Şimdi Ara

MOTOR IŞIĞININ YANIP SÖNMESİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
21.109
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Aracım vw passat 2004 model. araç lpgde iken egzoz arıza lambası yanıp sönüyor ( lamba yanıp sönmeye başlayınca araba çekişten düşüyor ve rölantiyken çok titriyor egzozdan duman kesik kesik geliyor). aracı benzine geçirince ise lamba sürekli yanmaya başlıyor ve titreme olmuyor çekişi de normale dönüyor. sürekli yansa sıkıntı yok ama bu yanıp sönme beni deli edecek acaba neden olabilir yardım lütfen.

• Avans vuruntusu olabilir. Servise gösterin.
  • osman.can O kullanıcısına yanıt
    Oksijen sensörü arızalanmış olabilir mi acaba?
  • acaba lpg ayarsız olabilir mi çükü araç hiç bir arıza göstermiyor.
    birde oksijen sensörü ne işe yarıyor arabayı benzine alınca sorun olmuyor oksijen sensörü benzide de aynı sorunları yaratmaz mı
    acaba lpg ayarsız olabilir mi çükü araç hiç bir arıza göstermiyor.
    birde oksijen sensörü ne işe yarıyor arabayı benzine alınca sorun olmuyor oksijen sensörü benzide de aynı sorunları yaratmaz mı
  • Benzin ile LPG nin oktanı farklıdır. Araç LPG ye göre ayarlı değilse motor zorlandığında avans vuruntusu oluşuyor olabilir. Engine Check ışığının hızlı bir şekilde yanıp yanıp sönmesi genelde vuruntuya işaret eder. Bir kontrol ettirin derim.
  • *President* kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim tavsiyeniz için
  • eger vuruntu varsa şıkır şıkır diye sesde gelir
    Aynı sorun benim başımada geldi, gaza yükleniyorum araç 3000 deviri geçmiyordu. Hele ki azcık bir yokuş varsa vay gele başıma! Servise götürdüm ateşleme bobinini değiştirdi sorun ortadan kalktı:) sizin aracınızın problemide aynı olabilir. ( Aracım Astra H )
  • 2004 derken, makyajlı kasa olanından bahsediyosunuz heralde

ayrıca o bahsettiğiniz işaret motor şeklinde olması lazım. genelde boğaz kelebeğindeki arızayı işaret eder

bu araçların her tarafı sensör dolu olduğu için çeşitli yerlerinden arıza gösterebilir. en doğrusu makinaya bağlatmak. benim ilk aklıma gelen oksijen veya krank devir sensörlerinde bi problem olabilir. direk boğaz kelebeğinden kaynaklı olabilir. eğer üstteki kapak tam kapanmıyorsa fazla hava akışından boğaz arızasını işaret edebilir.

işin gıcık tarafı bir arıza vardır ama makinaya bağlanınca bu çıkmayabilir de
  • tandem_78 kullanıcısına yanıt
    Evet makyajlı kasa passat
    Aracı makineye bağlattım ama dediğiniz gibi arıza çıkmadı. ateşleme sistemine baktırdım bobinlerde sağlam. en son lpg taktırdığım yere gidecem sorun büyük ihtimalle lpg de çünkü araç benzinde gidersen sıkıntı yok lpg de ise yine herzamn yapmıyor bu sorunu ama arasıra yapınca da insanın canını sıkıyor. artık 1 ay idare edip konyaya geçince lpg ustasına götürecem.
  • hocam ekrandaki o işaret dediğim gibi genelde boğaz kelebeğinde arıza olduğu zaman yanar
    boğaz kelebeğindeki-sensöründeki veya kapağın tamamen kapanmaması rölanti dalgalanmasının baş nedenlerinden biridir
    ayrıca oksijen-krank devir-direksiyon basınç-rölanti sensöründeki arıza olabilir... bunları yazdım çünkü rölanti dalgalanmasından bahsettiniz

stop ederken tekrar çalışır gibi vurma yaparsa avansta bir problem var demektir. yalnız aracı benzinde stop ederseniz bu hareketi yapmaz

bu aracı yapan alman her türlü teknolojiyi düşünmüş, yalnız lpg.yi icad eden mühendis sadece kendi açısından düşünmüş. bir araçta ne kadar çok elektronik aksam varsa bu lpg takıldığında o kadar dezavantaj demektir

2 yıllık 2004 vw bora kullanıcısıyım, bu bahsettiğim sorunlar dışında anormal bir sorun yaşamadım. ayrıca bunlar genelde lpg.li araçlarda yaşanıyor zaten

• tandem_78 kullanıcısına yanıt
    Herkese yeniden merhaba aracı Konya Tartarini Lpg servisine götürdüm. Pc den Lpg enjektör arızası verdi, usta baktı ve enjektör bağlantılarının yanlış yapıldığını söyledi. doğru bağlantıyı yaptı lpg filtrelerini değiştirdik sorun çözüldü şimdilik bi sıkıntı yok inşallah böyle devam eder.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.