Şimdi Ara

msi G41M-P33 Combo Anakart ısınma sorunu!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
579
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba 6 7 ay dır pc de sorun yokdu son 1 aydır anakart 60 derecelere çıkmaya başladı ve oyunlar aniden 5fps lere düşmeye başladı 1 2 dk bekleyince gene fps artıyor.normalde cs go da 160 fps oynuyorum anakart ısınınca aniden 5 fps aşırı kasma sorunu olmaya başladı acaba neden olabilir anakartı garantiyemi yollasam şimdiden teşekkürler.işlemci ve ekran kartında ısınma skıntısı yok tek anakart.

pc özellikleri:
    intel 2 Quad Core Q9505 3.2ghz (o.c)
    8GB DDR3 1333mhz
    Asus GTX750 Ti STRIX O.C GDDR5 2GB
    msi g41m-p33 combo - 500w PSU

• quote:

Orijinalden alıntı: leqo35

merhaba 6 7 ay dır pc de sorun yokdu son 1 aydır anakart 60 derecelere çıkmaya başladı ve oyunlar aniden 5fps lere düşmeye başladı 1 2 dk bekleyince gene fps artıyor.normalde cs go da 160 fps oynuyorum anakart ısınınca aniden 5 fps aşırı kasma sorunu olmaya başladı acaba neden olabilir anakartı garantiyemi yollasam şimdiden teşekkürler.işlemci ve ekran kartında ısınma skıntısı yok tek anakart.

pc özellikleri:
    intel 2 Quad Core Q9505 3.2ghz (o.c)
    8GB DDR3 1333mhz
    Asus GTX750 Ti STRIX O.C GDDR5 2GB
    msi g41m-p33 combo - 500w PSU

Anakartinizin kuzey koprusu isiniyor garantisi varsa yardimci olmalari gerekiyor cunku bu ucuz anakartlarda sik gozuken bir ariza

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • teşekkür ederim yorum için 1 sene daha garantisi var anakartın bayram dan sonra yollayım o zaman .
  • son 1 aydır olması haliyle sıcak havaları ve ısınmayı işaret ediyor.aida64 ile anakart ve sistem sıcaklıklarını fps düşüşü anında not edin söyleyin ne kadar oluyor ona göre dvm edelim.
  • denemiştim kasma başlayınca baktım hemen anakart 64 ekran kartı 54 işlemci 53 dü.gta5 de denemiştim.ana kartın üstündeki soğutucu blogu tutulmaycak kadar sıcaktı hatta kasanın yan kısmı bile baya ısınmıştı 1 2 dk beklettim 55 50 ye düşüyor kasma düzeliyor 10 dk sonra gene aynı olay hep böle gidiyor.
  • bana tam yükte iken aida64ten bir ss atın.yani foruma buraya yollayın.ol kadar el değmeyecek kadar ısınıyorsa sensörlerde problem olabilir.aux vs tüm sıcaklıklara bakmak lazım.
  • aida64 de anakart ısısı normal :D ama speed fan da 59 çıkan bi sıcaklık var ben speed fandaki o sıcaklık anakart sanmıştım.acaba 59 çıkan sıcaklı ne olabilir.başka bi proglada 2. resimde attım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leqo35 -- 19 Temmuz 2015; 9:28:59 >

• güncel
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.