Şimdi Ara

MS kasa tereddütü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
799
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar Geçen ay 7 Aralık şafaklı siparişimi verdim ama aklımda hala şu soru var; ms kasa siparişimi em kasa ile değiştirsem mi değiştirmesem mi :S ya ms kasa çok pastel çok plastik gibi duruyor em kasaya nazaran görüntüsü daha kaba, tabiri caizse işçilik sıfıra yakın :/ (ya da ben paranoya yaptım) kararsızım... hayır 3000 +/- lirayı çıkartınca elden insan düşünüyor pişman olmamak için :S ışıklı klavye ya da parmak izi derdinde değilim kattiyen ama em kasa da bi klavye sorunu var denilmiş, ms kasada tek fan var her ne kadar testler bir farklarının olmadığını söylese de yine de garipsiyorum, ne yapacağımı inanın bilmiyorum :S kullanan arkadaşlar bir fikir verebilir mi acaba? hani o kadar para verdim hacı murata f1 motoru takmış olmak istemiyorum :S bir de ben ekranı ışığa bağlı yansıma problemi yaşamayacağım için parlak led seçtim daha canlı olması için renklerin sizce kötü bir tercih mi? ve ve ve ben bu makinayı günde 20 saat kullanacaksam bunun rahat 10-15 saatini led tv de kullanacağım onun dışında yaz aylarında 3 ay memlekete gidersem ve yıl içerisinde ki uzun tatillerde 1-2 hafta sağa sola kaçarsam tvsiz kalacağım ekran seçimim 17.3 gereksiz mi kaçmış? 15.6 nın kasası daha iyi gibi geldi

• ben de ms kasa almayı düşünüyorum. ancak benim gerekçem mat led ekran ve soğutmanın güzel olması. eğer parlak ekran alacaksanız clevoda düşünebilirsiniz.
  • 1920x1080 çözünürlüğe 17inç iyidir fakat anlamıyorum yani siz makineyi kullanırken kasasına bakarak mı kullanıyorsunuz ? mönitöre bakarak kullanmıyormusunuz yani ? ortalarda millet bir dünya test koymuş onlardan hiç biri monster'dan para kazanmıyorlar hepsi kişisel testler kimse monster çıkarına yorum yapacağını sanmıyorum herkes şahsi fikrini yazar(sende olsan öyle yapmaz mısın ?) boş yere sıkıntı yapma derim yani
  • kasa konusunda MS kasayı nasıl beğenmediniz anlayamadım doğrusu
    clevo gibi dümdüz olmasındansa MS kasa gibi bir görüntüsünün olması daha iyi değil mi..
    Ben msi gt60 kullanan bir arkadaşmda görmüştüm kasa gayet şık duruyor pastelimsi falan değil yani
    Bu arada testler bir fark olmadığını söylemiyor soğutma açısından MS kasanın daha iyi olduğunu söylüyor
    sürekli ledde kullanacaksan tabikide 15.6" daha iyi olurdu bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi u mad? -- 2 Kasım 2012; 12:19:55 >
  • ya hocam tabi ki haklısın makineyi kullanırken kasasına bakmıyorum ekrana bakıyorum da bana mı öyle denk geldi ya da focus'un teşhir için çıkardığı makina mı öyleydi bilmem, bildiğin legomsu birşeydi sonradan uhuyla yapıştırmışlar gibi duruyordu ben gördüğüm makina üzerinden yorum yaptım yoksa forumda ki kullananlar kulubünde paylaşılan video ve fotoğraflara bakarsak hiç problem yok gayet pürüzsüz ve düz vida basına benzeyen yuvarlak mercimek taneleri ekranın kenarında ki bölüme sonradan yapıştırılmış gibi değil yani...

K_ZbaM; yukarda belirttiğim husustan dolayı hocam ya sanırım bana fuarda da muhtemelen hırpalanmış bi teşhir denk geldi ya da ne bilim o makina cidden iyi görünmüyordu hani öyle olmasından sa dümdüz clevo daha cazip kaçtı, touch pad' ın sol tarafı özellikle böyle demir tarakla çizilmiş gibiydi pürüzlü falan :S ilginç ya.. Msi gt60 ın kasası ya da görüntüsü ayrı yahu bunları o detay, kalitede yapsalar 300-500 fiyat oynar .d onun şık durması normal yani dibini düşüren bi tasarımı var. vete MS kasanın daha iyi olduğunu söylüyor ama focus da görüştüğüm arkadaş aralarında çok fazla fark yok bazı testlerde hatta MS biraz daha iyi soğutuyor dediği için ben de öyle söyledim, şikayet de etmedim zaten sadece garipsedim :) malesef sürekli led'de kullanacağımdan emin olamıyorum :S ama hiç bulamazsam 21.5" led monitörde yine kullanırım illa ki gerekirse o da var ama bilemedim, taşıma problemim yok taşırım. ekrana takığım çoğu arkadaş mat ve 15.6 almış bi derdim bu husus kaldı söylediklerinizden ve forumda alt konuları biraz daha detaylı okuduktan sonra MS kasa da kalmaya karar verdim Q61MS-17624 :)

