Şimdi Ara

Motorola ATRIX 4G, yazılım güncellemesiyle 1080p video kaydı yapabilecek (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
7.883
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Pyros

Yutdışından Moto Atrix almayı planladığım için sorunları ile ilgili biraz araştırma yaptım. Duyduklarım pek hoşuma gitmedi ne yalan söyliyim, yurtdışından alınacak aletin garantisi burada geçerli olmayacağı için başka alternatiflere yönelmeyi ciddi ciddi düşünüyorum artık.

Atrix'in en genel sorunu USB'den şarjda sorun yaşaması. Hatta bazıları prize takılan şarj aletlerinde bile sorun yaşamış. 2. sık problem şarjını çok çabuk tüketmesi. Yine sık görülen bir sorun ısınma sorunu.

Bunların dışında gördüğüm aletin bazen ekran klavyesinin donması ve tepki vermemesi, uyku modundan ayrılamaması, sinyal problemleri ve WIFI'den düşmesi.

başta çok beğenmiştim fakat yorumlara bakılırsa cihaz tam bir hayal kırıklığı .. bu kadar sorun olan bir cihaza kimse yönelmemeli.

• quote:

Yutdışından Moto Atrix almayı planladığım için sorunları ile ilgili biraz araştırma yaptım. Duyduklarım pek hoşuma gitmedi ne yalan söyliyim, yurtdışından alınacak aletin garantisi burada geçerli olmayacağı için başka alternatiflere yönelmeyi ciddi ciddi düşünüyorum artık.

Atrix'in en genel sorunu USB'den şarjda sorun yaşaması. Hatta bazıları prize takılan şarj aletlerinde bile sorun yaşamış. 2. sık problem şarjını çok çabuk tüketmesi. Yine sık görülen bir sorun ısınma sorunu.

Bunların dışında gördüğüm aletin bazen ekran klavyesinin donması ve tepki vermemesi, uyku modundan ayrılamaması, sinyal problemleri ve WIFI'den düşmesi.

hocam telefonu yerin dibine sokmuşsun bu kadar kötü mü bu telefon gerçekten

• Valla hoca aleti yerin dibine sokan ben değilim Motorola'nın ta kendisi

Milletten erken çıkartılmış gibi yorumlar bile mevcut. Ancak bu sorunlardan şikayet edenler olduğu gibi hiçbir sorunu olmayan taş gibi diyenlerde az değil, hatta telefon için çok hızlı şöyle canavar böyle canavar diyenlerde azımsanacak miktarda değil hani.

Bootloader'ın kilitli olması ise apayrı bir durum, bu aşılabilir mi bilemiyorum ama farklı ROMlar ile aletin geliştirilmesi en azından şu an mümkün değil sanırım.

Şu sorunların hiçbiri olmadan sadece pozitif yorumlar olsaydı bootloader davasına çokta takılmazdım sanırım ama sorunları okudukça soğudum aletten
  • quote:

Orijinalden alıntı: ManoMachine

Ülkemizdeki 3G ağları 2100Mhz dir. Yani bu cihazı alıp getirirseniz değil 4G, 3G olarak bile kullanamazsınız. EDGE kullanılır herhalde bilmiyorum. Bu Atrix 4G, bizim beklememiz gereken ATRIX....

Mesajınız üzerine biraz bakındım GSM Arena'da dediğiniz gibi gerek Atrix gerekse Atrix 4G modelleri var. Ancak ilginç olanı açıklamalara bakınca;

ATRIX
    2G Network GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
    3G Network HSDPA 850 / 1900 / 2100
    Announced 2011, January
    Status Coming soon. Exp. release 2011, Q2

ATRIX 4G
    2G Network GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
    3G Network HSDPA 850 / 1900 / 2100
    Announced 2011, January
    Status Available. Released 2011, February

Network kismina bakinca hiç fark yok ama dediğiniz gibi Atrix daha piyasaya sürülmemiş gözüküyor.

Önceki mesajlardaki adresten fact sheet'te detaylar şöyle gözüküyor;

Motorola ATRIX 4G
    Talk and Standby Time1
    Usage Time/Talk Time: 3G = 9 hrs; GSM = 8.8 hrs
    Standby Time: 3G = 250 hrs; GSM = 264 hrs
    Bands/Modes
    WCDMA 850/1900/2100,
    GSM 850/900/1900/1800
    HSPA+

• Bootloader kilidini kirarlar yakinda.
  • forumdan bi arkadasımız getirmis ondan almayı dusunuyorum amerikadan gelmiş 3g olarak kullanamıcakmıyım yardımcı olurmusunuz tavsiye edermisiniz yoksa avrupa versiyonlarınımı beklemeliyim
    tesekküerler
  • Motorola'nın kendi sitesinde de sadece Atrix 4G var.

http://developer.motorola.com/products/atrix-mb860/

Orada da aynı şeyler yazıyor.

