Şimdi Ara

Motordan Zırıltı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
7.675
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşın arabasında motor çalışırken gaza bastığında bir yerden bir zırıltı geliyor. Araç boştayken yada devriyaja basılı ikende gaz verdiğinde yine aynı zırıltıyı yapıyor acaba debriyaj baskı bilyesi filan mı diye düşündükte boştayken gaz verildiğinde de yapıyorsa debriyajla ilgili sorun yoktur dıye düşündük.Tabi bu zırıltı kesilmiyor gaz verdikçe duyuluyor normal rölantide duyulmuyor acaba yataklarda bir rulman yağsızmı kaldı ses çok fazla değil ama duyuluyor bıraz. Yorumlarınız nedir.....teşekkürler..

• yorum yokmu
  • silindir kapağ üstündeki yağ ekleme kapağ gevşemiş olabilir,aynı sorunu bi vectrada görmüştüm,günlerce sorunun ne olduğu araştırıldıktan sonra o zımbırtının gevşekliğinden kaynaklandığı ortaya çıkmıştı
  • Silindir kapağı üstündeki yağ ekleme kapağı.Yani normal motora yağ konulan yeri demiyorsun sanırım o zaten plastik bir kapak ve çevrilerek açılıyor. O zaman epeyce ustada kalcak usta sağı solu kurcalayarak nereden geldiğini anlıyacak.Gıcık iş desene
  • başka yorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: enforacle

Silindir kapağı üstündeki yağ ekleme kapağı.Yani normal motora yağ konulan yeri demiyorsun sanırım o zaten plastik bir kapak ve çevrilerek açılıyor. O zaman epeyce ustada kalcak usta sağı solu kurcalayarak nereden geldiğini anlıyacak.Gıcık iş desene

tamam işte o plastik kapak tam kapanmadı mı ses çıkarabiliyor
  • YORUM MORUM YAPMIYORUM DİREKT ARIZAYI SÖYLÜYORUM

ARACIN MOTOR KULAKLARINDAN BİRİ YADA BİRDEN FAZLASI KOPMUŞ DURUMDA, VEYA KISMEN KIRILMIŞ VE ZAR ZOR MOTORU TUTUYOR.
    O YÜZDEN GAZ VERİNCE MOTOR SARSILIYOR VE ZIRILTI YAPIYOR.

ÖNEMLİ BİR ARIZADIR. BİR AN ÖNCE GİDİP YAPTIRMANIZ GEREKİR. EĞER TÜM KULAKLAR KOPARSA ÇOK CİDDİ BOYUTTA MASRAF EDERSİNİZ.

HAYIRLI SABAHLAR...
  • arabanın markası ne ve tam deviri yazarsan iyi olur tırıltı devirini 5ila 9 arası kanisterden yapar 20 ila 22 arası rodaj
  • Ben de tam motor kulagı diye atlayacaktım arkadas demis... Ama benim bildigim motor kulaklarından biri veya birkacı koptugunda rolantide, aslında aracı tam kaldırma esnasında daha cok zırıltı yapar... Yani benim gordugum 3 vaka vardı boyle. 3'unde de boyleydiler... Ama kuvvetle muhtemel motor kulagı...
  • Emmi oğlunun Astra klasik sedan kasa 1.4 motor. toptan bir zırıltı değil rahatsız edici gaza basınca oluyor arka fonda dikkatli dinleyince anlaşılıyor ama daha çok rulman ses gibi kuru zırltı dönen bir şeyden geliyor gibi. Bir ara göstersin ustaya motorun kulağı ne çabuk koptu yaw daha bildiğim kadarı ile yeni bir araç hemen kulak kopucaksa işimiz var atalım gitsin arabaları.
  • quote:

Orjinalden alıntı: enforacle

Emmi oğlunun Astra klasik sedan kasa 1.4 motor. toptan bir zırıltı değil rahatsız edici gaza basınca oluyor arka fonda dikkatli dinleyince anlaşılıyor ama daha çok rulman ses gibi kuru zırltı dönen bir şeyden geliyor gibi. Bir ara göstersin ustaya motorun kulağı ne çabuk koptu yaw daha bildiğim kadarı ile yeni bir araç hemen kulak kopucaksa işimiz var atalım gitsin arabaları.

motor kulağı kpoması ayrı bi olay, normalde kopmaz ama diyelimki farkında olmadan çok hızlı bir kasise girdin, araba yerden 30 santim yükseldi ve küüüüttt yere oturdu. aha gitti işte motor kulakları. yani tamamen kullanıma bağlı. sıfır arabanında motor kulağını kopartırım ben bi günde

• Bence kavrama sisteminde bir sorun var.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.