şimdi kısaca güncelleyecek olursak tereddütlerimi;
    15.6 modellerin başka bi espirisi mi var ve sanırım mat led seçmesinin nedeni çoğu üyenin, renk kaybının yaşanmaması ekran iyi olduğu için? hal böyleyse fiyat farkı yoktu mat'a çevireyim ben de ./
    Q61MS-17624 idi verdiğim sipariş ama gördüm ki Q63MS-17624 çıkmış, fakat işlemci dışında bir fark göremedim (ki aralık ve sonrası teslimler için Q61MSlere de aynı işlemci gelecek muhtemelen sanmıyorum i7-3610ların kalacağını) birde MX olarak kepler'lar gelmiş gtx 675m idi siparişim onu 675mx yapsam daha mantıklıca bir karar olur mu ki :S sınırları zorlayıp direkt 680de mi denesem ya da şansımı indirim falan durumu olursa :S

• Q63MS-17624 a geçiş yapıp 7 aralıktan 16 şubata ertelersem teslim tarihini; işlemci garanti 3630, 300-320 lira fark ile ekran kartım gtx 675m den 680m e çıkıyor :S
    yine aynı şekilde süreyi 7 aralıktan 16 şubata erteleyip Q63MS-17624' e güncellersem siparişimi işlemcinin yanı sıra ekran kartım hiç para ödemeden gtx 675mx oluyor :S
  • En kötü karar kararsızlıktan iyidir kardeş
    Bütçenin elverdiği ölçüde en iyisini al derim ben. Bende q61ms 675mx bekliyorum ocak teslimat

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kesinlikle ms kasa almanı öneririm aldım kullanıyorum kasası çok çok çok sağlam öyle hp dell fasa fiso soğutması ise mükemmele yakın diyebilirim dün 12-13 saat assasins creed oynadım alet buz gibiydi diyebilirim 2 tane kocaman ızgara var sol tarafta ve arka tarafta soğutma konusunda katiyen bi kararsızlığın olmasın sayısız notebook kullandım böylesini görmedim sadece klavyesi güzel değil daktiloda yazıyomuşsun gibi bir his uyandırıyor onada şu steelseries klavyelerden gelince onlardan alıp takıcam hoparlörü odayı inletiyor dokunmatik tuşlarıda gayet şekil bence kaba falanda değil kendi aldığım şeyi övmek için söylemiyorum bende ilk clevo tercihinde bulunmuştum daha sora değiştirdim tabi karar senin clevoyu kullanmadım bilmiyorum o da en az msi kadar güzeldir diye tahmin ediyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ttman -- 2 Kasım 2012; 17:56:34 >
  • dostum yazılanların hepsını okumadım ama ben P150EM kullanıcısı olarak sunları soyleyebılırım. Em kasa gercekten harıka kalıtesoını bellı edıyor hatta 170em ın kasasının daha da ıyı oldugu soylenıyor ama o bıraz da kısının tercıhıne bakar. Neyse sunu soyelyım ısıklı klavye gercekten bır luks dıyebılırım sana. Bende 6 yıldır laptop kullanıyorum ısıksız kalvye ıle hanı ekran ısıgı klavyeye yansıyacak da bızde yayzabılecez karanlık ortamlarda.. adamlar bunu cozmusler ustune 7 tane renk secenegı koymuslar ustune degısık kombınasyon yapma olanagı da koymuslar. dun beyaz ısıklı kullanıyordum klavyeyı bugun kırmızı kulllanıyorum. Gercekten gorup kullanınca anlarsın degerını. Bende led tv (102 ekran) ıle kullanıyorum laptopu o yuzden 15 ınc aldım. egeer dedıgın gıbı kullanacaksan sende 17 ınc bence buyuk olur ustelık aralarında nerden baksan 1 kg fark var nerdeyse
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.