Connectivity
    WAN: VOICE BANDS____________GSM 850/900/1800/1900,
    _____________________________W-CDMA 850/1900/2100

WAN: DATA BEARERS___________HSDPA,
    _____________________________HSUPA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EveryDaySmoke -- 13 Mart 2011; 0:07:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EveryDaySmoke

Motorola'nın kendi sitesinde de sadece Atrix 4G var.

http://developer.motorola.com/products/atrix-mb860/

Orada da aynı şeyler yazıyor.

Connectivity

ozaman çalısması lazım bi sıkıntı yok gibi duruyo

• Motorola Artix 4G Unlocked, Unbranded Nakit 1600TL. Sanalpazar üzerinden %5 komisyon ile satışım vardır. isteyene temin edebilirm. Pm göndermeniz yeterli.
    Temin süresi 10-12 gündür....
  • quote:

Orijinalden alıntı: f_m_y

Motorola Artix 4G Unlocked, Unbranded Nakit 1600TL. Sanalpazar üzerinden %5 komisyon ile satışım vardır. isteyene temin edebilirm. Pm göndermeniz yeterli.

Selamlar,

Peki şu yukarıda tartıştığımız Türkiye'de 3G olarak kullanım konusunda bilginiz var mı, Türkiye 3G'de kullanımda herhangi bir sorun var mı ?
  • quote:

quote:

Motorola Artix 4G Unlocked, Unbranded Nakit 1600TL. Sanalpazar üzerinden %5 komisyon ile satışım vardır. isteyene temin edebilirm. Pm göndermeniz yeterli.

Selamlar,

Peki şu yukarıda tartıştığımız Türkiye'de 3G olarak kullanım konusunda bilginiz var mı, Türkiye 3G'de kullanımda herhangi bir sorun var mı ?

Connectivity

Burdaki bilgilere göre HSDPA ve HSUPA, bunlar zaten 3G için yapılmış bir iletişim standardı. Yani 3G'yi kullanabilirsiniz tabi. Böyle bir telefonda 3G 'yi kullanamamak saçmalık olur zaten...

• 1600 lira çok ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: KASIMPAŞA TAYFA

1600 lira çok ya

1550TL
  • quote:

quote:

1600 lira çok ya

1550TL

Heh heh . İmzanızda 1.499 TL.
  • quote:

Orijinalden alıntı: chatin_62

quote:

quote:

1600 lira çok ya

1550TL

Dostum fiyatlar gün geçtikçe düştükçe bende fiyat indiriyorum. Ne güzel işte..

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: chatin_62

quote:

quote:

1600 lira çok ya

1550TL

Dostum fiyatlar gün geçtikçe düştükçe bende fiyat indiriyorum. Ne güzel işte..

• Arkadaşlar bu telefonu kullanan ya da genel olarak motorola da hotspot özelliğini etkinleştirebilen var mı? Aci yardımınız lazım :) Not: Telefon HARİKA! Bu özellik de çalışırsa budur :)
  • kamera özelliği ve video çekimleri nasıl kendisi bizzat deneyen varsa bizimle tecrübelerini paylaşırsa sevinirim.. yurtdışında 1300 tl ye dock + blutooth kulaklık + araba kiti vs hediyeleri ile kargo dahil unlocked satılmakta..
  • quote:

Orijinalden alıntı: EcZaNeT

kamera özelliği ve video çekimleri nasıl kendisi bizzat deneyen varsa bizimle tecrübelerini paylaşırsa sevinirim.. yurtdışında 1300 tl ye dock + blutooth kulaklık + araba kiti vs hediyeleri ile kargo dahil unlocked satılmakta..

hocam o fiyatlarda getirilebiliyorsa bence süper fiyat hiç kaçırmayın derim,ben şahsen alırım o fiyata
  • quote:

Orijinalden alıntı: pmomer

quote:

Orijinalden alıntı: EcZaNeT

kamera özelliği ve video çekimleri nasıl kendisi bizzat deneyen varsa bizimle tecrübelerini paylaşırsa sevinirim.. yurtdışında 1300 tl ye dock + blutooth kulaklık + araba kiti vs hediyeleri ile kargo dahil unlocked satılmakta..

hocam o fiyatlarda getirilebiliyorsa bence süper fiyat hiç kaçırmayın derim,ben şahsen alırım o fiyata

gümrüğe takılmazsa tabiii...

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.