürün Gaziantepden gelyo diyo ben istanbulda oturmama rağmen hadi hayırlısı :D

• Bence Lenovo Y510p alın. Çift ekran kartı GTX765 ekran kartından çok daha iyi performans veriyor

http://www.notebookadresi.com/lenovo_ideapad_y510p_59380590_sli_notebook?keyword=38059
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.