Şimdi Ara

Motorola Xoom Unboxing & Review - Ana Konu ve Paylaşım (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.997
Cevap
6
Favori
109.673
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • gercekten delırıcem bedava oyunlar var 2-3 tane tegra zoneda onlarda bu öge ulkenızde kullanılamaz dıyor :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: XII.Nicksiz

hangı uygulamayı satın almaya calıssam satın almaya calıstgınız öğe bulunamadı dıyor bölgesel sınırlamadan dolayımı acaba

Aynen öyle bölge sınırlaması yüzünden satın alma yapamıyoruz.

@visceroid

ekran görüntüsünde renkler yanlış root etmediğimden farklı bir yöntemle alıyorum. ama onda renkler doğru çıkmıyor.. (root etmediğim derken bende biraz orjinal kullanma hastalığı var imzadaki yazıları hazırlamak için root edip tekrardan unroot yaptım Stock yükledim. Birde HTC HD2 kullandığım için android ile eğer Xoom ile yapamıyorsam HTC HD2 üzerinden download ediyorum ve cihaza yüklüyorum. )

Fırsat bulursam SMS gönderimi ile ilgili yazı hazırlayacağım. Şuan cihaz desteklemiyor ancak root edilmiş cihazlardan SMS gönderimi mümkün deniyor.

bu aralar biraz yoğunum. Taşınma // Boşanma // İş yeri yoğunluğu sebebiyle pek ilgilenemiyorum teknoloji ile

Kullanımla ilgili sormak istedikleriniz olursa yoğun olsamda DH'a heryerden girdiğimden eğer bildiğim bir konu ise yanıt verebilirim.

Not:

Cihazlardaki HDMI Micro hdmidır. TR de birkaç yerde satılıyor ama fiyatları 30 TL ve yukarı olarak dealextremden çok uygun fiyatta alabilirsiniz. Ayrıca yine cihazın USB port'u host özelliğini destekliyormuş hata motorola'nın sitesinde direk fotograf makinalarından resim yüklenmesi için kablo vardı.

Deal Extremden

50774 Micro USB On-The-Go Host OTG Adapter (Pair) $2.20

65401 Micro HDMI V1.4 Male to HDMI Male Connection Cable (1.5M-Length) $4.30

satın aldım. paketti bekliyorum gelince bilgi veririm.

• nette pinball HD buldum apk tavsıye ederım baya guzel tegra oyunu
  • hele bi alıyımda şu tableti... ama uygulama ve oyunda çok problem cıkıyo sanırım ? sabahtan beri bir sürü sorunla karşılaştın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caglet -- 6 Temmuz 2011; 1:11:41 >
  • bence ilk aşamada yüklenmesi gereken uygulamalar

1 - File Manager HD -> Dosya yönetimi

Motorola Xoom Unboxing & Review - Ana Konu ve Paylaşım

2 - Pulse -> Gazeteleri/dergileri / facebook'u dergi misali okumak için güzel bir uygulama

3 - Vplayer -> divxleri seyretmek için ( türkçe altyazı dahil )

4 - Netcounter -> 3G datayı takip edebilmek için sonuçta cihazda SMS gönderme imkanı yok kalan MB'yi öğrenmek için tabi diğer alternatif 3G hattına ait online işlemler menüsü

Not: ekran görüntülerinde renkler doğru olmayıp; cihaz root edilmediğinden screenshot farklı yöntemle alındı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kendimce -- 6 Temmuz 2011; 1:44:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: caglet

hele bi alıyımda şu tableti... ama uygulama ve oyunda çok problem cıkıyo sanırım ? sabahtan beri bir sürü sorunla karşılaştın

1 - bugün bir yavaşlama hisettim oda MKV oynatıp oynatmadığına bakmak için HDD'imde bulduğumda 720p Dual film dosyasını yüklerken. onun dışında arka planda benim batarya ölçme/hava durumu/gmail / Exchange server üzerinden işyeri e-postam / Dolphin Browser HD / Skype// PocketCloud devam çalışır vaziyette yavaşlama yok gibi
    2 -> oyun yüklersen yetmez. bazi oyunların dataları 500 MB civarında/ film vs 11GB kullanılmış görünüyor. ancak bun içinde 4.4 GB'lik filmde var. Ancak henüz tam anlamı ile cihaza yükleme yaptım diyemem. Resimlerim/Mp3/Navigasyon programını yüklemedim onlarda yaklaşık 10 GB tutar. Seyrettiğim dizilerin 1 sezonu atsam dolacak. Ancak 3.1 de Cihazda bulunan SD kart yuvası aktif edilecekmiş. yani 32 yetmez ise bir 32 GB SD kart takıp 64 GB yapabilirsin.

