Şimdi Ara

MSI GE60 0ND 621tr Fiyat/Performans Düşünceleriniz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
2.530
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Başlıktan da anlaşılacağı gibi Ge60 serisine talibim İlk başta 412TR'ye bakıyordum ama sonradan 621TR'yı fark ettim ve hepsiburada'da 2.799,00 TL'ye buldum. Bu arada 412TR ise 2.228 TL. Sizce hangisini düşünmeliyim? Aralarındaki tek fark 128 GB SSD + 8 yerine 16 GB Ram. Bu fark bu kadar fark oluşturur mu, yani değer mi sizce?
    Yardım ederseniz çok sevinirim, teşekkürler

• Hocam aslinda ayni fiayata geliyor
    Bide win 8 var tabi,

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam aslinda ayni fiayata geliyor
    Bide win 8 var tabi,

• Win 8 benim için sorun değil elimde win 8 pro orjinal key var hocam Sizce onun dışında bi ssd bide +8gb ram için değer mi? Fiyat dışında performansta da gözle görülür bir fark olur mu?
    quote:

• Win 8 iniz varsa bence 412 alin
    Ssdyi sonra takarsiniz.
    Ramide ilerde takarsin
    8gb ram ise zaten su an icin cok yeterli,
    Ssd ise oyundaki loading surelerini kisaltir..

• quote:

Orijinalden alıntı: elano68

Win 8 iniz varsa bence 412 alin
    Ssdyi sonra takarsiniz.
    Ramide ilerde takarsin
    8gb ram ise zaten su an icin cok yeterli,
    Ssd ise oyundaki loading surelerini kisaltir..

Sizce bu kasaya ssd takmak mümkün olur mu sonradan? Aslında tek derdim ssd, dediğiniz gibi ram'de çok gözüm yok
  • Ayri msata girisi var

• quote:

Ayri msata girisi var

Hocam bu msata dediğiniz sdd giriş bölümü mü acaba? Ona göre ayrıca ssd alıp takarım çünkü ram 8 gb yeter sanırım. Win8'de var elimde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TraNe15 -- 30 Mayıs 2013; 14:23:10 >
  • Ssd ama normal ssd degil.
    Hizlaei ayni ama fiyatlari daha pahali

• Hocam biraz internette baktım da, ssd grişiymiş. Araştırmadan armut piş yaptım biraz kusura bakmayın.. Örneğin bu uygun mudur?
    http://www.sanalmarketim.com/urun/ed7449a1ef037e972cd182fc3045b85f/INTEL-SSD-525-Serisi-120GB-mSata3-25nm-MLC-3.6mm-550-520MB/s

Bunu dışarıdan takayım desem arada 200 TL'lik bir fark kalıyor. Bence 16 gb ram daha sonradan takılabilir ve elimde orjinal win8'de var. O yüzden düşük olanı almak daha mantıklı gözüktü sizin de dediklerinizi göz önünde bulundurunca. Ne dersiniz hocam?

• Evet hicam
    412 tr 2150 desen
    Ssd 350 desen
    2.5 e geliyor
    Eksen bilgisayarda da vardi ssd

• Tamam hocam çok teşekkür ederim, çok yardımcı oldunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: TraNe15

Başlıktan da anlaşılacağı gibi Ge60 serisine talibim İlk başta 412TR'ye bakıyordum ama sonradan 621TR'yı fark ettim ve hepsiburada'da 2.799,00 TL'ye buldum. Bu arada 412TR ise 2.228 TL. Sizce hangisini düşünmeliyim? Aralarındaki tek fark 128 GB SSD + 8 yerine 16 GB Ram. Bu fark bu kadar fark oluşturur mu, yani değer mi sizce?
    Yardım ederseniz çok sevinirim, teşekkürler

bak kardeş bende bu 2 model arasında ikilem içindeyim tabi ben temmuzda alacam ama
    paran varsa 2700 TL gözün kapalı hepsiburadaki
    i7+16gb ram 1600 Hz hızında +[128sdd+750hdd] win 8 bunlar fiyatı artırıyo kacırma al
    ama benim gibi para sıkıntın varsa
    2150 TL lik olandan da alıp Oyunlarda yardırmaya devam edebilirsin ben bu msi ge 60 cok araştırdım bana güvenebilirsin

• Bende de biraz para sıkıntısı var öğrenciyiz sonuçta Dediğin gibi hocam para durumuma göre seçeceğim ama şimdilik durum düşük olanı alıp msata ssd takmak gibi görünüyor çünkü elimde bir tane win8 pro key var. Tek geriye kalan +8gb ram olacak.

Onun dışında sen çok araştrmışken sorayım, hiç kimse oyunlarda ısınma gibi bir problemle karşılaşmış mı acaba? Çünkü plastik kasalardan çok çektim, çok küfür ettim. Buna da etmek istemem
  • quote:

Bende de biraz para sıkıntısı var öğrenciyiz sonuçta Dediğin gibi hocam para durumuma göre seçeceğim ama şimdilik durum düşük olanı alıp msata ssd takmak gibi görünüyor çünkü elimde bir tane win8 pro key var. Tek geriye kalan +8gb ram olacak.

