Şimdi Ara

Motor yağı arıza lambası ile ilgili bir sorunum var ( Opel Astra) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
64
Cevap
1
Favori
10.757
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ozgur_gs_91

Supapları hareket ettirmek için kullanılan parçadır horoz ismi kullanılıyo süpaplara egzantrikten aldığı kuvvetle baskı yapar ama kafası ağılmış olabilir onun.

video linki :https://www.youtube.com/watch?v=gwAo39tctoQ&feature=youtu.be

Yağ kapağını açtıktan sonra gelen ses kapağı kapatıncada geliyor videoda tam belli olmamış normalde gelmiyordu kapak kapanınca . Videonun sonunda yeşil renktedi soketimsi şey yerinden çıkıp duruyor soketin takıldığı yerdende yağ atıyor ve soket tam yerine oturmuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-007649809 -- 3 Mart 2015; 22:51:17 >

• Sürtünme sesi, Sanırım hasar yok ama biraz aşınmış gibi geldi.. Ben sorun olduğunu düşünmüyorum. Ses sanırım biraz yağsız kaldığı için bu kadar yoğun.
  • MaVu! kullanıcısına yanıt
    Hocam video link ini paylaştığım mesajın altındaki durum var birde . Acele olduğu için yeniden dûzenledim araç canımı sıktı ilk aracım olduğu için özeniyorum
  • BatuKır B kullanıcısına yanıt
    Yukarıda bir arkadaş shell yağını tavsiye etmiş ancak fiyatı 80 lira yada Bp istasyonlarına bir bakın illa Castrol istiyorsanız fiyatlarına.
  • Araçta biraz ses var gibi ama pek anlaşılmıyor bir ustaya kontrol ettirin. Diğeride yağ müşürünüz bozulmuş gibi duruyor yenisini almalısınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgur_gs_91

Yukarıda bir arkadaş shell yağını tavsiye etmiş ancak fiyatı 80 lira yada Bp istasyonlarına bir bakın illa Castrol istiyorsanız fiyatlarına.

bp istasyonun 4+1 80 liraya ücretsiz değişimle bulursam o da olur
    zaten yağ değişimine 20 lira işçilik alıyorlar
  • ozgur_gs_91 O kullanıcısına yanıt
    Yarın sabah erkenden gideceğim hocam zaten bu gece uyuyamam doğru düzgün Astra sağlamdır diye aldım canımı sıktı ilk aracım olduğu için evlat muamelesi yapıyorum o tam bir ergen gibi davranıyor . Yağ müşürü çok pahalı bir şey olmaması gerek sonuçta plastik soket gibi bi şey o yeşil lastik tam tutmuyor
    Fiyat konusunda bişey diyemem ama 99 TL ye euromaster servislerinde yağ değişimi vardıhttp://www.euromaster.com.tr/mobil-yag-degisimi ancak arayıp 5 lt yağ değişim fiyatı almanız gerekir. Bp konusunda fiyatları tam bilemiyorum ben genelde pek yağ satın almıyorum alsamda bir kutu yani 4 lü ambalaj aldığımdan fiyatıyla ilgili bişey söyleyemem ancak 80 lira civarında bişey olduğunu biliyorum 10w-40 20 lira civarındaydı 1 lt lik ambalaj. Ucuz olması için bp nin yağlarınıda tercih edebilirsin castrolden daha ucuzdur ancak aynı yağ.
  • merak ettim
    madem yağlama çok önemli peki neden üreticiler yağsız kalan motorun çalışmasını engelleyecek güvenlik önlemi koymuyorlar
    Link için teşekkür ederim hocam ama demek ki asıl sorun bu parçadaymış yağ bu parçadan geliyor fakat yinede o plastik spketide değiştireceğim çünkü yerine oturmuyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: D-NZ-93

quote:

Orijinalden alıntı: ttfvol

Gecmis olsun aynisi su an kullandigim astra g aracimizda basimiza geldi pek onemsemedi k.peder. 1 hafta falan o isik yandi sondu goturmedi servise sonuc 3500 tl ye motor rektefiye edildi..

İnşallah aynı sonuç başıma gelmez hocam çünkü maddi durumum 3500 tlyi kaldıramaz

İns.cok sorun cikarmaz. defalarca soyledim servise goturelim diye ama kendi bildigini okudu. 2010 yilinda 99 bindeki arac rektefiyeye girdi. curuk motor yoktur bakimsiz arac vardir. Su an arac 130 binde gozum gibi bakiyorum tik demeden iki yildir bende.
    Yağ arızası verdiğinde zaten araç uyarı veriryor aşıklı olarak ayrıca yeni araçlarda arızaya geçip çekişi filan düşürüyor araç ama durdurma sistemini yapmıyor çünkü olmadık yerde durabilir.
  • ttfvol kullanıcısına yanıt
    İnşallah sorunsuz binmeye devam edersiniz hocam
  • Arkadaşlar cevaplarınız için teşekkür ederim aracımın sorunu yağ müşirindeymiş bugün değiştirdim yeşil soketli kablonunda tırnağı kırılmış plastik kepçeyle tutturdu usta inşallah başka bir sorunla karşılaşmam. Allah kaza bela vermesin kimseye. Yalnız motor yağını biraz fazla koymuşum bir sorun çıkarmaz herhalde
    Saygılar iyi forumlar..
  • Geçmiş olsun, aşırı değil de , biraz fazladan yağ koymanın zararı olmayacaktır.
  • Fazla dediğin yağ ne kadar fazla yağ çubuğunda 1 cm filan mı ki öyleyse çok alırı yağ zarar verir motora.
  • sanayide fiyat aldım
    castrol 10-40 dizel 4lt 60tl
    castrol 10-40 dizel 1lt 20 tl
    yağ filtresi 15 tl
    Yağ çubuğu 5 kademeli 5 ide yağlı fakat yağ biraz yoğun duruyor. Yağ eklemeden önce son kademe yağsızdı 200 ml ekledim hocam toplam 4 litre alıyor
  • Eskisiyle aynı değilmi kalitesi koyduğunuz yağın. Bir şey olmaz daha yoğun olmasıyla soğuk yada sıcakta vizikosite farklı gelmiş olabilir sıcakken daha akışkan soğukken biraz daha yoğun durur.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.