Şimdi Ara

MSI GAMING 3 BIOS GÜNCELLEME SIRASINDA HATA

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
471
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhabalar. Bugün itibari ile Windows 10 a geçiş yaptım. Bu sırada anakartımın çeşitli driverlerini güncellerken bios un yeni sürümünü yükledim. Yüklerken tam erasing memory basamağında Windows bsod verdi. Ve artık ne kadar ihtimal varsa denememe rağmen (cmos reset pil çıkarma tüm parçaları söküp tekrar takma) sorun düzelmedi ve sürekli siyah ekranda kaldı.

Ürünümün garantisi devam etmekte ancak garanti 20 günden önce geri dönüş yapmıyor.

Bu yeni anakartlarda daima standart olarak fabrika ayarlarında silinemeyen yedek bios yazılımı yokmu??

Bilgilendirirseniz sevinirim..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Garantiye göndermen gerek anakartın içinde yedek bios yok mu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • maalesef yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • modigant M kullanıcısına yanıt
    Aynısı benim bir hafta önce başıma geldi. İlk aldığımda flash ile bios dan 2.8 e güncelleme yaptım. 1 Ekim sabahı live update programında görünen bios 2.9 u yükleme esnasında mavi ekran hatası ve yeniden başlamada siyah ekran takılı kaldı. Anakartı vatandan almıştım. Getirdim servise gönderdiler. Beklemedeyim...
  • MSİ'da bios güncelleme olayını iyice bozdu açıkası msi serisi anakrt kullanıyorsanız bios güncellemesi yapmadan önce bir düşünmek gerek

bu arada anakartı servise vermekten başka sansın yok ayrıca güncelleme kendi sitesinde yayınlanmamış

kurulumu live update yazılımı üzerinden mi yoksa m-flash yöntemi ilemi yapıyorsunuz
  • Msi fanboyu bir arkadaş dual biosa (ve bu tarz özelliklere) ne gerek var ki minvalinde talihsiz bir laf etmişti

özellikle bios güncellerken bu tarz sorunlar oluyor geçmiş olsun servis bios çip değişliği ile bu sorunu çözebiliyor.
  • asrcokta instant bios vardı onu usb ye yukle tak açılışta f6 ya bas otomatik yükler.
    bendede aynı oldu böyle çözdüm.pardon msi imiş seninki bi an asrock sandım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi şoray uzun yolda -- 9 Ekim 2015; 8:38:16 >
  • Arkadaşlar tekrardan merhabalar;

Uzun süre cevap veremediğim için kusura bakmayın. Anakartı servise gönderdim. yaklaşık 20 gün içerisinde biosum tekrar yüklenerek geri gönderildi. Ve Msi Teknik servisten aldığım bilgi doğrultusunda bios güncellemeleri artık live update üzerinden yapmayacağım. Ayrıca çok ayrıcalıklı birşey olmadığı sürece biosu da güncellemeyeceğim.

Herkese teşekkürler..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.