Şimdi Ara

msi 1050 gaming x ekran kartım yetersiz mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
444
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

amd fx 9370 işlemci
    12 gb ram
    msi 990fxa gaming
    1050 gaming x ekran kartı. Sorum şöyle bu sisteme bu ekran kartı az mı geliyor? Düşük fps alıyorum nedense. Ekran kartını yükseltmeli miyim? Yoksa işlemci mi yükselmesi lazım bir türlü çözemedim. Yardımcı olucaklara teşekkürler.

• Sistemde komple bir güncellemeye gideceksiniz. Çünkü ekran kartını yükseltseniz cpu'nuz yetişemeyecek. CPU'yu yükseltseniz ekran kartınız limitleyecek. Komple değişene kadar bu şekile idare edin ekleme/çıkarma yapmayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmettsezis

Sistemde komple bir güncellemeye gideceksiniz. Çünkü ekran kartını yükseltseniz cpu'nuz yetişemeyecek. CPU'yu yükseltseniz ekran kartınız limitleyecek. Komple değişene kadar bu şekile idare edin ekleme/çıkarma yapmayın.
    işlemciyi yükseltse mevcut ekran kartı daha iyi performans vermez mi şimdiye nazaran?
  • neyseneya kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle, fakat 1050 nin de eti budu belli. Anakart değişmeden alabileceği en yüksek işlemci gereksiz bir değişim. Soket değiştikten sonra da işlemci çok yüksek kalacak o yüzden dedim. Dengesiz bir upgrade yolu olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmettsezis

Kesinlikle, fakat 1050 nin de eti budu belli. Anakart değişmeden alabileceği en yüksek işlemci gereksiz bir değişim. Soket değiştikten sonra da işlemci çok yüksek kalacak o yüzden dedim. Dengesiz bir upgrade yolu olur.
    anladım, sağolasın
  • Sanırım ekran kattın 1050 ti olmayan modeli ti değilse zaten zayıf bi kart youtuben de bi yaz bak mesela gtx 1060 la alacagın performansa eminim ki baya bi değişir 60 hz monitörün varsa güzel performans verebilir gerci bi ryzen 1600 af alsan güzelde olur bira bütçeyle alakalı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rx570 düşünebilirsin. veya 1060
    https://pc-builds.com/calculator/FX-9370_Eight-Core/Radeon_RX_570/0w50Yl28/12/

ekleme: işlemci zaten yüksek güç çekiyor, ekran kartı da alırsan güç kaynağının yeteceğinden emin ol.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fade to Black -- 24 Haziran 2020; 4:13:51 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.