• cihazın kendi browserı ile bu siteye bağlandığımda mobil mağlanıyor dolphin hd ile sorunsuz kullanmıyorum ama kendi browserını nasıl düzeltebiliriz
  • mobıl gorunumde acılır ama sıtenın en altında tam surumu yuklemek ıcın tıkla dıyor. Ona bas....
  • Adam gibi 720p oynatamıyorum.3. Parti player larda donanımsal hızlandırmayı seçtiğimde vidyo akıcı oluyor ama ses alamıyorum yazılımsalı seçtiğimde takilmadan izleyemiyorum
  • kaan arlı nın ıncelemesınde adam vıdeo oynatma kalıtesıne bayıldıgını soyledı... 1080 de zorlanıyor da dedı sanırım ama 720 p ler süper oynatması lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: kendimce

quote:

Orijinalden alıntı: caglet

hele bi alıyımda şu tableti... ama uygulama ve oyunda çok problem cıkıyo sanırım ? sabahtan beri bir sürü sorunla karşılaştın

1 - bugün bir yavaşlama hisettim oda MKV oynatıp oynatmadığına bakmak için HDD'imde bulduğumda 720p Dual film dosyasını yüklerken. onun dışında arka planda benim batarya ölçme/hava durumu/gmail / Exchange server üzerinden işyeri e-postam / Dolphin Browser HD / Skype// PocketCloud devam çalışır vaziyette yavaşlama yok gibi
    2 -> oyun yüklersen yetmez. bazi oyunların dataları 500 MB civarında/ film vs 11GB kullanılmış görünüyor. ancak bun içinde 4.4 GB'lik filmde var. Ancak henüz tam anlamı ile cihaza yükleme yaptım diyemem. Resimlerim/Mp3/Navigasyon programını yüklemedim onlarda yaklaşık 10 GB tutar. Seyrettiğim dizilerin 1 sezonu atsam dolacak. Ancak 3.1 de Cihazda bulunan SD kart yuvası aktif edilecekmiş. yani 32 yetmez ise bir 32 GB SD kart takıp 64 GB yapabilirsin.

merhabalar
    bende cihazı 2 gündür kullanıyorum. 720 p mkv dosyasını cihaz tamamen boşken de yavaş oynatıyor. arada takılıyor. vs
    480 p xvid filmlerde sorun görünmüyor.

• Allah Allah öyle olmaması lazım aslında... 720 p diye 1080 p oynatıyor olmayasınız ? :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caglet -- 6 Temmuz 2011; 12:14:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: visceroid

Evet 3G işini çözdük Turkcell sağolsun...Dün gece mail atmıştım bugün aradılar Android teknik yardıma yönlendirdiler. Görevli küçük bir işlem yaptı ve bingo, internet hazır....

Evet bugün tekrar DM1'ime taktım data sim kartımı ve APN değiştiği için 3g'yi kullanamadım. Sanırım aynı simkartı hem win 7 hem de android cihazda kullanamıyorum. Ne yapacağım anlamadım, ikiz sim kart çıkartılabiliyor mu acaba?
  • quote:

quote:

Evet 3G işini çözdük Turkcell sağolsun...Dün gece mail atmıştım bugün aradılar Android teknik yardıma yönlendirdiler. Görevli küçük bir işlem yaptı ve bingo, internet hazır....

Evet bugün tekrar DM1'ime taktım data sim kartımı ve APN değiştiği için 3g'yi kullanamadım. Sanırım aynı simkartı hem win 7 hem de android cihazda kullanamıyorum. Ne yapacağım anlamadım, ikiz sim kart çıkartılabiliyor mu acaba?

Sanırım başka bir tane daha sim kart almalısın.. Çünkü güvenlik açısından ikiz sim kart vermezler
  • quote:

quote:

ilginç bir durum sizinki bende Vodafone'a ait K3715 modem var. hem USB VINN üzerinden hem Compaq 701ET hemde Xoom üzerinden herhangi bir ikinci ayar yapmadan tak kullan ile kullanabiliyorum. Ayrıca xoom'un dahili wireless Router özelliği var eğer cihazlarınız aynı yerde ise öylede kullanabilirsiniz.

• Çözemedim vallahi. Şimdi tekrar yardımı arayıp win 7'li dm1 üzerinden internete girebiliyorum. Fakat büyük ihtimalle xoom'a takınca giremeyecek yine. Sizin usb winn bende dahili 3g modülü var dm1'de gerçi...İki farklı profil oluşturup öyle yapılması lazım ama nasıl...
  • quote:

Çözemedim vallahi. Şimdi tekrar yardımı arayıp win 7'li dm1 üzerinden internete girebiliyorum. Fakat büyük ihtimalle xoom'a takınca giremeyecek yine. Sizin usb winn bende dahili 3g modülü var dm1'de gerçi...İki farklı profil oluşturup öyle yapılması lazım ama nasıl...

Bende hem vodafone K3715 modem, netbookta Compag 701ET'de Turkcell'in 3G öncesinde verdiği netbookta HP'nin "HP un2400" modülü var.sorunsuz çalışıyor.
  • @kendimce

Merhaba "Resimlerim/Mp3/Navigasyon programını yüklemedim onlarda yaklaşık 10 GB tutar." demişsin. Daha önce denedinmi bilmiyorum ama denemediysen resimlerin için Picasa, muziklerin içinde google music'i öneririm. Bilgisayarın/Motorola Xoom'un / HTC hd telefonun ile full senkronize geçinir gidersiniz. Music'i kullanmak için bölgesel denetlemeyi proxy kulllanarak geçemezsen haber ver yardımcı olmaya çalışırım.
  • Demek ki bahtsız bedeviyim

Derken taktım xoom'a ve internet vardı yaşasın
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• quote:

Demek ki bahtsız bedeviyim

Derken taktım xoom'a ve internet vardı yaşasın

Xoom'da bayağ bi sorun çıktı 2 gündür....? kötü mü tablet :S

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.