Şimdi Ara

MPU-6050 Accelerometer bilgisi olan !!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
757
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese iyi günler diliyorum... bitirme tezim için bu ürünü kullanmam lazım ama fazla bir bilgiye ulaşamadım bacakları hakkında

X.Y.Z düzlemlerinde hareket ettirdiğimde hangi bacaklar sayesinde çıktı alıyorum çözemedim... sadece 5 tane led yakıcam konumuna göre şimdilik ama hangi bacaklar ile mikrodenetleyiciye giricem anlayamadım... şimdiden Yardımlarınız için sağolun...

http://playground.arduino.cc/Main/MPU-6050

• Arkadaşlar yokmu bilgisi olan ?? sadece SDA ile SCL bacaklarını Arduino UNO pinlerinden A4 ile A5 e takıyoruz ama bunu nasıl programlıyoruz onu bilemedik. bilgisi olan yokmu hiç ???

SDA ile SCL den nasıl bir bilgi akışı var nasıl bir bilgi geliyor ????

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmetfd -- 23 Mart 2014; 15:43:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetfd

Arkadaşlar yokmu bilgisi olan ?? sadece SDA ile SCL bacaklarını Arduino UNO pinlerinden A4 ile A5 e takıyoruz ama bunu nasıl programlıyoruz onu bilemedik. bilgisi olan yokmu hiç ???

SDA ile SCL den nasıl bir bilgi akışı var nasıl bir bilgi geliyor ????

internete dolu yazılım var kardeş yabancı sitelere bak arduino ya programı yükle tamam.
  • araştırman gereken tek nokta i2c iletişim protokolü.kendisi standart olarak slave konumunda ama master olması içinde gerekli pinlere sahip.
  • Kardeş arduinoda mpu6050 kütüphanesi var. Google'a yazdığında ilk sayfada çıkıyor. Örnek uygulamalar bile var. Processingle yapılmış çok güzel çaydanlık uygulaması bile var.
  • Teşekkür ediyorum arkadaşlar o işi çözdük yakın bir tarihte youtube video yüklemesi de yapıcaz buraya link atarım ;-) sağolun herşey için...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.