Onun dışında sen çok araştrmışken sorayım, hiç kimse oyunlarda ısınma gibi bir problemle karşılaşmış mı acaba? Çünkü plastik kasalardan çok çektim, çok küfür ettim. Buna da etmek istemem

Sogutmasi gayet iyi

• quote:

Bende de biraz para sıkıntısı var öğrenciyiz sonuçta Dediğin gibi hocam para durumuma göre seçeceğim ama şimdilik durum düşük olanı alıp msata ssd takmak gibi görünüyor çünkü elimde bir tane win8 pro key var. Tek geriye kalan +8gb ram olacak.

elano68 kardeşimin dedigi sogutma süper kardeşim ama şans işi bunu bilmeni isterim plastikligini bilmem ma kasa normal leptoplardan daha saglam bundan şüphen olmasın tek bir mühendislik hatasını söyleyim msi ge 60da dvd yerinde cok cok az aşırı kafaya takılmıyacak hiç hiç sorun etmiyecek bir kıpırdama var ama oda sorun etmiyo
    pc süper kısacası süper bende ögrenciyim bu arada bu 421 tr modelini tavsiye ederim sana kardeşim temmuzda alacam ben :D
    tam 2000 Tl düşmesini bekliyom ama düşmesede alacam yane

• quote:

quote:

Sogutmasi gayet iyi

Teşekkürler hocam yardımlarından dolayı, gerçekten faydalı oldu Üşenmeden benim soru yağmurlarıma cevap verdin valla

quote:

Orijinalden alıntı: sahinizgi05

quote:

elano68 kardeşimin dedigi sogutma süper kardeşim ama şans işi bunu bilmeni isterim plastikligini bilmem ma kasa normal leptoplardan daha saglam bundan şüphen olmasın tek bir mühendislik hatasını söyleyim msi ge 60da dvd yerinde cok cok az aşırı kafaya takılmıyacak hiç hiç sorun etmiyecek bir kıpırdama var ama oda sorun etmiyo
    pc süper kısacası süper bende ögrenciyim bu arada bu 421 tr modelini tavsiye ederim sana kardeşim temmuzda alacam ben :D

Dediğin dvd bölümünü hiçbir şekilde kafama takmam, dış kasa benim için önemli değil donanımı etkilemediği sürece, dediğim gibi tek korkum plastik olmasından dolayı daha kolay ısınması. Kardeşim dediğin gibi bu tam bir öğrenci dostu laptop, fiyatı olsun performansı olsun. Bende 421 alamaya karar verdim anlayacağın Ama ben aldığım gün direk götürüp msata ssd bellek taktıracağım söyle bi 120gb'lık Toplamda bana 1.500'den fazlaya gelmeyecek yani. Sana da şimdiden hayırlı olsun, ben yada sen kim daha erken alırsa izlenimlerimizi paylaşalım
    Bu arada sana da teşekkürler kardeşim, üşenmeyip buraya yazdığın için

• Ebay den siparis verme imkanin varsa ordan msata almani cok daha ucuz kardesim. Gumruk vergisi de yemezsin yanlis bilmiyosam bi arastir ama yine de 100$ dan daha ucuz. 128gb msatalari 70-100 dolar arasi alirsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok iyi fikir kardeşim, 300-350 vermek yerine dediğin gibi 100 dolara gümrük yemiyorum oradan alırım. Bu arada bu laptop'a uygun olanı msata hangisidir, nereden bilebilirim yada senin bir bilgin var mı acaba?
  • quote:

quote:

quote:

Sogutmasi gayet iyi

Teşekkürler hocam yardımlarından dolayı, gerçekten faydalı oldu Üşenmeden benim soru yağmurlarıma cevap verdin valla

quote:

Orijinalden alıntı: sahinizgi05

quote:

Dediğin dvd bölümünü hiçbir şekilde kafama takmam, dış kasa benim için önemli değil donanımı etkilemediği sürece, dediğim gibi tek korkum plastik olmasından dolayı daha kolay ısınması. Kardeşim dediğin gibi bu tam bir öğrenci dostu laptop, fiyatı olsun performansı olsun. Bende 421 alamaya karar verdim anlayacağın Ama ben aldığım gün direk götürüp msata ssd bellek taktıracağım söyle bi 120gb'lık Toplamda bana 1.500'den fazlaya gelmeyecek yani. Sana da şimdiden hayırlı olsun, ben yada sen kim daha erken alırsa izlenimlerimizi paylaşalım
    Bu arada sana da teşekkürler kardeşim, üşenmeyip buraya yazdığın için

NEDEMEK kardeşim pc alayım hemen inboxsin videosunu cekecem Oyunlar inik hazır hem oyun test videolarınıda eklecem
    ama vatandan sakın alma msi onlar hasarlı diyim
    sanalmarket pcdepo vb yerden almanı tavsiye ederim ben şahsen sanalmarkeden alacam çünkü evime cok yakın yeri bende alıralmaz para kalırsa 300 tl bende 200 SDD 50 sogutucu 50 tlde işletim sistemi tutar her halde win 8 pro yaptıracaz her halde daha yüksek birşey varsa onu yaptırırık
    herkese saygılar

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.